Marianna Misiewicz z Zambrowa: Najstarsza Polka skończyła właśnie 109 lat! Gratulujemy!

Sędziwa jubilatka zdradza swój przepis na długowieczność.
Marianna Misiewicz z Zambrowa: Najstarsza Polka skończyła właśnie 109 lat! Gratulujemy!
Fot. Fakt.pl
09.02.2011

Pani Marianna Misiewicz z Zambrowa (województwo podlaskie), niedawno skończyła 109 lat i jest obecnie najstarszą Polką!

Kobieta urodziła się w 1902 roku, a więc wtedy, gdy Polska byłą jeszcze pod zaborami. Jej życie nie było usłane różami. Po tragicznym wypadku, w którym zginął jej ukochany mąż, kobieta, aby utrzymać rodzinę zatrudniła się w przetwórni owoców. Tylko dzięki ciężkiej pracy i wierze w lepszą przyszłość przetrwała najtrudniejsze chwile.

Sędziwej jubilatki dawno nie byłoby już z nami, gdyby nie cud, który zdarzył się w jej życiu. Podczas II wojny światowej, kiedy pani Marianna ukrywała się w bunkrze z mężem i dzieckiem przed bombardowaniem, modliła się przez wiele godzin, aby nic im się nie stało. W pewnym momencie niemiecki żołnierz odkrył ich kryjówkę. Zrozpaczona kobieta myślała, że to koniec. Mężczyzna jednak dostrzegłszy łzy w jej oczach i dziecko przy piersi, sam zakrył właz do bunkra snopkami zboża, żeby inni niemieccy żołnierze nie odkryli rodziny. To był prawdziwy cud. Myślałam wtedy, że zginiemy... – wspomina leciwa jubilatka.

Mimo tak sędziwego wieku, z twarzy pani Marianny nigdy nie schodzi uśmiech i nie opuszcza jej poczucie humoru. Kobieta nie narzeka również na swoje zdrowie. Jedynymi lekami, jakie przyjmuje są tabletki na wzmocnienie, głównie witaminy.

Jaki jest więc jej przepis na długowieczność? Kobieta uważa, że w życiu najważniejszy jest optymizm, odnajdywanie szczęścia w codziennej rutynie. Jak twierdzi jubilatka, warto również zdrowo się odżywiać i dużo pracować! A na poprawę samopoczucia i humoru, najstarsza Polka pije od czasu do czasu lampkę wina z miodem i cytryną...

Karina Hefner

Zobacz także:

TRAGICZNY WYPADEK: 13-letni Chińczyk wbił sobie nóż w twarz! Jak do tego doszło?

Podczas obierania jabłka poślizgnął się i upadł, wbijając sobie długi nóż w głowę...

Anoreksja - choroba duszy i ciała (FOTO 18+) Zobacz, jak niszczy młode dziewczyny!

Choć widać im wszystkie żebra, wciąż czują się za grube…

Polecane wideo

Komentarze (69)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.10.2012 09:52
Znam Panią Mariannę - dzieciństwo spędziłam przyjeżdżając do babci,która mieszkała niedaleko-to była ul.łomżyńska.Pani Misiewicz całe życie ciężko pracowała ale z uśmiechem na twarzy-już wtedy pamiętam ją jako starszą panią :) a w Zambrowie nie byłam od śmierci babci przeszło 20lat-całuję i pozdrawiam całą rodzinę Pani Marianny :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2012 21:01
skubana babina piwo chleje i sie mieje
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.03.2011 13:44
ja z Białegostoku ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2011 19:13
z okolic czyżewa! :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2011 18:04
jest ktoś z czyżewa?? ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie