Marlie Casseus: Lekarze usunęli z jej twarzy 7-kilogramową narośl!

18-latka z Haiti ponad dekadę żyła z siedmiokilogramową naroślą na twarzy.
Marlie Casseus: Lekarze usunęli z jej twarzy 7-kilogramową narośl!
12.01.2011

Marlie Casseus, 18-letnia dziewczynka z Haiti, przyciągnęła uwagę międzynarodowych mediów po tym, jak szczęśliwie przeszła operację wycięcia 7 kilogramowej narośli, która uniemożliwiała jej jedzenie, patrzenie czy oddychanie.

dziewczynka cierpiała na dysplazję włóknistą kości - chorobę genetyczną, w której struktura kości jest zastępowana przez tkankę łączną. Narośl powstała prawdopodobnie wtedy, gdy Marlie miała około 8 lat. Z każdym rokiem schorzenie systematycznie rosło, aż zaczęło uniemożliwiać dziewczynce oddychanie i przyjmowanie posiłków. Przed operacją narośl stała się tak ogromna, że zajęła powierzchnię niemal całej twarzy. Bez ingerencji chirurgów dziewczynce groziła ślepota.

 

guz na twarzy

Rodzice Marlie usłyszeli o Międzynarodowej Fundacji dla Dzieci, i to właśnie ta organizacja zrefundowała liczne operacje ich córki. Pierwsza operacja została przeprowadzona w szpitalu na Florydzie. Zabieg odbył się w 2005 roku – lekarze usunęli wtedy większą część narośli z twarzy. Kolejny zabieg polegał na wszczepieniu płytki z tytanu w szczękę dziewczynki, rekonstrukcji nosa oraz właściwym „umiejscowieniu” ust i oczu chorej.

W sumie dziewczynka przebyła siedem operacji. Ostatnia z nich odbyła się w 2009 roku i polegała na usunięciu z twarzy Marlie nadmiaru tkanki. Teraz 18-latka będzie mogła w miarę normalnie żyć.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Oto ludzie, którzy zrzucili setki nadprogramowych kilogramów! – ZDJĘCIA

Dokonali tego dzięki systematycznym ćwiczeniom, bez ingerencji chirurgów.

Inez Ramirez Perez: 40-letnia Meksykanka sama zrobiła sobie cesarskie cięcie!

To jedyny znany przypadek samodzielnego wykonania cesarskiego cięcia, który zakończył się szczęśliwie i dla mamy, i dla dziecka.

Polecane wideo

Komentarze (30)
Ocena: 4.87 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2012 16:45
Tutaj wpisz treść komentarza do Marlie Casseus: Lekarze usunęli z jej twarzy 7-kilogramową narośl!...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2011 15:31
Biedna dziewczynka!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.01.2011 22:55
kiedyś ogladalam program o tej dziewczynce. I powiem szczerze ze kiedy pokazywali ja przed operacja a po operacji to jest o niebo lepiej i zycze jej szczescia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.01.2011 23:49
czy ja wiem czy takie zycie jest dobre ? sądzę, że większosc dzieci jest powierzchowna i nie bd chciała się bawić z takim dzieckiem pomimo jeżeli jest bradzo miłą osobą, wystarczy popatrzeć ... ale liczy się że jest zdrowa i nic juz jej nie grozi! z całego serca zyczę jej szcześcia i powrotu do zdrowia :))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2011 22:26
Mam nadzieję, że kiedykolwiek miała "normalne" życie i nie była zawsze "nieszczęśliwa" pomimo choroby.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie