Skandal w Niemczech: Jedna z radiostacji ogłosiła konkurs, w którym można wygrać własny pogrzeb!

Laureatem konkursu zostanie osoba, która wymyśli najzabawniejsze epitafium!
Skandal w Niemczech: Jedna z radiostacji ogłosiła konkurs, w którym można wygrać własny pogrzeb!
grób
13.03.2011

Serwis niewiarygodne.pl informuje, że niemiecka rozgłośnia radiowa ogłosiła konkurs, który wzbudził niemałe kontrowersje wśród niektórych radiosłuchaczy.

Otóż zadaniem odbiorców jest napisanie epitafium, które chcielibyśmy zobaczyć w miejscu swojego wiecznego spoczynku. Nagroda, jak przystało na konkurs dotyczący branży funeralnej, bardzo wiąże się z tematem tej "zabawy". Laureat otrzyma bowiem 3 tysiące euro, które będzie musiał przeznaczyć... na własny nagrobek, ubezpieczenie na wypadek śmierci lub organizację pogrzebu!

- Chcemy zwrócić uwagę ludzi młodych na fundamentalne sprawy - powiedział Jens Pflueger, jeden z prezenterów stacji. Inaczej do akcji odnoszą się jednak duchowni oraz stowarzyszenie właścicieli zakładów pogrzebowych. Ich zdaniem to działalność bezbożna i pozbawiona smaku.

Organizatorzy przypominają jednak słynne słowa Winstona Churchilla, które wypowiedział na łożu śmierci i które mają być dowodem na to, że mówienie o umieraniu wcale nie musi być pozbawione humoru: "Jestem gotowy by spotkać mego Stwórcę. Jednakże czy Stwórca jest przygotowany na gehennę spotkania ze mną, to już inna sprawa".

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl.

Zobacz także:

KONIEC Z KULTEM CHUDEGO CIAŁA! Kobieta przyszłości będzie gruba, niska i bardzo płodna

Puszyste panie mają większe szanse na urodzenie zdrowego i licznego potomstwa.

POWIĘKSZARKA PIERSI: Z płaskiej deski zrobi Pamelę Anderson! Video z przymrużeniem oka

Wystarczy, że pociągniesz za sznureczek, a twoje piersi urosną o 2 rozmiary! Jak to możliwe?

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2011 18:25
myślę że dobrze jest mieć swiadomość o rychłej śmierci i nie ma w tym nic bulwersującego, nie rozumiem czemu niektórzy są tak zbulwersowani to naturalna kolej rzeczy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2011 14:51
OMG...czego to ludzie nie wymyślą....;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2011 12:57
Myślę, że każdy to inaczej odbiera. W zależności od ostatnich przeżytych chwil. Gdyby mi ktoś bardzo bliski niedawno umarł byłabym zapewne wściekła, że ktoś robi tego typu konkursy. W obecnej chwili jednak uważam, że to nie jest najgorszy pomysł. Tyle, że najbardziej popieram opcję wydania tych pieniędzy na ubezpieczenie na wypadek śmierci. Sama nie chciałabym trzymać swojego nagrobka w piwnicy. W pierwszej chwili dla niektórych to zapewne fun. O patrzcie co mam hahaha Ale jak mam go tam trzymać dajmy na to 30-50 lat. ... gdzie również moje gusta przechodzą, o nagrobek trzeba dbać... itp itd ... dla mnie to głównie w tym sensie głupota.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2011 11:00
wszystkich nas to spotka, powinniśmy się z tym oswajać, a nie traktować śmierć jak temat tabu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2011 10:12
W Polsce był podobny konkurs. Nie pamiętam dokładnie co można było wygrać, ale chodziło o jakiś "zestaw pogrzebowy", chyba trumna za równowartość określonej ilości pieniędzy. W Polsce było to o tyle dziwniej, że na wykorzystanie tego zestawu był bardzo krótki okres czasu.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie