W jednej z warszawskich szkół uczniowie znali pytania maturalne z matematyki!

OSZUSTWO! Uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego rozwiązywali na lekcjach matematyki zestaw zadań, który pojawił się na maturze rozszerzonej!
W jednej z warszawskich szkół uczniowie znali pytania maturalne z matematyki!
18.05.2011

W warszawskim liceum im. K. Hoffmanowej uczniowie podczas lekcji matematyki pisali test, na którym dziewięć zadań - w takiej samej kolejności - pojawiło się na tegorocznej maturze rozszerzonej z tego przedmiotu.

- Rzeczywiście, mam zestaw, na którym polecenia z matury pojawiają się słowo w słowo. To jeden z sześciu zestawów powtórzeniowych, który skonstruowałam na podstawie zadań przyniesionych wcześniej przez uczniów – przyznała nauczycielka matematyki z tego liceum, Joanna K.

Skąd licealiści zdobyli zadania? Okazuje się, że po egzaminie próbnym z matematyki, który odbył się w zeszłym roku, uczniowie spisali na kartkę większość pytań, które udało im się zapamiętać, a następnie przekazali je swojej matematyczce i poprosili, aby zadania rozwiązać na lekcji. - Gdy się robi standaryzację, wiadomo, że niektóre z tych zadań są potem wykorzystane na maturze - tłumaczy Barbara Andrzejewska z CKE, koordynator egzaminu maturalnego z matematyki. - Procedura standaryzacyjna jest ściśle określona: osoby, które przeprowadzają ją w szkołach, muszą rozliczyć się ze wszystkich egzemplarzy, które były rozdawane w szkole. Uczniowie mogą zapamiętać może jedno czy drugie zadanie, ale przecież nie zapamiętają nigdy całego zestawu - dodaje.

Uczniów broni jednak dyrektorka IX LO, Zofia Pietrzak: - W szkole w żaden sposób nie zostało przekroczone prawo. To nie w naszej szkole nastąpił wyciek egzaminów maturalnych. Nasi uczniowie w zeszłym roku, dokładnie 27 marca 2010 r., pisali próbną maturę. To są obecnie absolwenci naszej szkoły. Te same zadania zostały - w znakomitej większości, bez żadnych zmian - wprowadzone na tegoroczną maturę.

Ostateczna decyzja o tym, czy matura będzie w Liceum im. Hoffmanowej powtarzana, ma zapaść jeszcze dzisiaj. Jeśli tak się stanie, licealiści będą ją pisali ponownie w czerwcu.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Skandal w Chinach: Urzędnicy zabierają rodzinom dzieci i sprzedają na Zachód!

Jednego noworodka można kupić już za około 2 tysiące funtów.

Nauczyciele zniechęcali słabych uczniów do zdawania matury! ŻEBY NIE ZANIŻALI IM STATYSTYK!

Świętokrzyskie kuratorium bada aferę przedmaturalnej presji w technikach.

 

Komentarze (72)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2011 15:30
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2011 10:47
to wina cke a nie ich.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2011 01:27
Uważam że powinni powtarzać maturę!!!....a to że cała szkoła się wypowiedziałą na facebooku nie powinno zaważyć na dwcyzji prokuratury i dyrektora CKE. Niesprawiedliwe jest to że pozostali maturzyści ktorzy sumiennie się uczyli mają wypać gorzej bo nie mieli dostępu do tych zadań( I NIE BYŁO ICH W INTERNECIE!!!)Poza tym rzeczywiście iż skoro owe zadania pisali nie sami maturzyści tylko absolwenci to prawdopodobieństwo zapamiętania i Kazantzakis IDENTYCZNEJ treści zadań i dannych jest bardzo mała i nieprawdopodobna. Coś tu jest nie tak....wydaje się być bardzo podejrzliwe....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2011 01:26
Uważam że powinni powtarzać maturę!!!....a to że cała szkoła się wypowiedziałą na facebooku nie powinno zaważyć na dwcyzji prokuratury i dyrektora CKE. Niesprawiedliwe jest to że pozostali maturzyści ktorzy sumiennie się uczyli mają wypaść gorzej bo nie mieli dostępu do tych zadań( I NIE BYŁO ICH W INTERNECIE!!!)Poza tym rzeczywiście iż skoro owe zadania pisali nie sami maturzyści tylko absolwenci to prawdopodobieństwo zapamiętania i przekazania IDENTYCZNEJ treści zadań i dannych jest bardzo mała i nieprawdopodobna.Coś tu jednak nie gra....Wydaje się to być bardzo podejrzliwe...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2011 12:49
jeśli faktycznie zadania się powtórzyły to nie wiem o co taki szum. niech cke rozważniej układa arkusze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo