Ethan Giles-Bowman: Genialni lekarze odtworzyli jego zdeformowane ucho! Wreszcie może żyć normalnie!

Szereg operacji pozwolił 9-latkowi wrócić do normalności. Już nie musi zakrywać zdeformowanej głowy długimi włosami.
Ethan Giles-Bowman: Genialni lekarze odtworzyli jego zdeformowane ucho! Wreszcie może żyć normalnie!
15.03.2011

9-letni Ethan Giles-Bowman urodził się z zespołem Goldenhara, który może się objawiać m.in. anomaliami kręgów, układu nerwowego czy twarzoczaszki. ChŁopiec cierpiał właśnie na tę ostatnią - a mianowicie na jednostronną deformację ucha zewnętrznego. – Ethan był na początku bardzo dzielny. Nie chciał zamknąć się w domu tylko dlatego, że wyglądał nieco inaczej niż zdrowi ludzie. Chodził do szkoły wraz z innymi dziećmi – opowiada matka chłopca, Kathryn Giles-Bowman. - Dopiero jak trochę podrósł zaczął mieć coraz większe kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Właśnie dlatego zapuścił włosy – chciał nimi przykryć swój zniekształcony narząd słuchu – dodaje kobieta.

Teraz 9-latek jest wreszcie szczęśliwy. We wrześniu ubiegłego roku chirurgom udało się zrekonstruować jego ucho. Ethan był pierwszym dzieckiem w Wielkiej Brytanii, które zostało poddane tej skomplikowanej, 6-godzinnej operacji. Co prawda nic teraz nie słyszy na zoperowane ucho, ale istnieje w przyszłości szansa, że ChŁopiec odzyska w nim słuch, przynajmniej częściowo. - Operacja wiązała się dla niego z ogromnym bólem i cierpieniem, ale był zdeterminowany. Nie poddał się, bo wiedział, że to pomoże mu żyć normalnie. Teraz jest o wiele bardziej pewny siebie. I przede wszystkim jest szczęśliwy – cieszy się matka chłopca.

Ucho Ethana jeszcze nie do końca wygląda tak, jak powinno, dlatego czeka go w kwietniu kolejna operacja. – Mój syn przeszedł już tak wiele, że z pewnością dzielnie zniesie następną operację. Jestem z niego bardzo dumny – powiedział ojciec Ethana, Richard. 9-latek natomiast wyznał: - Po prostu cieszę się, że wyglądam teraz normalnie. Tak, jak wszyscy moi koledzy.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Najgrubsza nastolatka świata TYJE W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE! Waży już 254 kg!

Georgia Davis ma zaledwie 17 lat, ale jeśli dalej będzie tyła w takim tempie jak obecnie, za chwilę zacznie ważyć 300 kg!

Gary Turner: Człowiek z gumy! Rozciąga skórę na wszystkie strony! NIEWIARYGODNEucho giles brown

Mężczyzna rozciąga swoją skórę poza granice normalnych możliwości...

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2011 01:23
i wszystko dlatego zeby ludzie nie gadali.. szkodaze tak jest na swiecie :(
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2011 23:53
E tam, skoro naukowcom udalo sie wychodowac mysz z ludzkim uchem na plecach, to ta operacja nie jest wielkim wyczynem :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2011 12:32
ja znam dziewczyne, która miała taką operacje w polsce, dwa lata temu. Najpierw pobrali jej chrząstkę z żeber, a w drugim etapie przeszczepili skóre z pośladka. Wygląda całkiem normalnie, jednak nie słyszy na to ucho.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2011 08:52
żaden fotoshop. w mojej miejscowości mieszka chłopiec z taką samą chorobą, nie trzeba szukać smutnych historii za granicą skoro w Polsce też są ludzie, którym powinno się pomóc.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2011 08:10
zdjęcie po lewej ewidentnie widać że fotoshop .
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo