Najstarsza kobieta świata: Ma 126 lat! Jaki jest sekret jej długowieczności?

Kilka dni temu Juana Bautista de la Candelaria świętowała swoje urodziny w gronie rodziny. Towarzyszyły jej wnuki, prawnuki, praprawnuki oraz… prapraprawnuki.
Najstarsza kobieta świata: Ma 126 lat! Jaki jest sekret jej długowieczności?
06.02.2011

Juana Bautista de la Candelaria Rodriguez  przyszła na świat 2 lutego 1885 roku w miasteczku Ceiba Hueca na Kubie. Staruszka wychowywała się w wielodzietnej rodzinie, a po ukończeniu szkoły podjęła pracę jako pielęgniarka. Gdy odeszła na emeryturę, zajęła się wychowywaniem wnuków i tak pozostało do dzisiaj!

długowieczność

126-latka nadal ma wiele wigoru i nie uskarża się na  żadne zdrowotne dolegliwości. Tłumaczy, że długowieczność ma zapisaną w genach, bo jej ojciec żył 96 lat, zaś matka – jeden wiek. Oprócz tego, starowinka zachwala świeże, kubańskie powietrze oraz dietę bogatą w warzywa i chude mięso. Jednak największą siłę daje jej obecność kochającej rodziny.

najstarsi ludzie świata

Przyjęcie urodzinowe Juany. Był ogromny tort, prezenty, a przede wszystkim – najbliżsi staruszki, którzy na co dzień opiekują się swoją sędziwą babcią. 

najstarsza kobieta świata

Mimo że Juana przeżyła niemal trzynaście dekad, organizacja Gerontology Research Group nie uznała jej oficjalnie za najstarszą osobę na świecie. Tytuł ten nadal należy do zmarłej w 1997 roku Francuzki Jeanne Louise Calment, która przeżyła 122 lata i 164 dni.

zdrowa dieta

Mieszkańcy Wysp Karaibskich to rekordziści w kategorii długowieczność. Z Antylii Małych pochodziła Eugenie Blanchard, która zmarła w ubiegłym roku, w wieku 114 lat. To właśnie do niej należał tytuł najstarszej kobiety świata. Ponadto, w połowie stycznia swoje urodziny obchodził 111-letni Ignacio Banos z Kuby.

Czyżby to była zasługa kultowych kubańskich cygar?

Natasza Lasky

Zobacz także:

Zgwałcił 14-latkę, dostał 8 miesięcy więzienia! „Przytrzymywał jej głowę i zmuszał do seksu oralnego!”

Polskie media grzmią, że surowsze kary otrzymują drobni złodzieje! Czy po wyjściu na wolność Sebastian O. zaatakuje znowu?

TRANSSEKSUALNE MAŁŻEŃSTWO: Andrea była facetem, Dominik był kobietą! Świat zwariował?

Poznajcie Andreę i Dominika - parę transseksualistów z Czech.

Polecane wideo

Komentarze (24)
Ocena: 5 / 5
TenZejebisty (Ocena: 5) 25.01.2014 16:57
Jejku, chciałbym tyle przeżyć. Urodzić się przed 2 wojną światową, przeżyć ją i doczekać się telefonów komórkowych. Piękny wiek : ) A wy ch* e którzy piszecie że to masakra taki wiek macie gów.no w mózgu , przejmujecie sie tylko wyglądem i latami a nie pięknym i długim życiem. Pozdrowienia dla Długowiecznych !!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2011 17:10
Dzieci już nie żyją,a ona.... masakra nie chciałabym być taka stara!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2011 22:42
Zgadam się! Dzieci pewnie już nie żyją!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.02.2011 17:47
taaak , masakraa . za to musi być mądra .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2011 17:00
pisze ze towarzyszyy jej wnuki prawnuki.... lecz dzieci juz nie... już pewnie nie zyją..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie