Uczennica trzymała martwe dziecko w szafce szkolnej!

30 Kwietnia 2010

Makabrycznego znaleziska dokonała wychowawczyni nastolatki z drugiej klasy liceum w Trzciance (woj. wielkopolskie) zaalarmowana duszącym odorem, który unosił się na szkolnym korytarzu.

Uczennica trzymała martwe dziecko w szafce szkolnej!

Jak to możliwe, że w małym miasteczku nikt nie wiedział, że nastolatka była w ciąży? Gdzie byli rodzice i nauczyciele? Zdaniem pedagogów Joanna S. (18 l.) ciążę skrzętnie ukrywała.

– Joanna przytyła parę kilogramów, więc poprosiłam ją na rozmowę. Na pytanie, czy jest w ciąży kategorycznie zaprzeczyła – mówi Alina Gorczyńska, nauczycielka niemieckiego i wychowawczyni nastolatki.

Makabra wyszła na jaw w ubiegły czwartek, kiedy z jednej z szafek zaczął wydobywać się duszący odór. W szkolnej szafce nastolatki nauczyciele znaleźli zakrwawioną bluzę. Do szkoły wezwano matkę dziewczyny, która kategorycznie zaprzeczała rzekomej ciąży córki, a ślady krwi tłumaczyła obfitą miesiączką. Dyrekcja szkoły wezwała policję.

– Sprawy na razie nie komentujemy. Mogę jedynie potwierdzić, że znaleziono zwłoki noworodka płci żeńskiej urodzonego przez uczennicę liceum – mówi Radosław Gorczyński, prokurator rejonowy w Trzciance.

Teraz śledczy sprawdzają, czy dziewczyna urodziła sama, czy ktoś jej pomagał. Nie wiadomo też kto jest ojcem dziecka i czy dziewczynka nie została poczęta w wyniku przestępstwa, np. gwałtu. Joanna S. nie usłyszała na razie zarzutów dzieciobójstwa, bo jeszcze nie wiadomo, czy dziecko urodziło się żywe czy martwe. Jeśli się okaże, że zabiła noworodka, 18-latce będzie groziło 5 lat więzienia.

Na Fakt.pl przeczytaj również: Seks chroni przed nadciśnieniem!

Zobacz także:

Coraz więcej polskich nastolatek rodzi dzieci!

Z roku na rok liczba niepełnoletnich matek rośnie – 15-latka na porodówce to już norma!  

Wasze listy: „Nie poniżajcie nastolatek w ciaży!”

Jedna z naszych Czytelniczek jest oburzona komentarzami, jakie przeczytała pod listem Karoliny, 16-letniej uczennicy w ciąży. Sama jest w identycznej sytuacji i nie godzi się na gorsze traktowanie młodych matek.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (185)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Junka2
(Ocena: 5)
2013-08-07 12:13:51

re: Uczennica trzymała martwe dziecko w szafce szkolnej!

Hmmm... mówi się o szoku poporodowym,ale czy to był szok?. Ona i tak miała to szczęście, że nie było komplikacji,przecież doświadczona kobieta,chodząca systematycznie na badania miewa problemy z porodem,a tutaj.....zresztą jak można było nie zauważyć ,że dziewczyna jest coraz grubsza?. Znieczulica tak rodziców,jak i otoczenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-17 22:52:17

to dość blisko mnie. a to co się stało to masakra ! przecież jeżeli dziecko urodziło się martwe powinna kogoś o tym powiadomić, nawet jeżeli bała się reakcji rodziny, mogła powiadomić kogoś innego. ! moim zdaniem każdy zasługuje na normalny, porządny pochówek na cmentarzu, a to dziecko niczemu nie było przecież winne. a jeżeli je zabiła, no to bardzo potępiam jej zachowanie. Jest tyle par które starają się o dzieci i nie mogą ich mieć. :( w każdym razie, niech maleńka śpi w spokoju. [*]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-14 21:33:55

jak można zabić własne dziecko , jak go nie chciała to przecież mogła je oddać , a jeżeli urodziło się martwe to powinna kogoś zawiadomić , co kolwiek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-19 10:49:19

,,to że młoda dziewczyna rodzi dziecko nie oznacza odrazu że jest kur** . każdy potrafi nagadać na każdego ale sam na siebie nie spojrzy. pomyślcie gdyby to któraś z was była w ciąży w młodym wieku jakby się czuła.? gdyby ja kazdy upokarzał i wyzywał . nikomu nie było by łatwo , nikomu...,, Jest jedno wyjście NIE UPRAWIAC SEXU ,ale skoro gimnazjalistki go uprawiają chyba są na tyle dorosłe ,żeby wychować i utrzymać to dzieco co nie ?:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-15 19:46:54

ona zrobiła to z bratem. Ja wiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-15 15:00:02

to że młoda dziewczyna rodzi dziecko nie oznacza odrazu że jest kur** . każdy potrafi nagadać na każdego ale sam na siebie nie spojrzy. pomyślcie gdyby to któraś z was była w ciąży w młodym wieku jakby się czuła.? gdyby ja kazdy upokarzał i wyzywał . nikomu nie było by łatwo , nikomu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-09 20:56:11

glupia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-23 23:12:44

biedna dziewczyna!!!! :( ja mysle,ze to wszystko wina rodzicow!!! gdyby oni byli spoko, to by sie az tak nie bala powiedziec w domu, ze jest w ciazy, bo by jej pomogli!!!! i nigdy by nie doszlo do tak strasznej tragedii!!! postawcie sie w jej sytuacji!!! nasi rodzice sa w duzej mierze odpowiedzialni za nasze zyciowe decyzje(przynajmniej do poki z nimi mieszkamy)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-16 15:08:08

Boże !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-22 14:29:03

oo...mam tam brata i nic o tym nie slyszalam, tragedia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz