Nauczyciel zmienił płeć! Wrócił do szkoły jako kobieta!

08 Kwietnia 2010

Jeszcze kilka miesięcy temu był łysym, dobrze zbudowanym mężczyzną, a dzisiaj ma bujną czuprynę i rzucający się w oczy makijaż. Czy pozwoliłabyś, aby uczył twoje dziecko?

Nauczycielka pisze na tablicy
> -->

Jak donosi Gazeta.pl, w Belgii doszło do prawdziwego, obyczajowego skandalu. Jean-Charles, nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z brukselskich szkół podstawowych, postanowił zmienić płeć. Jeszcze kilka miesięcy temu był łysym, dobrze zbudowanym mężczyzną, a dzisiaj ma bujną czuprynę i rzucający się w oczy makijaż. Zapowiada jednak, że to dopiero początek zmian, jakie planuje przeprowadzić w swoim wyglądzie.

Do tej pory Jean-Charles poddał  się wstępnym zabiegom terapii farmakologicznej, ale marzy o całkowitej zmianie płci. Po powrocie z „urlopu zdrowotnego” chciałby nadal uczyć w szkole, jednak biorąc pod uwagę reakcje rodziców niektórych uczniów, oburzonych stosunkowo nieinwazyjną metamorfozą mężczyzny, może okazać się to niemożliwe.  

Z drugiej strony kierownictwo szkoły zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby nikt nie czuł się  poszkodowany.  – Mamy nadzieję przeprowadzić sprawę w sposób tak delikatny, jak tylko to jest możliwe, ale czuję, że jest wiele niepokoju i wiele pytań – tłumaczy dyrektor szkoły. Równocześnie, specjaliści podkreślają, że nauczyciel nie może zostać zwolniony z pracy, nawet w przypadku protestu ze strony rodziców, ponieważ belgijskie prawo chroni osoby transseksualne.  

Aby przygotować uczniów i rodziców na nadchodzące zmiany, belgijska Minister Edukacji, Marie-Dominique Simonet, powołała zespół pedagogów, psychologów i psychiatrów, którzy mają za zadanie przekonać wszystkich zgorszonych, że zmiana płci nauczyciela w żaden sposób nie wpłynie na proces wychowawczy w szkole.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Najpiękniejsze transseksualistki świata

Zaledwie kilka dnia temu odbyły się  kolejne wybory Miss Transseksualistów. Jak co roku sprowokowały burzę  dyskusji na temat zaburzeń identyfikacji płciowej oraz sposobów ich leczenia.

Najpiękniejsza modelka urodziła się mężczyzną 

Mentalnie czuje się kobietą, ale urodziła się mężczyzną. Co na to purytańska Ameryka? 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (76)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-06 15:58:27

Mi to nie przeszkadza.. Za to mam serdecznie dośc katolików

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-25 18:41:14

U mnie w szkole nauczycielka stała się nauczycielem. I mi to nie przeszkadaza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-17 19:17:05

jak niema zdjęć to znaczy że ściema ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 15:36:45

Nie mam zamiaru obrażac ludzi którzy zmieniają płeć, bo to ich wybór, ale z drugiej strony, skoro sie urodził męzczyzną to może powinien nim zostac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 12:30:15

U mnie w szkole była nauczycielka chemii, która po pewnym czasie zmieniła płeć. Niestety musiała zrezygnować z pracy w naszj szkole z powodu skarg rodziców niektórych uczniów:/ Szkoda bo uważam, że była/był świetnym pedagogiem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 06:18:25

jak w south parku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 20:55:02

bez kitu człowieku xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-11 15:22:57

jaszka braszku! xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-11 17:37:44

Jego płeć to jedno, a kompetencje to drugie. Nie miałabym nic przeciwko wobec transseksualnego nauczyciela. Co mnie obchodzi kim jest. Ważne jak uczy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-09 16:39:38

Jasne,że bym pozwoliła.Ona może być teraz bardziej wartościowym człowiekiem.Bo wygląd nie ma znaczenia,a to co człowiek nosi w sobie.Dlatego nie rozumiem takiej dyskusji.Może to oburzać,ale takie jest zycie. To nie jego wina,że urodził się mężczyzną,a zawsze czuł sie kobietą. Zero tolerancji świadczy tylko o was samych i uwierzcie,że wolę homoseksualiste czy kogoś kto zmienił płeć ,niż ludzi, którzy nie wiedza nic o zyciu,a głoszą jakieś idiotyczne idee ,których nauczyli sie na podwórku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-09 18:40:29

"Ona może być teraz bardziej wartościowym człowiekiem.Bo wygląd nie ma znaczenia,a to co człowiek nosi w sobie." 1. On. Posiada zdefiniowane hormony XY, a nawet po operacji narządów płciowych nie będzie w stanie urodzić. 2. A co ten człowiek nosi w sobie? Brak samoświadomego "ja", konformizm i niemożność dostosowania się do zaistniałych warunków. Nie wie kim tak na prawdę jest, nie wie jaką ma płeć, nie potrafi się odnaleźć w swoim życiu i otaczającym go świecie, a ma uczyć moje dzieci? Podziękuję. 3. Dla tych pań które się tak bulwersują - wiecie, że w wspominanej Belgii osoby transseksualnej nie można zwolnić, ale kobietę do 5tego miesiąca ciąży już tak i to bez konsekwencji dla pracodawcy? Zastanówcie się drogie panie kto potrzebuje większej ochrony prawnej miast tak altruistycznie oddawać swoje miejsca pracy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-09 19:03:07

tez bym pozwolila. a ten niby brak tozsamosci wynikal z jego plci. plec zmienia sie swiadomie. skoro czul sie kobieta, w ciele mezczyzny czul sie po prostu zle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-09 21:58:48

Tutaj wpisz treść komentarza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-09 22:05:25

nie wiesz nawet co mówisz.... czy Ty w ogóle wiesz o jakim problemie piszesz? mam wrażenie, że nie... a na pewno, nie wiesz co jest przyczyną. Więc będę tak dobra i uświadomię Ci, że zanim u płodu wytworzy się płeć genitalna, pod wpływem hormonów wytwarzają się struktury odpowiedzialne za płeć mózgu. A że do wytworzenia płci mózgu potrzeba mniej hormonów, to nie zawsze pokrywa się ona z płcią genitalną...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 00:27:44

On jest facetem. Zarówno jego genom jak i psyche. Nie ma czegoś takiego jak "kobieta w ciele faceta" - mózgi u obu płci się różnią pod względem budowy, jak i utrwalonych sieci neuronalnych. Przykład? Ilu znacie facetów, którzy potrafią wymienić więcej kolorów niż my? Ergo koleś miał start tacy jak wszyscy, nie urodził się z mózgiem kobiety. Dopiero wpływy środowiskowe i w okresie dojrzewania autokreacja mogły mu wmówić, że jest kimś innym niż jest. Do tego taka zmiana plci to tak jk zmiana torebki. Dalej jest to męskie ciało zbombardowane hormonami kobiecymi, jednak genom nie zanika. Mózg też się nie przekształca. Więc na co to? Będzie to miało jakis sens dopiero gdy z jego ciała usuną wszelkie Yki, zostawiając same XX oraz umożliwia mu dochowanie naturalnie poczętej ciąży i urodzenie zdrowego dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-09 10:41:19

No tak, kolejny kobiecy portal z wszech panującą idylliczną liberią. Otrząśnijcie się babki! Pełna i nieskrępowana tolerancja na wszystko jest dowodem ignorancji, a nie "światłego umysłu". Akceptując skrzywienia genetyczne, umożliwmy takim osobnikom reprodukcje i tym samym osłabiamy ludzki genom (wadliwe DNA nie jest usuwane z populacji). Kosmopolityzm (pochodna tolerancji nacjonalistycznej) w dłuższej perspektywie prowadzi do osłabienia kraju. Nie wdając się w szczegóły - efektem tego jest emigracja polskich specjalistów do krajów zachodnich, choć gdyby zostali na miejscu znacząco przyczynili by się do wzrostu pkb w naszym państwie i poprawienia warunków bytowania również dla nich.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-09 09:02:47

sama sprawa z nauczycielem mało mnie interesuje, aczkolwiek wasze komentarze. Nie wiem czy płakać czy się śmiać. Hm, całkiem rozsądne argumenty tu ludzie dają, więc zamiast je odeprzeć jak już chcecie wojny to nie. Tylko: będziesz miała głupie dzieci. No bez przesady. Tacy ludzie chyba mieli głupich rodziców (tutaj tak troszkę ironicznie jakby ktoś nie zauważył)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-09 08:40:02

jak pan garrison z south parku:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz