Kontrowersyjna ustawa - alkohol w Polsce dopiero od 21 lat! CO O TYM SĄDZICIE?

Projekt ten ma pomóc w zwalczaniu alkoholizmu wśród nieletnich.
Kontrowersyjna ustawa - alkohol w Polsce dopiero od 21 lat! CO O TYM SĄDZICIE?
21.03.2011

Jerzy Wierchowicz, radny z Gorzowa wpadł niedawno na bardzo oryginalny pomysł. Były poseł namawia do zaostrzenia przepisów o sprzedaży alkoholu. Według niego, napoje wysokoprocentowe powinny być sprzedawane w Polsce osobom, które ukończyły przynajmniej 21 lat.

Radny, uzasadniając swój projekt, powołuje się na sytuację panującą w Stanach Zjednoczonych, gdzie wprowadzenie takiego ograniczenia znacznie zmniejszyło liczbę wypadków samochodowych spowodowanych przez nieletnich.

Pomysł ten ma również pomóc w zwalczaniu alkoholizmu w Polsce. W naszym kraju, z roku na rok przybywa bowiem osób uzależnionych od wódki. W rodzinach alkoholików wychowuje się ponad 6 tys. Dzieci. Najmłodsi, biorąc przykład ze swoich najbliższych, również bardzo wcześnie zaczynają pić alkohol, stopniowo popadając w coraz większy nałóg.

Wielu polityków uważa jednak pomysł radnego z Gorzowa za zbyt kontrowersyjny. Twierdzą oni, że 18-latek jest już przecież w pełni dorosły i wprowadzenie takiego zakazu ograniczyłoby jego obywatelską swobodę. Młodzi ludzie staną się po prostu przestępcami, próbując za wszelką cenę dotrzeć do alkoholu. Z obawami tymi zgadzają się również specjaliści od uzależnień. Według nich, nie ma sensu podnosić granicy wieku, skoro ta aktualnie obowiązująca i tak nie jest przestrzegana...

Czy Waszym zdaniem rzeczywiście więc nie warto wprowadzać takich ograniczeń?

Karina Hefner

Zobacz także:

Analfabeci są wśród nas! Nastolatki nie rozumieją ulotek, nie potrafią wypełniać prostych formularzy!

Co piąty 15-latek nie rozumie takich tekstów, jak instrukcja obsługi czy przepisy ruchu drogowego..

Rewolucyjny bank spermy: Pozwala swoim klientkom na kupno nasienia od sobowtórów gwiazd!

Kolor oczu, włosów, wzrost... Takie cechy można wybrać dla swojego dziecka korzystając z banku nasienia. Dlaczego więc nie upodobnić go do kogoś sławnego?

Polecane wideo

Komentarze (359)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2012 22:26
8CEb03 wqfyoqpqyqir
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2012 16:54
MtJhuq wljrcyzyfmji
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2012 04:43
odwrotnie ? ;)jakby nie patrzeć to harawdre apple kuleje ;)chyba, że kogoś rajcują samoodczepiające się wtyczki albo matryce glare ;) a nie widzi wbijających się krawędzi obudowy macbooka w nadgarstki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 13:27
Jestem za i mam 19 lat. Poza tym spójrzcie jaka jest teraz młodzież, o 2 osoba jest uzależniona od alkoholu już w wieku 15-16 lat, a co tu mówić o 18-sto latkach. Osobiście nie spożywam alkoholu, i jak najbardziej jestem za!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2011 18:31
Nie nie..nie ma takiej opcji.. niee
odpowiedz

Polecane dla Ciebie