Otyłe dzieci będą odbierane rodzicom

Na pomysł wpadli angielscy radni. Dzieci mają być objęte specjalną opieką, która pomoże w ich leczeniu.
Otyłe dzieci będą odbierane rodzicom
29.08.2008

Otyłość wśród dzieci stała się poważnym problemem na Wyspach Brytyjskich. Wszystko przez wszechobecne fast foody. Do tej pory otyłość nie była brana poważnie i walkę z nią pozostawiano rodzicom, którzy kompletnie nie radzili sobie z problemem, a w większości przypadków to oni byli sprawcami obrastania przez dzieci w tłuszcz.

Z otyłością postanowiły uporać się samorządy lokalne, które walczą ze wzrostem kosztów w związku z liczbą otyłych dzieci. Szkoły muszą być wyposażane w mocniejsze sprzęty, wytrzymalsze krzesła. Związek Samorządów Lokalnych (LGA) chce odbierać rodzicom dzieci, które zostały doprowadzone do osiągnięcia monstrualnych rozmiarów:

„Rady coraz częściej muszą rozważać podjęcie działań tam, gdzie rodzice narażają zdrowie dzieci na rzeczywiste niebezpieczeństwo. Skoro Rady interweniują, by pomóc niedożywionemu lub zaniedbanemu dziecku, to czy przypadek chorobliwie otyłego nieletniego powinien być traktowany inaczej? Jeżeli rodzice ponoszą winę za złą dietę i brak aktywności fizycznej dziecka, to czemu rada miałaby nie sprawować kontroli nad jego zdrowiem? Konieczne jest, by Rady, ośrodki podstawowej opieki zdrowotnej oraz NHS współpracowały z rodzicami, by zapobiegać szkodliwej nadwadze u dzieci. Potrzebna jest narodowa debata nad tym, w jakim zakresie władze lokalne mogłyby podejmować działania w przypadkach zagrożenia zdrowia dziecka".

Pomysł rzeczywiście drastyczny, ale w walkę z otyłością powinny się zaangażować samorządy. W Polsce warto by było się pokusić o kampanie społeczne uświadamiające, jakie skutki dla naszego ciała wywołują dodatkowe kilogramy tłuszczu.

Polecane wideo

Komentarze (247)

Ocena: 5 / 5
Pudeleczek (Ocena: 5) 19.07.2014 07:49
Makabra, wg W.Brytania schodzi na psy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2012 12:55
To je tak wychowuj! Później dzieci będą wyglądać jak hipopotamy, będą miały problemy z nadwagą, i będą się z nich śmiać. No, ale to twoje dzieci, rób z nimi co chcesz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2011 20:32
Szkoda, że radni dostrzegli problem otyłości dlatego, że muszą więcej wydawać z kasy miasta na masywniejsze meble i inne wyposażenie. Ekonomia jak zwykle. Faktem jest, że to wina rodziców.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2011 01:22
rodzice sa winni otylosci dziecka a nie dziecko... to co rodzice robia jest ohydne zal dzieci
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.05.2011 13:50
Odbieranie rodzicom dzieci nie powinno mieć miejsca ponieważ.byłaby to krzywda nie tylko dla rodziców ale i dla dziecka.rodzic sam powinien się kontrolować co zjada i przez to dawać dobry przykład dziecku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie