17-letnia Donna Shaw: Nastolatka planuje swój pogrzeb, bo wie że złośliwy rak kości jest bezlitosny!

Dziewczyna wyznaczyła już osoby, które będą niosły jej trumnę oraz wybrała kolor kwiatów, które bliscy mają złożyć na jej grobie.
17-letnia Donna Shaw: Nastolatka planuje swój pogrzeb, bo wie że złośliwy rak kości jest bezlitosny!
16.02.2011

Donna Shaw z Wielkiej Brytanii kilka tygodni temu dowiedziała się, że choruje na złośliwego raka kości. Diagnoza lekarzy była nieubłagana: guz rozprzestrzenia się bardzo szybko, a dziewczynie pozostało zaledwie kilka miesięcy życia.

pogrzeb

Wszyscy byliśmy załamani tą wiadomością – opowiada Nikki Parker, 45-letnia matka dziewczyny. – Donna też. Najpierw ciągle płakała, przeklinała i pytała „Dlaczego właśnie mnie to spotkało??”. Po kilku dniach stwierdziła jednak, że chce umrzeć z godnością. Zaczęła obmyślać każdy szczegół pożegnalnej ceremonii.

donna shaw

Dziewczyna wyznaczyła już 6 osób spośród swojej rodziny i najbliższych przyjaciół, które będą niosły jej trumnę. Wybrała także kolor kwiatów na swój grób oraz piosenkę i nagranie video, które jej rodzina ma puścić podczas pogrzebu.

donna shaw planuje swój pogrzeb

Moja córka nie chce, aby dzień jej śmierci kojarzył się jedynie ze smutkiem – mówi matka dziewczyny. – Dlatego jej marzeniem jest, aby wszyscy mężczyźni założyli na ceremonię krawaty w jej ulubionym, różowym kolorze. Wybrała także kreację dla siebie – założy sukienkę, którą miała na sobie podczas mojego drugiego ślubu. Była wtedy moją druhną.

choroba śmiertelna

Donna wszystkie swoje wskazówki co do ceremonii pożegnalnej skrupulatnie spisuje. – Wiem, że to brzmi dziwnie, ale jej to naprawdę pomaga. Nie ma wpływu na własną śmierć, ale chce mieć wpływ chociaż na swój pogrzeb – tłumaczy Nikki, a Donna dodaje: - Odkąd jestem chora, moje motto brzmi: „Nie ma nic złego w płaczu, ale lepiej się uśmiechać”. Wcale nie jestem też taka odważna, jak to się innym wydaje. Czasem jestem przerażona tym, że umieram, a czasem myślę sobie „no i co z tego?”. Jednak im bardziej zbliżam się do własnego końca, tym mocniej boję się zostawić moją rodzinę i przyjaciół samych. Tak bardzo ich wszystkich kocham…

 Maja Zielińska

Zobacz także:

Nastolatka zmarła po pierwszym pocałunku - TO SYNDROM ŚMIERCI DOROSŁYCH!

Jej serce stanęło, choć było zupełnie zdrowe!

Gesa Teichmann: Najładniejsza Niemka 2011! Dostała sesję w Playboy’u! Ładna?!

Jury wybrało ją spośród 12 dziewczyn miesiąca największej gazety w Niemczech - „Bild”.

 

Komentarze (97)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2011 18:46
wiem co czujesz ...mam 21 lat i tez usłyszałam wyrok smierci ... dzis jestem przerazona tym wszystkim i zaguboina bardzo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2011 23:04
./nkzM
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2011 23:39
Jejku, jak czytalam ta ostatnia strone to az lzy mialam w oczach ;( Masakra :( szkoda mi dziewczyny :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2011 17:11
biedna dziewczyna. strasznie mi jej żal:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2011 23:01
Kurcze ... nie wytrzymałam i mam łzy w oczach . to po prostu okropne i okrutne
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo