Malusieńka Freya-Grace: Kiedy się urodziła ważyła 365 gramów! Teraz to już duża dziewczynka! ♥

Po ośmiu miesiącach walki o życie dziecko zostało wypisane do domu. Szczęśliwi rodzice nie mogą nacieszyć się swoim dzieciątkiem!
Malusieńka Freya-Grace: Kiedy się urodziła ważyła 365 gramów! Teraz to już duża dziewczynka! ♥
26.03.2011

Współczesna medycyna może naprawdę zdziałać cuda. Lekarzom z Wielkiej Brytanii udało się uratować dziecko urodzone w 23 tygodniu ciąży. Maluch nie ważył nawet pół kilograma!

Liz Barret, mieszkanka Wielkiej Brytanii, kiedy zaszła w bliźniaczą ciążę od razu została poinformowana przez lekarzy, że mogą pojawić się pewne komplikacje. Bliźniacze ciąże najczęściej bowiem trudno jest donosić do końca. Dzieci zwykle rodzą się przedwcześnie.

Kobieta urodziła swoje dziecko już w 23 tygodniu ciąży. Jedna z dziewczynek zmarła zaraz po porodzie. Drugiemu dziecku również nie dawano większych szans na przeżycie. Jednak, ku zaskoczeniu lekarzy, maleństwo dzielnie walczyło o życie.

Maleńka Freya-Grace ważyła zaledwie 365 gramów. Jej skóra była sina i prawie przezroczysta. Co najgorsze jednak, maleństwo nie potrafiło samo oddychać. Potrzebne było również przeprowadzenie ośmiu transfuzji krwi oraz operacja zastawek serca.

Lekarze dawali dziecku tylko dwa procent szans na przeżycie. U wcześniaka zdiagnozowano bardzo wysoki stopień niepełnosprawności. Mimo wszystko jednak, maleństwo po ośmiu miesiącach ciężkiej walki o życie wróciło wreszcie do domu. Szczęśliwi rodzice nie mogą nacieszyć się dzieckiem. Wszyscy specjaliści są natomiast zgodni: noworodkowi musiała dopomóc jakaś wyższa siła

Mała Freya-Grace okazuje się żywym dowodem na to, że jednak warto ratować Dzieci urodzone nawet w 23 tygodniu życia płodowego! Ludzkie istnienie, nawet te najmniej rozwinięte, posiada bowiem w sobie bardzo dużo woli przetrwania...

Karina Hefner

Zobacz także:

MAJ 2013: Ogólnoświatowy kataklizm może doprowadzić do końca świata!

Spowoduje go wyjątkowo groźny słoneczny „efekt Carringtona”.

2-letnia Wiktoria została zakatowana na śmierć przez WŁASNEGO OJCA! Morderca bił ją REGULARNIE przez rok, aż zabił!

Okrutnemu ojcu grozi kara TYLKO 12 lat pozbawienia wolności. Gdzie jest sprawiedliwość?!

Polecane wideo

Komentarze (45)

Ocena: 5 / 5
angela (Ocena: 5) 05.04.2013 17:15
kocham mojego małego synusia,ktorego nosze pod sercem juz 24 tyg. Gratuluje wspaniałej kobiecie siły i odwagi,ale przede wszystkim skarbu-coreczki!to naprawde bozy cud:Ppowodzenia
odpowiedz
Isabelle (Ocena: 5) 19.02.2013 09:27
Boży cud :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.10.2012 18:39
poczekamy co bedziesz mowila, jak bedziesz miala wlasne dziecko.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2012 14:23
Zdaniem wielu w ogole nie powinniśmy korzystać z medycyny konwencjonalne. Po co? Lepiej umrzeć i nie zaśmiecać świata istotami kalekimi, chorowitymi i wybrakowanymi genami. Pamiętajcie, ze wielu z nas by nie było gdyby nie medycyna... na grypę czy zapalenie pluc tez można umrzeć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2012 16:42
Lepiej zostawic dziecko i czekac az samo umrze? Czy moze od razu je zabic? Ludzie co wy piszecie! Jak mozna, dla mnie najwazniejszy fakt ze zyje!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie