Porwała noworodka, "bo jej się spodobał"!

15 Lutego 2009

21-letnia mieszkanka Krakowa podszyła się pod pielęgniarkę i uprowadziła dwudniowego noworodka pod pretekstem zabrania go na badania. Grożą jej trzy lata więzienia.

Porwała noworodka,

21-letnia mieszkanka Krakowa, w sierpniu zeszłego roku poroniła, o czym nie poinformowała ani swojej rodziny, ani chłopaka. Wszyscy myśleli, że nadal jest w ciąży, więc nie protestowali, gdy oznajmiła, że jedzie do szpitala rodzić. W rzeczywistości, zamierzała wejść na teren placówki i zabrać dziecko jednej z matek. Swoje straciła kilka miesięcy wcześniej i trudno było jej się pogodzić z bolesną prawdą.

Przez kilka godzin snuła się po szpitalnych korytarzach, zbywając pytania i zaczepki pacjentów. Uparcie twierdziła, że jest w ciąży i przyjechała rodzić. Późnym wieczorem zdecydowała się zwieńczyć swój plan i podając się za pielęgniarkę, zabrała noworodka jednej ze świeżo upieczonych matek. Ta, niczego nieświadoma, bez oporów oddała malucha "na badania". Swój fatalny błąd zrozumiała później, gdy prawdziwa pracownica szpitala przyszła do jej sali, pytając o dziecko. Niestety, młoda krakowianka do tego czasu zdążyła się oddalić.

Przerażeni rodzice postawili na nogi ponad 100 policjantów, którzy w poszukiwaniach wykorzystali psy tropiące. Podczas gdy oni przeczesywali okolicę, 21-latka postanowiła nad ranem odwiedzić matkę swojego chłopaka. Ta była pewna, że maleństwo w jej rękach to długo oczekiwany wnuczek. Nie nacieszyła się jednak noworodkiem, gdyż policjanci wpadli na właściwy trop i dotarli do mieszkania "babci".

W szpitalu Żeromskiego, gdzie doszło do zajścia, już wszczęto dochodzenie. Porywaczka została aresztowana i musi spodziewać się dwóch zarzutów: uprowadzenia noworodka i narażenia go na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Grozi jej za to kara nawet do trzech lat więzienia.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (122)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-17 16:48:00

Kurczę, większość komentarzy jest naprawdę żałosna. Według mnie ona nie była wtedy do końca poczytalna, co jest zrozumiałe dla kogoś kto stracił własne dziecko, szczególnie jeśli było chciane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-26 15:14:00

nawet do trzech lat ?? :O:O jaks zart chyba!! moim zdaniem powinna dostac wiecej albo trafic do zakładu i sie leczyc do konca zycia!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-21 19:33:00

chuj przez ch debilu i to jest debilstwo zabierać dziecko bo jak by jej zabrali

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-20 04:00:00

HUJ

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-19 09:41:00

;( Ehhh biedna kobieta... Przez wypaczony umysł posunela sie do czegos takiego;(...Wspolczuje i jej i prawdziwej matce noworodka..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-18 00:27:00

[quote="teqila93"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Co to za tytuł! PORWAŁA DZIECKO, BO JEJ SIĘ SPODOBAŁO. Dziewczyna straciła dziecko i jest chora. Nie porwała go, bo jej się podobało tylko dlatego, że nie mogła urodzić swojego. DROGA REDAKCJO PROSZĘ BARDZIEJ DOBIERAJCIE SŁOWA I NIE PISZCIE GŁUPOT! [/quote] Zamknij dupe ,kogo to obchodzi?? ;/[/quote] skoro nikogo to nie obchodzi to po co czytasz aktykuł i komentarze i odpisujesz na nie????!!!!!!!!!! Dowiodłaś ze jednak to wszystkich z tobą na czele BARDZO obchodzi. [/quote] A ty zamknij ten krzywy ryj ;/ szmato[/quote] Do Pani , która wyzywa od szmat....Kanalia![/quote] Ej, zapytajcie same siebie lepiej, z jakiego powodu się wyzywacie. ;) Ja bym to skwitowała tak : żenua.[/quote] oooo w pysk- do ciekawych wniosków doszłyście!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-18 00:26:00

[quote="Gosc"]ale duzo jej daja to masakra..... jak by nap;isali do 10 albo 15 lat wiezienia to rozumiem ale co to jest 3 lata.....??? to jest nic..... ja bym takich tam w sejmie wyprostowala zeby sie ogarneli... a jak by dziecko umarlo to co tez by jej dali 3 lata ciekawe???[/quote] zastanow sie zanim cos napiszesz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-17 22:50:00

szkoda dziweczyny w sumie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-17 21:59:00

Boże jacy wy jesteście bezmyślni . Ona nie ukradła dziecka bo miała świadomoe jakieś widzimisię . Poroniła a wiadomo to jest szok psychiczy dla kobiety. Zresztą gdyby wiekszość z was miała jakieś pojęcie na temat psychiki komentarze były by inne. Fakt faktem nie popieram tego co zrobiła ale współczuję jej z całego serca. To tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-17 20:00:00

ale duzo jej daja to masakra..... jak by nap;isali do 10 albo 15 lat wiezienia to rozumiem ale co to jest 3 lata.....??? to jest nic..... ja bym takich tam w sejmie wyprostowala zeby sie ogarneli... a jak by dziecko umarlo to co tez by jej dali 3 lata ciekawe???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz