LOUISE HARRIS: Na stroje i biżuterię dla psów wydała 100 000 funtów! Bezgraniczna miłość czy dziwna obsesja?

Kobieta przyznaje, że psy są całym jej światem.
LOUISE HARRIS: Na stroje i biżuterię dla psów wydała 100 000 funtów! Bezgraniczna miłość czy dziwna obsesja?
10.02.2011

Noszą kryształki Swarovskiego, w ich szafie znajdują się najmodniejsze ubranka, a co tydzień o ich samopoczucie dba prywatny masażysta. O kim mowa? O Loli, Lulu i Larry’m, czyli trzech pieskach Louise Harris. Brytyjka w ciągu 6 lat wydała na swoje zwierzęta 100 000 funtów, w tym 4 000 na zeszłoroczne prezenty świąteczne.

Psy na co dzień noszą obroże warte 200 funtów oraz diademy za 400 funtów. Do tego ich opiekunka zafundowała im także rubinowo-szmaragdową, robioną na miarę biżuterię, w którą ubiera zwierzęta na specjalne okazje. – Wielu ludzi uważa mnie za dziwaczkę, ale ja chcę po prostu zapewnić moim pieskom najlepsze życie, na jakie mnie stać – tłumaczy Louise.

stroje dla zwierząt

Jak zaczęła się jej obsesja na punkcie rozpieszczania Yorków? Otóż sześć lat temu postanowiła kupić Loli ozdobną obrożę, jednak w brytyjskich sklepach nie mogła znaleźć odpowiedniego rozmiaru, bo wszystkie były za duże. – Zamówiłam więc obrożę ze Stanów przez Internet. Była idealna, a Lola czuła się w niej wspaniale! – opowiada kobieta. – Potem, kiedy przyszła zima, Lola nie chciała wychodzić na dwór. Zmieniła zdanie dopiero wówczas, gdy kupiłam jej ciepły sweterek. Zanim się obejrzałam – jej szafa była już pełna.

Z czasem doszły dwa kolejne pieski, które Louise zaczęła rozpieszczać równie mocno. – Psy nie zrobią sobie śniadania same, więc wiadomo, że priorytetem jest dla mnie przygotowanie im posiłku i upewnienie się, że nie są głodne. Nie widzę też nic złego w tym, że tak je rozpieszczam. One są całym moim życiem! – opowiada.

stroje dla psów

Obsesja Louise na punkcie wyglądu jej psów przerodziła się w przynoszącą zyski pracę. Kobieta założyła bowiem salon urody dla psów, połączony z butikiem, w którym znajdują się stroje, biżuteria i inne akcesoria dla zwierząt. Klientami sklepu są już m.in. sławni prezenterzy telewizyjni oraz żony piłkarzy – wszystkich ich łączy uwielbienie dla swoich psów.

Wszystko wskazuje więc na to, że powiedzenie „pieskie życie” nabierze niedługo zupełnie innego znaczenia i przestanie kojarzyć się z biedą, trudnościami i wyrzeczeniami.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Marianna Misiewicz z Zambrowa: Najstarsza Polka skończyła właśnie 109 lat! Gratulujemy!

Sędziwa jubilatka zdradza swój przepis na długowieczność.

Garrett Spaulding: Nastolatek, który cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Nie może normalnie żyć!

Rzadka i okrutna choroba odbiera chłopcu beztroskie dzieciństwo. Trzynastolatek jest niewolnikiem rzadkiego schorzenia.

Komentarze (61)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2011 20:33
Skoro tak to ty jesteś małpą która zlazła z drzewa (tak apropo wracając do korzeni) mam 2 yorki i są cudowne jak wszystkie inne pieski. Chociaż ta pani na pewno przesadza, fakt psiaki potrzebują dużo opieki i miłości, ale nie klejnotów i drogich ubranek. Ciepłe łożeczko, jedzonko, kąpiele, od czasu do czasu wizyta u fryzjera oraz kurteczka na chłodne dni w zupełności im wystarczą.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 10:25
NIECH PRZEZNACZY TROCHE KASY NA INNE PSY
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2011 15:51
Ma pieniądze to wydaje... tylko, że gdybym ja była na jej miejscu to może bym przeznaczyła te pieniądze na inne pieski w schroniskach, psy wcale nie potrzebują biżuterii, drogich kamieni, ubranek- chyba że czegoś ciepłego, a la swetr na zime... ale to niekoniecznie. Myślę, że ona traktuje trochę te pieski jak żywe lalki. A i jeszcze jedno, denerwuje mnie gdy ludzie mówią że kochają psy a tak naprawdę kochają rasy...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2011 19:15
Nie na widzę yorków wyglądają jak szczury moim zdaniem :\
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.02.2011 23:03
piep.szone szczurojady to wlasnie rasa jej pieskow Yorki byly hodowane przez biedote do lapania szczurow . Piep.szniete pancie ktore zamiast pomagac ludziom, dzieciom bezdomnym pomagaja nadmiernie zwierzakom ktore i tak to olewaj a
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo