Urodziło się najmniejsze dziecko w Polsce - Dominiczka mieści się w dłoni swojej mamy!

Dziewczynka nie jest w stanie sama oddychać. Mimo to lekarze nie tracą nadziei...
Urodziło się najmniejsze dziecko w Polsce - Dominiczka mieści się w dłoni swojej mamy!
15.05.2011

Pod koniec kwietnia opisywaliśmy historię maleńkiej Friedy z niemieckiej Fuldy, która przyszła na świat po niecałych 22 tygodniach ciąży i ważyła zaledwie 460 gramów. Media od razu obwołały ją najmniejszym wcześniakiem świata, jednak teraz ten tytuł powędruje do Dominiczki powitej 8 maja w łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

Dziecko jest tak małe, że mieści się w jednej dłoni. Jak podaje „Super Express”, waży 410 gram i zostało narodzone w 25. tygodniu ciąży jako jedno z bliźniąt. Brat dziewczynki jest od niej silniejszy, dlatego lekarze są spokojni o jego zdrowie. Niestety, mniej szczęścia miała Dominika, która walczy o życie na oddziale patologii noworodków w szpitalu im. Maurycego Madurowicza w Łodzi. 

- Stan dziecka jest bardzo ciężki. To bardzo malusieńkie dziecko. Bardzo niedojrzałe - tłumaczy neonatolog dr Paweł Krajewski. „Super Express” dowiedział się, że oddech maleństwa jest wspomagany przez specjalistyczną aparaturę, jednak mimo to noworodek dzielnie znosi rozłąkę z mamą, która leży razem z drugim dzieckiem w innym szpitalu.

Lekarze określają stan Dominiki jako ciężki. Jeśli jej zdrowie się ustabilizuje, dziewczynka będzie mogła wrócić do domu dopiero za dwa miesiące.

My gorąco trzymamy kciuki za maleńką Dominiczkę!

Zobacz także:

Najbrudniejsza rzecz w Twoim domu? (Nie, nie toaleta)

Zgadnij, gdzie jest najwięcej brudu, zarazków i bakterii? Uwaga – używasz tego codziennie i to kilka razy!

Ulubione gry Polaków w Internecie

Uwielbiamy gry sieciowe. Bo są łatwo dostępne, tanie i naprawdę wciągające. Które gry najbardziej przypadły nam do gustu?

 

Polecane wideo

Komentarze (84)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2013 16:47
i jak tam maleńka? WIadomo co teraz z nią?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2012 09:52
To jest zrobione komputerowo kto w to wierzy nazywa sie glupollllllleeeeeeeeeeekkkkkkkkkkkkkkk...........
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 09.09.2011 11:00
trzymam kciuki za malutka ja rowniez jestem mama wczesniaka moja mala miala 500 g urodzila sie w 26 tyg, teraz ma ponad 2 latka takze jest z blizniakow lecz jej siostrzyczka nie przezyla:(pozdrawiam zdrówka malutka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 22:10
Moja córeczka Natalia urodziła się 25 grudnia 2009 w 24 tyg ciąży z masą ciała 700 gram, spadła jej do 580 gram. Natalka spędziła w szpitalu ponad 3 m-c leżała w Warszawie w szpitalu na ul. Czerniakowskiej. Przeszła dwie operacje, za 10 dni skończy 1,5 roku. Już chodzi dużo mówi aco najważniejsze jest zdrowa do tej pory nie miała nawet kataru. Trzymam kciuki za Dominikę i jej braciszka. Wiem co przeżywają rodzice wszystkich wcześniaków, najważniejsze jest żeby nie tracić nadzieji i wiary.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2011 01:30
Ate oszolomy co to wypisuje rozne badziewne wypowiedzi to z daleka czuc od nich ze sloma z butow wystaje, nie obrazajac rolnikow przy tym. Nie wiecie co to znaczy walczyc z kazda minuta ktora trwa nieskonczonosc kiedy setka mysli klebi ci sie w glowie, kiedy boisz sie pomyslec nie tak, aby nie sprowokowac losu, kiedy czekasz na dobra nowina, a tym bardzie dziecko jest z dala od mamy, mama od dziecka, nie moze nawet dotknac swojej kruszynki, ci co sie nie wczuja sytuacje lub co w niej nie byli nie wiedza co to znaczy kiedy psychika z sie zagina, kiedy strach zamknac ooczy...... Do tych co im sloma z butow wystaje: proscie Boga zebyscie nigdy nie musieli stanac w obliczu takiej sytuacji czy z pozycji ojca, czy matki czy kogo kolwiek bo szybko przypomni sie wam wasza wypowiec na pewien temat......
odpowiedz

Polecane dla Ciebie