Paul Mason: Opieka nad 444-kilogramowym grubasem kosztowała podatników milion funtów!

Operacja, specjalistyczna opieka pielęgniarska...
Paul Mason: Opieka nad 444-kilogramowym grubasem kosztowała podatników milion funtów!
13.01.2011

Uzależniony od jedzenia Paul Mason jest nazywany przez brytyjskie media najgrubszym człowiekiem świata, choć prawda jest taka, że rekordzista w tej dziedzinie waży ponad 360 kg. Mason wygrywa jednak w innej kategorii - mianowicie jest on prawdopodobnie jednym z najdroższych otyłych ludzi na świecie, przynajmniej z punktu widzenia brytyjskich podatników. Opieka nad mężczyzną przez okres 15 lat kosztowała ich… milion funtów!

Paul zapadł na zespół przejadania się na tle psychicznym po tym, jak przeżył zawód miłosny w wieku 21 lat. Swoje smutki i niepowodzenia zajadał więc obsesyjnie. Potrafił dziennie dostarczyć organizmowi 20 000 kalorii, a w szczycie choroby ważył 444 kg.

Otyłość przykuła go do łóżka i uniemożliwiła wykonywanie obowiązków listonosza, czym zajmował się przed chorobą. W roku 2009 mężczyzna zdecydował się na operacyjne zmniejszenie żołądka i od tamtego czasu udało mu się schudnąć 120 kg. Nadal jednak muszą się nim opiekować pielęgniarki. Odwiedzają go dwie dziennie – myją Masona, smarują kremem przeciw odleżynom oraz zmieniają pieluchy, na które mężczyzna jest skazany z racji tego, że nie jest się w stanie sam poruszać.

To jednak nie wszystko. - Mason sprawiał nie lada kłopoty brytyjskiej służbie zdrowia NHS – donosi „Gazeta Wyborcza”. - W 2002 r., ważąc 300 kg, przeszedł operację przepukliny. Z domu wyciągali go przez okno strażacy, którzy rozebrali kilka warstw cegieł, gdyż nie mieścił się w otworze okiennym. Przewiezienie go na operację w 2009 r. było wielką operacją logistyczną. NHS musiał do tego celu wykorzystać specjalny ambulans z większymi drzwiami i wzmocnionym łóżkiem.

 Mason ma więc szczęście w nieszczęściu. Gdyby nie był objęty opieką NHS, nie byłoby go stać ani na kosztowną operację żołądka, ani na specjalistyczną opiekę pielęgniarską. Tylko co na to podatnicy?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Marlie Casseus: Lekarze usunęli z jej twarzy 7-kilogramową narośl!

18-latka z Haiti ponad dekadę żyła z siedmiokilogramową naroślą na twarzy.

Oto ludzie, którzy zrzucili setki nadprogramowych kilogramów! – ZDJĘCIA

Dokonali tego dzięki systematycznym ćwiczeniom, bez ingerencji chirurgów.

Komentarze (76)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2012 16:26
Na tą chorobę tak łatwo nie można zachorować, ponieważ żeby ją "mieć" trzeba za przeproszeniem "wpier***dalać". Ten gość wpierda***lał ile się dało. Oczywiście sam się nie doprowadził, tylko rodzina mu w tym pomogła, żeby był "maszyną do robienia gów***na ". A jak pobije rekord to będzie sławny, bogaty , ludzie się nad nim litować i co najważniejsze , że z litości KASA "przychodzi" na kąto. Trzeba mieć głowę na karku , co nie? Najlepiej mieć dużo pieniędzy, nic nie robić, mieć opiekę medyczną, dziwki, siedzieć przy komputerze i srać pod siebie , żeby nie iść do kibla. Nasuwa się pytanie" Dlaczego mamy mu pomagać ?" No właśnie! Przecież jest tak lużo ludzi z dużo gorszymi problemami , którzy nie są sławni , nikt im nie pomaga i są bardzo biedninp.dzieci z Afryki !Albo bogaci, ktorym przewraca się w glowie np.dzieci z fundacji TVN "Nie jesteś sam" mają dobrze ludzie dzwonią, pomagają i co najważniejsze mają bogatych rodziców , którzy są aktorami, wokalistami czy prowadzą jakiś program! Ich na to stać , bo mają w hu**ja kasy, ale trzeba im pomagać ,żeby nie stracili kasy , a ludzie głupki wysyłają smsy! A takim biednym ludziom nie pomogą! Dziecią z Afryki skądrże ! Trzeba przecież pomóc Paulowi Mansonowi i z fundacji! Sam chciał być gruby i doprowadzić się do takiego stanu to jego problem nie "nasz". Nie szkoda mu było wydac kasy na żarcie to na operacje też nie powinno. Ja uważam , że on to zrobił celowo. Gdy miał ok.200kg to na pewno miał szansę samodzielnie schudnąć i wiedział do jakiego stanu się doprowadzi. To jest chore ! Dla takiego durnia to tylko psychiatra może mu pomóc.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2012 08:35
Nie jest samolubny, ani nie jest "grubasem", nie trzeba go uśpić. Nie mówcie takich rzeczy, bo może kiedyś WY zachorujecie na to. TO JEST CHOROBA psychiczna! To tak, jagby was przezywać z powodu kaszlu! On nad tym nie panuje. Tak, jest otyły, i to bardzo, ale nie mówcie tak, tylko WY ruszcie dupę, i mu pomóżcie zamiast się wymądrzać! A poza tym, co was obchodzą jego genitalia? Chcecie mieć z nim wszyscy dzieci???!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2011 19:26
jesteście niemożliwy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2011 21:21
ludzie z głodu umierają a ten facet tyle wżera dziennie ile starczyłoby dla całej rodziny z Afryki. u niego nawet nie widać narządów płciowych ani nawet kolan. nie wiem jak ten człowiek mógł sobie wyrządzić taką krzywdę... przecież on nie może ruszyć tego spasionego dupska na kibel nawet.....ale przecież najlepiej posadzić dupe przed komputer z dużą michą żarcia i srać pod siebie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2011 21:41
GDZEON MA PENISA ALBO KOLANA CO XD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo