Anoreksja - choroba duszy i ciała (FOTO 18+) Zobacz, jak niszczy młode dziewczyny!

Choć widać im wszystkie żebra, wciąż czują się za grube…
Anoreksja - choroba duszy i ciała (FOTO 18+) Zobacz, jak niszczy młode dziewczyny!
07.02.2011

Anoreksja jest wyniszczającą organizm chorobą, na którą najbardziej narażone są osoby w wieku od 14 do 18 lat. W 75% przypadków anoreksja rozpoczyna się przed 25. rokiem życia. Stwierdzono również, że jadłowstręt psychiczny występuje częściej u homoseksualistów i biseksualistów.

anoreksja leczenie

Osoby cierpiące na anoreksję to w większości przypadków dziewczęta i kobiety, które odczuwają nieświadomy lęk przed identyfikacją z własną płcią. Nie zgadzają się z własną seksualnością, unikają kontaktu z innymi osobami, zwłaszcza z przeciwną płcią, a także odchudzają się, by w wyniku diety zachować sylwetkę dziecka, jaką miały przed okresem pokwitania.

anorektyczki zdjęcia

Zazwyczaj są to również osoby, które każdemu i na każdym kroku chcą udowadniać, że są najlepsze: koncentrują się na kształceniu i zdobywaniu wiedzy, a jednocześnie są bardzo niepewne i boją się niepowodzeń. Chorzy nie widzą swojego wychudzenia, gdy stoją przed lustrem wydaje im się, że ciągle są za grubi.

anorektyczka

Anoreksję leczy się zazwyczaj psychoterapeutycznie. Nierzadko jednak dochodzi do tego leczenie szpitalne, które jest wymagane w sytuacjach znacznego spadku masy ciała.

Zobacz także:

Preparat fitotoksyczny zmienił ich w dziwolągi! BARDZO DRASTYCZNE ZDJĘCIA!

Agent Orange, stosowany podczas wojny w Wietnamie na masową skalę, zmienił ludzi nie do poznania…

29-latek zostanie dziadkiem! Jego 14-letnia córka wpadła z rok starszym kolegą!

Brytyjczyk został ojcem w wieku 14 lat, teraz oczekuje na narodziny swojego wnuka…

 

anoreksja

Chorzy mają zaburzony obraz własnego ciała, a kontrolowanie własnej wagi przeradza się z czasem w ich obsesję.

Anoreksję cechuje szybko postępujące wyniszczenie organizmu, które pozostawia często nieodwracalne zmiany. Nieleczona prowadzi do śmierci około 10% przypadków.

bulimia

Głównym powodami anoreksji jest m.in. usiłowanie kontrolowania własnego świata i radzenia sobie z napotkaną traumą poprzez restrykcje w przyjmowaniu pokarmów. Przyczyną może być również potrzeba wewnętrznej czystości, perfekcjonizmu, czy pragnienie poniesienia kary lub śmierci.

zaburzenia odżywiania

Chorzy często rezygnują ze spożywania mięsa lub przechodzą na wegetarianizm. Ilości przyjmowanego pożywienia ulegają znacznemu zmniejszeniu, co prowadzi do spadku masy ciała, często o ponad 15%.

anorektyczki

Anoreksja może przekształcić się w bulimię. Wtedy chory wywołuje wymioty, zażywa duże ilości środków przeczyszczających i moczopędnych, a także uprawia wyczerpujące ćwiczenia fizyczne. Stosowane metody zwykle prowadzą do biochemicznych zaburzeń oraz zakłóceń czynności pewnych układów i narządów, a także są zagrożeniem dla życia.

Polecane wideo

Komentarze (158)

Ocena: 5 / 5
hVMaiL3ilSuq (Ocena: 5) 14.08.2013 22:55
Hats off to wheevor wrote this up and posted it.
odpowiedz
kGJokZiWADRQ (Ocena: 5) 13.08.2013 02:00
Witaj Romanie, dobra i przejrzysta pzjtenracea ( jaki program do prezentacji? ). Informacje dla początkujących bardzo dobre i wprowadzające w temat. Dla zaawansowanych pewnie dobrze znane, ale sam jestem ciekaw ile z tych osf3b stosuję te podstawy przy swoich aukcjach .Rf3wnież czekam na info odnośnie importu. PozdrawiamPaweł
odpowiedz
pCLDcZ5pqnf (Ocena: 5) 12.08.2013 10:17
Witam, dziękuję dostałam i zapoznałam się, bzdrao proste, wystarczyło tylko zobaczyć technikę, ja robiłam to inaczej,W wolnej chwili skontaktuję się z Panią odnośnie marketingu.Pozdrawiam.
odpowiedz
Rasta Świnson (Ocena: 5) 20.06.2013 17:35
fdsujdfsdsuj89fsduj98fsfsd8hfsjmfdsjmdfjmixcfmjicfxjmfxcuxfxfdjfcx
odpowiedz
Dahon (Ocena: 5) 12.04.2013 11:23
Nadal chcecie się odchudzać? Chór dziewczyn: Tak! CHCECIE UMRZEĆ? Chór dziewczyn: Nie! Ale odchudzanie i śmierć to to samo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie