VIDEO NA DZIŚ: Kontrowersyjny taniec w Auschwitz

06 Września 2010

„Prawdziwa, niereżyserowana radość życia”; „została przekroczona granica dobrego smaku”, „dla mnie to nie przekroczenie, a przełamanie granicy ”… Taniec byłego oświęcimskiego więźnia wywołał skrajne opinie.

VIDEO NA DZIŚ: Kontrowersyjny taniec w Auschwitz

89-letni Adolek po II wojnie światowej wyemigrował z Polski do Australii, gdzie mieszka do dzisiaj. Kilka miesięcy temu wrócił do rodzinnej Łodzi, aby pokazać córce i wnukom miasto swojego dzieciństwa. Jednak najważniejszym punktem podróży do ojczyzny było Auschwitz, gdzie mężczyzna spędził kilka strasznych lat swojej młodości. Odwiedził również Theresienstadt i Dachau – miejsca okrutnych wspomnień i wielkich nadziei. Nadziei, które się spełniły.

Stojąc w jednym z obozowych pociągów, staruszek powiedział, że 63 lata temu przeżycie nie zależało ani od inteligencji, ani od talentu. – To, czy się uda, było kwestią tylko i wyłącznie szczęścia – opowiada wzruszony – Jak dużo osób z tego pociągu ma możliwość przyjść tu ze swoimi wnukami? Jeden procent? Nawet nie jeden. Pół procenta? Nie sądzę. Wszyscy zostali zabici.

Były więzień Auschwitz chciał podzielić się ze światem ogromną radością życia. Fakt, że dzisiaj może odwiedzić miejsce swojej kaźni, to cud. Wraz z córką i wnukami tańczy na terenie obozu do hitu Glorii Gaynor „I will Survive”.

On naprawdę przeżył. A dzięki jego występowi przeżyje pamięć o milionach ofiar Oświęcimia. Niektórzy jednak uważają, że Auschwitz nie jest odpowiednim miejscem na tego rodzaju performance. Jakie jest Wasze zdanie?

Natasza Lasky

Zobacz także:

VIDEO NA DZIŚ: Pianista bez rąk

VIDEO AN DZIŚ: Ojcowie wracający z Iraku (wzruszające!)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (251)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-10 16:17:11

"a ja uważam że miał do tego prawo. nasze pokolenie nie ma zielonego pojęcia jakie uczucia targają ludźmi którzy przeżyli tą kaźń. Jeśli ten pan uważał że może tak zrobić i pomogło mu to w jakiś sposób to jestem jak najbardziej za tym. w ten sposób pokazuje, że mimo okrutnych poczynań nazistów są osoby które przeżyły i mają świadomość wszystkich krzywd. auschwitz miało być miejscem czystek etnologicznych jednak nazistom plan się nie udał. powinniśmy się cieszyć z tego że są w ogóle osoby które przeżyły coś tak strasznego" zgadzam się w 100%

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-29 20:41:31

Ciekawe czy byłoby im tak wesoło 70 lat temu gdyby to oni mieliby być więzniami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-29 20:34:03

Moim zdaniem ten film mogli zrobić tylko chorzy psychicznie ludzie ,nie mający choć trochę godności.Robiąc ten film tylko się ośmieszyli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-26 14:52:56

żałość nie radość ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-18 16:17:27

a ja uważam że miał do tego prawo. nasze pokolenie nie ma zielonego pojęcia jakie uczucia targają ludźmi którzy przeżyli tą kaźń. Jeśli ten pan uważał że może tak zrobić i pomogło mu to w jakiś sposób to jestem jak najbardziej za tym. w ten sposób pokazuje, że mimo okrutnych poczynań nazistów są osoby które przeżyły i mają świadomość wszystkich krzywd. auschwitz miało być miejscem czystek etnologicznych jednak nazistom plan się nie udał. powinniśmy się cieszyć z tego że są w ogóle osoby które przeżyły coś tak strasznego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 21:21:36

jesteście głupie ;/ nie wiem co w tym jest pięknego, to że cieszy się, że uciekł nie znaczy że ma tańczyć w miejscu w którym zamordowano tylu ludzi niech se tańczy w domu a nie tam;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-14 23:50:37

az sie poplakalam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-11 19:13:34

płacze i pisze, to miejsce w którym zgineło tyle ludzi, w którym każdy centymetr jest zroszony łzami ofiar, to miejsce w którym działy się tak straszne rzeczy, ale są ludzie którym udało sie z tego wyjść, mają dzieci i wnuki, to najważniejsze że mimo tego co sie stało są szczęsliwi, to miejsce śmierci, ale musimy tchnąć w niego ducha nowych lepszych czasów, zapalmy świece i zaśpiewajmy, zatanczmy za pamięć o ludziach którzy umierali i starali się przy tym uśmiechać, za pamięć ofiarach którym nie dane bylo umrzec w starości i za pamieć o ofiarach abyśmy szanowali ludzi którzy nas otaczają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-11 22:37:06

wzruszający komentarz C:

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-10 23:38:30

Super film i zadej kontrowersji tu nie widze ! A co mamy sie ubrac na czarno i płakac ???????????? On to przezyl i najlepiej wie czy robi dobrze czy nie. A ludzie postronni ktorzy tam nie byli nie powinni sie wypowiadac na ten temat.... ze to hańba, etc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-10 21:45:46

popłakałam się... uważam, że filmik jest piękny, bardzo wrzuszający

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz