Zespół Klinefeltera: „Przez 10 lat udawałam, że jestem gejem, a tak naprawdę czułam się kobietą!”

Adele Markham urodziła się jako Matthew, jednak przez całe życie czuła się kobietą. Swój pociąg do mężczyzn zaczęła nawet uważać za objaw homoseksualizmu...
Zespół Klinefeltera: „Przez 10 lat udawałam, że jestem gejem, a tak naprawdę czułam się kobietą!”
15.01.2011

Zanim Adele Markham przyszła na świat, jej rodzice mieli już dwie córki. Kiedy więc lekarze poinformowali ich, że tym razem urodził im się syn, byli wniebowzięci. Sielanka skończyła się jednak, kiedy mały Matthew zaczął zachowywać się jak dziewczynka. - Jako dziecko zawsze wolałam bawić się zabawkami dla dziewczynek i przebywać w ich towarzystwie. Mama i tata często karali mnie za to, że zachowuję się „zbyt dziewczęco” – wspomina kobieta. – Mój ojciec jest bardzo konserwatywny. Według niego lalki i płacz są zarezerwowane dla dziewczyn, a samochody i zabawy w wojnę dla chłopców. Denerwowało go, kiedy bawiłam się z moimi siostrami w ich „babskie” zabawy lub kiedy zakładałam na siebie ich ubrania – opowiada Adele. Dodaje także: - W szkole nie cierpiałam zajęć wychowania fizycznego, bo musiałem przebywać wtedy w towarzystwie facetów.

W wieku 14 lat Matthew nadal wyglądał bardzo niemęsko, więc rodzice udali się z nim do specjalisty. Ten zauważył, że jego genitalia nie rozwijają się prawidłowoDoktor powiedział moim rodzicom, że powinienem zoperować swój „defekt” jak będę starszy – opowiada Adele.

Lekarz przepisał mu także testosteron, który miał „przeobrazić” Matthew w mężczyznę. Hormony jednak nie pomagały, a Matthew coraz bardziej czuł się kobietą urodzoną w męskim ciele. – Byłam wówczas strasznie samotna. Nie wiedziałam wtedy jeszcze, że źródłem mojego problemu jest wada genetyczna – opowiada Adele. – Zawsze czułam pociąg fizyczny do facetów, więc pomyślałam, że pewnie jestem gejem. Ogoliłam głowę, zaczęłam chodzić na siłownię i zrobiłam sobie tatuaż. Przez prawie dekadę żyłam jako osoba homoseksualna.

homoseksualizm

Po blisko 10 latach Matthew udał się ponownie do lekarza. – On był świetny – opisuje swojego doktora Adele. - Stwierdził, że moje zachowanie nie jest typowe i że zapewne jestem transseksualistą. Zlecił szereg badań, które miały wykazać, czy kwalifikuję się do operacji zmiany płci. Po serii testów okazało się, że mam zespół Klinefeltera i jestem przez to mieszanką obu płci. Podczas gdy ludzie płci męskiej zazwyczaj rodzą się z chromosomami XY, płci żeńskiej zaś – z XX, ja urodziłam się z chromosomami… XXY! Przez całe życie czułam się jak odmieniec, bo mówiono mi, że „chłopiec nie powinien zachowywać się jak dziewczynka”. Tymczasem okazało się, że miałam do tego pełne prawo, że nie jestem żadnym odmieńcem, a moje zachowanie było wynikiem wady genetycznej! 

 Adele zaczęła więc przyjmować estrogen i powoli przeobrażać się w kobietę, którą w głębi duszy zawsze pragnęła być. Przygotowuje się też do operacji zmiany płci. – Jestem normalną dziewczyną, która uwielbia ciuchy i kosmetyki – śmieje się Adele i zaraz dodaje: - Jak każdej kobiecie marzy mi się także ślub… Mam nadzieję, że pewnego dnia moje marzenie się spełni.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Wszczepili jej pod skórę balonik! ŻEBY WYLECZYĆ ŁYSINĘ!

Innowacyjny zabieg pozwolił poparzonej 9-latce na nowo cieszyć się normalnością.

Paul Mason: Opieka nad 444-kilogramowym grubasem kosztowała podatników milion funtów!

Operacja, specjalistyczna opieka pielęgniarska...

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
OMG (Ocena: 5) 19.02.2018 12:00
To nie jest kobiece lubienie ciuchów i kosmetyków. ja jestem kobietą a lubię muzę, granie, psychologie, analizę, motocykle i majsterkowanie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2014 09:45
polecam artykuł 'Psychoterapia osób transseksualnych' w Psychologonline.tv
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2012 10:25
Dobra dziewczynko, ale też jesteś chłopczykiem. Męska dziewczynka czy chłopięcy mężczyzna zatem? Kurde ludzie sobie ptaka chcą uciąć żeby tylko stwarzać pozory pełnej zwyczajności. Też mam ten zespół i za chiny nie zrobię się ani jedną ani drugą płcią! Child power! (ps. mam IQ Einsteina a ułomność we mnie widzą ułomni na zasadzie projekcji na abberację)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2011 21:25
Może to was oświeci: www.47xxy.strefa.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.01.2011 12:34
Ładna była jako mały chłopczyk i jest ładna jako kobieta :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo