Pijane opiekunki zajmowały się dziećmi

Policjanci w ciągu ostatnich kilku dni spotkali się już z dwoma takimi przypadkami.
Pijane opiekunki zajmowały się dziećmi
06.09.2008

Powierzając dziecko opiekunce, zazwyczaj mamy do niej zaufanie i liczymy, że jest osobą na tyle odpowiedzialną, aby podchodzić do swojej pracy profesjonalnie. W tym wypadku lepiej podwójnie się zabezpieczyć.

dziecko pod opieką pijanej osoby nie wróży nic dobrego. Pierwsza historia wydarzyła się w środku dnia w Człuchowie. Przechodnie poinformowali, że nietrzeźwa kobieta prowadzi wózek. Okazało się, że 59-letnia opiekunka ledwo trzyma się na nogach i ma problemy z wysłowieniem się. W wózku było roczne niemowlę. Po przewiezieniu na komisariat badanie wykazało, że kobieta ma we krwi 5 promili alkoholu. Matka dziecka musiała odebrać je z komendy.

Niemal identyczna sytuacja miała miejsce w zeszły piątek na gdańskich Stogach. Przechodnie zauważyli starszą kobietę, która chwiejnym krokiem prowadziła wózek z dzieckiem. Po zbadaniu okazało się, że babcia rocznego malucha ma ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Obu kobietom grozi do trzech lat pozbawienia wolności za narażenie osoby, którą ma się pod swoją pieczą, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dobrze, że postronni ludzie zareagowali w tych sytuacjach z należytą czujnością, co być może uchroniło dzieci od wypadku.

Polecane wideo

Komentarze (49)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2009 18:39
jezlei bierze brac niani, to powinna byc odpowiedzialna.!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2008 18:08
ludzie ile zla jest na tym swiecie biedne sa te wszyskie dzieciaki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2008 00:25
O matko ! ! Niewiarygodne ! Dlatego moja mam nigdy mnie nie zostawiała z opiekunką tylko z babcią,która z alkoholem nie ma do czynienia xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2008 18:32
5 promili!!!??????
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2008 22:57
Masakra, starsze babki opiekujące się czyimś dzieckiem chleją sobie w najlepsze i nie mysla co bedzie pozniej!!! Masakra co to się dzieje!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie