HIDŹRA: Co to za zboczenie? FOTOGALERIA!

Hidźra to indyjscy transseksualiści, którzy… mogą nawet wyjść za mąż!
HIDŹRA: Co to za zboczenie? FOTOGALERIA!
28.01.2011

Mianem hidźra określa się w Azji Południowej osoby, które przyszły na świat z narządami obojga płci lub urodziły się mężczyznami, jednak psychicznie i kulturowo nie utożsamiają się ze swoją płcią. Do grona zaliczają się także mężczyźni wykastrowani z różnych powodów.

 

 

operacja zmiany płci

Uczennice (na poziomie języka ćela i hidźra mówią o sobie w rodzaju żeńskim) oddają swoje dochody guru, która zarządza gospodarstwem. Proces socjalizacji kończy się specjalnym religijnym rytuałem, który polega na… kastracji. Nie wszystkie uczennice przeżywają te „ponowne narodziny”, choć szacuje się, że jest ich zdecydowana większość.

transseksualista

Hidźra zajmują się przede wszystkim żebraniem i prostytucją. W dawnych czasach uprawiały również świątynną prostytucją sakralną. W Indiach hidźra nie są uważane za homoseksualistów, dlatego mężczyźni, którzy z nimi współżyją, także nie są określani tym mianem. Niektóre hidźra wychodzą nawet za mąż!

transseksualizm

Zostanie hidźra nie jest jednak takie proste. Osoba zainteresowana musi przebyć najpierw proces socjalizacji w obręb „rodziny hidźra”. Początkowo jest więc tzw. ćela, czyli uczniem swojej guru. Ta prowadzi go przez meandry kobiecych zachowań. U jednej guru szkoli się przynajmniej pięć ćela, które przyjmują jej nazwisko i są uważane za jej spadkobierczynie.

 

transseksualiści

Hidźra zarabiają także przy okazji obrzędów sakralnych, takich jak zaślubiny czy narodziny dziecka płci męskiej. Na ceremonie te przychodzą zazwyczaj bez zaproszenia, jednak ich obecność wróży szczęście i płodność. W czasie obrzędów śpiewają i tańczą w erotyczny sposób, za co otrzymują wynagrodzenie.

transseksualista po operacji

Powszechne jest także przekonanie, że hidźra są obdarzone niezwykłą mocą. Dlatego nikt nie ma odwagi ich obrażać czy wyśmiewać. Ludzie boją się, że mogliby sprowadzić na siebie przez to nieszczęście.

obojnactwo

Hidźra, obok dzieci poniżej 5 roku życia oraz sannjasinów, stanowią jedyną kategorię ludzi, którzy w hinduizmie nie są po śmierci paleni na stosach, lecz zakopywani w ziemi.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Laura Pillarella: Przeszła 15 operacji plastycznych, dzisiaj chciałaby cofnąć czas!

Najnowsze badania dowodzą, że operacje plastyczne prowadzą do utraty poczucia własnej wartości oraz znienawidzenia własnego ciała.

Schudła 50 kg i została Miss Seksapilu 2011! ZDJĘCIA!

Dziewczyna, która w liceum była wyśmiewana z powodu swojej nadwagi, schudła 50 kg i otrzymała tytuł Miss Seksapilu 2011!

 

 

Komentarze (84)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2012 23:34
to zadne zboczenie !!!!!!!! brak slów
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.04.2011 20:35
Do redakcji Papilota, dajcie sobie spokój z tymi komentarzami w tytułach typu "Co za zboczenie?". Tam jest inna kultura, jak jest napisane z resztą w artykule są oni w Indiach szanowani i wcale nie uznaje się ich za dziwaków. Artykuł jest ok, ale pohamujcie się z określeniami typu "zboczenie", "patologia", "mutant" i.t.d. bo mogą one jedynie obrazić inne osoby.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2011 22:37
idiotyczny tytuł! autorkę powinni zwolnić, BO TO PORAŻKA i jawna obraza obcej kultury
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2011 21:36
"HIDŹRA: Co to za zboczenie?" Ż-A-Ł-O-S-N-Y tytuł! Szkoda gadac, pewnie autorka jest moherową dewotą ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2011 17:56
Mnie juz nic nie jest w stanie zdziwic
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo