Paulinka straciła twarz, bo wyniosła babcię z płonącego domu!

Niestety, lekarze nie zdołali uratować staruszki. Jej dzielna wnuczka czeka teraz a przeszczep skóry, który przywróci jej dawny wygląd.
Paulinka straciła twarz, bo wyniosła babcię z płonącego domu!
Foto: Fakt.pl
10.06.2011

6-letnia Paulina Sroka z Dolędzina na Śląsku jest lokalną bohaterką. Gdy w domu jej babci wybuchła butla z gazem, dziewczynka nawet przez chwilę nie myślała o tym, aby ratować tylko siebie. Mimo że mama wyniosła ją z płonącego budynku, Paulina postanowiła tam wrócić po ukochaną babcię Marysię.

Staruszka i jej wnuczka trafiły do szpitala, ale lekarze nie dawali im dużych szans na przeżycie. Niestety, tak jak przewidywali, starsza pani zmarła po trzech tygodniach.  Paulinka leżała w tym czasie pogrążona w śpiączce farmakologicznej, dzięki czemu jej organizm miał szansę się zregenerować. Wybudziła się po 60 dniach, jednak to był dopiero początek żmudnego leczenia. Pożar zostawił na jej ciele głębokie blizny i zniekształcił rączki, przez co dziewczynka nie może się bawić, rysować, ani nawet sama jeść.

Z pomocą Paulince i jej mamie przyszli lekarze ze Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, którzy podjęli się przeprowadzenia trudnej operacji na poparzonych i zdeformowanych kończynach 6-latki.

Dziewczynka przeszła już pierwszy zabieg. – Wycięliśmy blizny z przyśrodkowej części ramienia, łącznie ze stawem łokciowym, pozostawiając nerwy. Następnie nałożyliśmy sztuczną skóręmówi dr Jan Skirpan w rozmowie z „Faktem”.

Pani Ewa, mama Pauliny ma nadzieję, że lekarze przywrócą jej córce władzę w obu rączkach i pomogą odzyskać wygląd sprzed tragedii. – Wierzę, że wspaniali lekarze, którzy są w tym szpitalu uleczą rany mojej córeczki – mówi wzruszona kobieta.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Paszport kontra rzeczywistość: Zobacz, jak ludzie się zmieniają przez lata!

Po latach postacie ze zdjęć zupełnie nie przypominają ich właścicieli.

Bułgaria, Rumunia i... Polska: W tych krajach Unii Europejskiej głoduje najwięcej dzieci!

Tysiące dzieci w Polsce jest niedożywionych. Maluchy są osłabione, mają problemy z nauką.

Komentarze (82)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2012 21:31
Kiedyś będziesz na pewno w Niebie ,a Bóg da ci co tylko chcesz , a nigdy nie słuchaj innych złych ludzi[lepiej przeczytaj o Fatimie,bo to jest ważne,a Ty bardzo dużo pomogłaś]-Pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2011 19:47
przeczytałam i zaczełam ryczec straszne powodzenia paulinko :(( ;(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2011 13:57
Niesamowite i fantastyczne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2011 11:24
Ona ma 6 lat? Wygląda na 9, ale czyn bardzo szlachetny
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2011 05:18
rozpłakałam sie czemu tak sie dzieje to wszystko co jest złe
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo