Wszczepili jej pod skórę balonik! ŻEBY WYLECZYĆ ŁYSINĘ!

Innowacyjny zabieg pozwolił poparzonej 9-latce na nowo cieszyć się normalnością.
Wszczepili jej pod skórę balonik! ŻEBY WYLECZYĆ ŁYSINĘ!
14.01.2011

9-letnia Sidra Afzal oparzyła się gorącym olejem w wieku zaledwie 2 lat. Poparzenia objęły 25% skóry głowy, a lewa jej część była pokryta szpecącymi bliznami. Rodzice dziewczynki zostali powiadomieni przez lekarzy, że ich córce już nigdy nie odrosną w tym miejscu włosy i będzie skazana na częściową łysinę. – Bardzo często płakałam przez to, że nie mam włosów, tak jak reszta moich koleżanek. Marzyłam o tym, żeby wyglądać tak ładnie, jak one – opowiada Sidra, a jej matka dodaje: - Zawsze była bardzo dzielna i nigdy nie narzekała nam na to, jak bardzo cierpi. Nie chodziła przez swoje oszpecenia do szkoły, uczyła się w domu i osiągała bardzo dobre wyniki w nauce.

 Los uśmiechnął się do dziewczynki, kiedy chirurdzy z Morriston Hospital w Swansea postanowili jej pomóc. W tym celu wszczepili jej w zdrową część skóry głowy balonik, który następnie napełniali specjalnym żelem. Balonik stopniowo powodował rozrost tkanki skórnej. Kiedy rozszerzyła się już wystarczająco, chirurdzy usunęli balonik, a rozciągniętą skórę naciągnęli delikatnie na poparzony obszar. Dzięki temu przykryli szpecące blizny i sprawili, że włosy rosną obecnie dziewczynce na całym obszarze głowy.

- Rozciągnięta dzięki balonikowi skóra z powodzeniem wystarczyła na pokrycie całego poparzonego obszaru głowy – tłumaczy doktor Bill Dickson i zaraz dodaje: - Sidra jest bardzo wesołym dzieckiem. Nie narzekała nawet wtedy, kiedy balonik jej dokuczał i przeszkadzał w wielu czynnościach.

 9-latka jest zachwycona tym, że wreszcie nie musi mieć kompleksów z powodu swojej łysiny i blizn. – Teraz nareszcie mam włosy. Uwielbiam je czesać – śmieje się Sidra. Dziewczynka cieszy się także, że może wrócić do szkoły i uczyć się razem z innymi dziećmi. Wie już, że w przyszłości chce zostać lekarzem od poparzeń i pomagać innym ludziom.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Marlie Casseus: Lekarze usunęli z jej twarzy 7-kilogramową narośl!

18-latka z Haiti ponad dekadę żyła z siedmiokilogramową naroślą na twarzy.

Oto ludzie, którzy zrzucili setki nadprogramowych kilogramów! – ZDJĘCIA

Dokonali tego dzięki systematycznym ćwiczeniom, bez ingerencji chirurgów.

Polecane wideo

Komentarze (42)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2012 17:10
d
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2012 17:09
ja jak miałam 2 lata to poparzyłam się wodom po prawie 20 operacjach mam blizny na 2 renkach szyji klatce piersiowej . lekarze nie dawali mi żadnych szans na przeżycie jak widacz i nie jest mi łatwo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.06.2012 16:44
je wlasnie leze w szpitalu i mam poparzona olejem noge i obie stopy ...mam miec przeszczep skory i nie jestem w stanie wyobrazic sobie zycia z takimi bliznami . nogi byly moim atutem i zawsze bylam z nich dumna a teraz nie wiem czy jeszcze kiedys pokze sie w krotkich spodenkach
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2011 21:32
ludzie co się tak rzucacię jakby was obrażano :p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.01.2011 12:42
na zdjeciu przed przeszczepem wyglada lepiej, zdrowe biale ząbki i sliczna buzia.. co jej sie pozniej stalo..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie