W Kongo gwałcą 1100 kobiet dziennie! Afrykanki nie mają jak się bronić

Szokujące statystyki pokazują prawdziwą skalę przemocy na tle seksualnym w Afryce.
W Kongo gwałcą 1100 kobiet dziennie! Afrykanki nie mają jak się bronić
14.05.2011

- Masowa przemoc seksualna wobec kobiet pozostaje nieodłącznym elementem wszystkich afrykańskich konfliktów zbrojnychpowiedziała podczas jednego ze swoich wystąpień w 2008 roku Hilde Johnson, wicedyrektor Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). Mimo że od tamtej chwili minęły 3 lata, sytuacja kobiet w krajach afrykańskich nie uległa poprawie.

Jak donosi „American Journal of Public Health", tylko w Kongo dziennie gwałconych jest 1100 kobiet, a rocznie z powodu molestowania seksualnego cierpi tam blisko 400 tysięcy bezbronnych dziewczynek i ich matek.

Okazało się, że ostatni protokół ONZ szacujący liczbę gwałtów w Demokratycznej Republice Konga na 15 tysięcy rocznie, zawierał błędne dane. Prawidłowe statystyki są o 26 razy bardziej przerażające...

- Nasze wyniki potwierdzają, że poprzednie szacunki przemocy seksualnej nie obrazują rzeczywistej częstości występowania gwałtów na terenie Kongo -  powiedziała Amber Peterman, autorka najnowszego raportu, który powstał w oparciu o badania lekarzy pracujących w tym rejonie.

Jednocześnie eksperci podkreślają, że trudno jest zbadać prawdziwą skalę zjawiska molestowania na tle seksualnym w krajach afrykańskich, gdyż często dochodzi tam do aktów przemocy wobec dzieci i mężczyzn. Dane, na które powołuje się Amber Peterman są oparte wyłącznie o przypadki gwałtów kobiet w wieku od 15 do 49 lat.

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Ulubione gry Polaków w internecie

Uwielbiamy gry sieciowe. Bo są łatwo dostępne, tanie i naprawdę wciągające. Które gry najbardziej przypadły nam do gustu?

Nadchodzi kolejna epoka lodowcowa! Może się rozpocząć jeszcze za naszego życia!

Śnieg w maju był preludium tego, co nieuchronne. Już niedługo zima będzie trwała cały rok!

Komentarze (40)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2012 13:05
A W Afganistanie jest być dużo gorzej kobietą niż w Kongo ponieważ 87% Afganek to analfabetki 80% dziewcząt będzie zmuszanych do małżeństw 90% Afganek pada ofiarą przemocy domowej 75% ojców wydaje i sprzedaje swoje córki za 50 owiec dzięki temu zarabia.20% kobiet umiera przy porodach jest tam więcej samobójczyn od samobójców 15% kobiet myśli o samobójstwie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2011 13:30
nie mieszkam w polsce, od dawna, mam kolezanke z kongo ktora w wieku 13 lat zaszla w ciaze, naprawde bogu ducha winna dziewczyna, trzy lata blakala sie po swiecie, zeby uciec z tego kraju, ma malego czteroletniego synka, w zyciu nie przyszla do szkoly wyspana, zawsze sie spoznia, tylko dlatego ze jakis pedofil sie chcial nia nasycic. kobiey z kongo sa bardzo fajne i madre, chca sie uczyc, sa mile i nawet jak jeszcze nie umialam sie z nimi dogadac wydaly mi sie z calej szkoly najfajniejsze. nie sa zawistne ani zazdrosne, zwykle dziewczyny chcace normalnego zycia.. niech szlag trafi wszystkich tych ktorzy kiedykolwiek zrobil tym dzieciom, tym niewinnym mlodym kobitkom
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2011 16:29
hmm czemu papilot kasuje komenatrze? :) Myślałam ze cos takiego jak ''wolność słowa'' dalej obowiązuje. Zwłaszcza że nie było w nim żadnych wulgaryzmów, a jedynie moje zdanie ;) Najlepiej wszyscy dodajmy komentarze typu '' ojj biedne murzyniątka,, tak bardzo mi ich szkoda ;( '' wtedy bedzie ok prawda? Wiec skoro nie pozwalacie wypowiadać nam własnego zdania to nie dodawajcie żadnych ''kontrowersyjnych'' artykułów :) Pozdrawiam wspaniałomyślne moderatorki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2011 14:54
niech Kazadi wróci do Kongo skoro wg. niej Polska jest taka rasistowska i prześladowały ją w dzieciństwie inne dziecie w szkole, może jakby jej tak dupe przetrzepali kilka razy dziennie to doeceni nasz piękny kraj
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2011 01:10
zostań prostytutką i zaproponuj swoje urozmaicenia. dla Ciebie bedzie to połaczenie przyjemnego z pozyteczym :]
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo