Urolog zgwałcił pacjentkę!

17 Kwietnia 2009

Z ustaleń policji wynika, że co najmniej kilka pacjentek i współpracownic było molestowanych przez lekarza, a jedna z nich miała być zgwałcona.

Urolog zgwałcił pacjentkę!

Sławomir G. (54 lata) był ordynatorem oddziału urologii w powiatowym szpitalu w Busku Zdroju (woj. świętokrzyskie). Według ustaleń policji, lekarz w trakcie pracy wykorzystywał swoje stanowisko - molestował pielęgniarki i pacjentki. Jego znajomi opisują go jako miłego, troskliwego i zaangażowanego w pracę specjalistę.

Okazuje się, że pod tym płaszczykiem kryła się jego mroczna osobowość. Pierwsze oskarżenia pojawiły się na początku roku. Dyrektor szpitala oraz policja otrzymali zgłoszenie popełnienia przestępstwa oraz skargi na lekarza w związku z jego niedwuznacznym zachowaniem. W wyniku śledztwa prokuratura postawiła mu zarzut przekroczenia uprawnień i w przypadku 10 kobiet doprowadzenia do czynności seksualnych. Chodzi między innymi o sposób, w jaki badał pacjentki.

Sławomir Mielniczuk z prokuratury okręgowej w Kielcach, w rozmowie z „Faktem” potwierdził złożenie w sądzie wniosku o aresztowanie podejrzanego:

„Lekarz podejrzany jest także o to, że zgwałcił jedną kobietę i o molestowanie pielęgniarek z oddziału urologii. Skierowaliśmy do sądu w Busku wniosek o aresztowanie doktora”.

Przełożony Sławomira G., dyrektor szpitala, Ryszard Skrzypek, wyjaśnił w rozmowie z dziennikiem, że w styczniu na jego ręce trafiła skarga od 19-letniej pacjentki:

„W dniu wyjścia ze szpitala napisała, że doktor w jej odczuciu molestował ją seksualnie. Do takiego wydarzenia miało dojść w mieszkaniu lekarza. Kobieta twierdziła, że lekarz swoim samochodem zabrał ją do domu, gdzie miał swój prywatny aparat USG. Potem miał ją badać w taki sposób, że kobieta poczuła się wykorzystywana seksualnie”.

Dyrektor od razu przekazał zawiadomienie do prokuratury, która zebrała materiał dowodowy. Dodaje, że wierzy w niewinność swojego kolegi, którego uważa za świetnego fachowca.

Podejrzany zamiast do aresztu trafił do szpitala, ponieważ bardzo źle się czuł. Jeśli potwierdzą się oskarżenia, grozi mu do 12 lat więzienia.

Zobacz także:

Intymne pytania o zdrowie

Ile codziennie łykasz tabletek?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (89)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-03 01:04:03

To wygląda jak instrukcja usuwania niewygodnych ludzi z zajmowanych stanowisk i z życia publicznego. Przed procesem wyrok zapada w mediach. Trzeba mieć tylko nadzieję że wszyscy umoczeni w tej i w wielu podobnych sprawach dostaną to na co zasługują. Wiadomo że najgorszą karą jest oczekiwanie na karę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-01 22:43:00

Taki kraj, takie czasy, politycy, lekarze czy nawet policja to gorsi kryminaliści od tych co siedzą w więzieniu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-29 20:14:00

Urolog zgwałcił pacjentkę! to już do nich nie można chodzić żeby czuć się bezpiecznie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-25 17:07:00

wy jestescie pojebani: "ja tez miałam taki przypadek"!!!! "kiedy miałam 15 lat to lekarz wsadzil mi palec w cipe"!!!!!!!.... czy wy myslicie ze to jest zabawa takie gadanie bzdur wszystkim na necie wy wiecie w ogole jak sie czuje kobieta molestowana?? na pewno nie wypowiadalaby sie w necie i nie chwalila sie jestescie nienormalni o_O

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-24 14:16:00

stary grzyb nie potrafil sie powstrzymac...;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-24 08:53:00

stary zgrzybialec hahahahha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-22 16:15:00

[quote="Gosc"]To,że ma 54 lata o niczym nie świadczy... I nie wiem czy kobiety byłyby zachwycone kamerami w gabinetach.To raczej krępujące.Zamiast przyciągać na badania dodatkowo by odstraszało.A po co niby te kobiety miałyby zmyślać?Myślisz,że to jakaś przyjemna sprawa?Godna chwalenia się,składania zeznań i chodzenia po sądach?Żal.[/quote] nie wszystkie baby są zrównoważone psychicznie (podobnie zresztą jak mężczyźni). A ta cipa powinna się sama badac , zeby jej się nie wydawało ze ją ktos wykorzystuje . glupia kwoka. mam nadzieje trafi ta p... do pierdla za oszczerstwa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-22 16:12:00

[quote="Gosc"]MYŚLĄ ŻE IM WSZYSTKO WOLNO. TEŻ MIAŁAM PODOBNĄ SYTUACJĘ ALE Z LEKAŻEM W BYTOMIU. ZBOCZEŃCY...... [/quote] ty głupia kozo!! naucz się najpierw pisać a dopiero potem matole wypowiadaj się publicznie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-20 19:48:00

.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-20 18:23:00

[quote="Gosc"]Ja pierdziu, ludzie, opanujcie się trochę!!!! Przyszła do lekarza jakaś głupia cipa nie wiedząc na czym polega badanie urologiczne, to się poczuła wykorzystywana. A jak idziesz do ginekologa, to tez go oskarżysz o molestowanie, bo ci wsadził palec w p****??? Poza tym, pohamujcie się z osądami, bo o ile mi wiadomo, to pan doktor jest podejrzany, nie wiadomo nic na pewno, więc może lepiej póki co nie warto marnować człowiekowi życia!!!! A jak się okaże niewinny, to co wtedy powiecie? zdobędzie się ktoś na "Przepraszam" za te wszystkie wrzuty??? [/quote] Wybacz ale idzie odróżnić badanie od molestowania... sama byłam ofiara lekarza dwa lata temu i wiem jak to jest... Ale tak to jest jak sie 15 latki wypowiadają na tematy których nie rozumieją..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz