Kolejne „honorowe zabójstwo” – ojciec zabił córkę, bo była… zbyt seksowna

Noor Faleh Amaleki została potrącona samochodem przez własnego ojca. 20-latka zmarła w szpitalu po dwóch tygodniach.
Kolejne „honorowe zabójstwo” – ojciec zabił córkę, bo była… zbyt seksowna
06.01.2011

Kilkanaście miesięcy temu głośno było o 16-latce z Turcji, którą ojciec i dziadek zakopali żywcem w pobliżu domu, albo o 20-letniej Pakistance zastrzelonej przez swojego brata. Fakt.pl donosi o kolejnym przypadku tzw. honorowego zabójstwa, które jest popełniane na kobiecie, jeśli ta zhańbi swoim zachowaniem imię rodziny. Wyrok wykonuje wtedy brat, ojciec lub dziadek dziewczyny.

 Noor Faleh Amaleki z Iraku, która mieszkała wraz ze swoją rodziną w USA, została zamordowana przez własnego ojca, kiedy ten uznał, że dziewczyna zbyt upodabnia się do amerykańskiej młodzieży. Mężczyzna nie mógł podobno znieść, że jego córka ubiera się na wzór zachodni, zachowuje zbyt swobodnie i ma chłopaka, z którym nie chce zawrzeć małżeństwa. Uznał więc, że zabicie dziewczyny będzie dla niej najlepszą karą.

Kiedy Noor spacerowała wraz z niedoszłą teściową, jej ojciec wjechał w kobiety swoim jeep’em. Dziewczyna natychmiast trafiła do szpitala i tam, po dwóch tygodniach śpiączki, zmarła. Miała zaledwie 20 lat.

Ojciec Noor nie żałuje swojego czynu. Jest przekonany, że zbyt seksowna córka stanowiła plamę na honorze jego rodziny i należało ją usunąć. Nie wiadomo, czy za popełnioną zbrodnię zostanie ukarany, ponieważ do przestępstwa doszło w mieście Peoria w Kansas, a tam nie egzekwuje się kar za podobne zbrodnie. W innym mieście mężczyźnie groziłby wyrok śmierci za zabicie córki.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Najstarszy ojciec świata: Ma 94 lata i kilkumiesięcznego syna!

Staruszek myśli już o kolejnym potomku…

17-latka chora na słoniowaciznę - dramat nastolatki z Chin!

17-letnia dziś Chinka boryka się ze swoją chorobą od 11-stego roku życia. Nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Co wywołuje słoniowaciznę?

 

Polecane wideo

Komentarze (80)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2012 21:29
@down Cyfry Arabskie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2011 18:44
O czym ten facet myslał przeniesli się do USA a tam wiadomo jak jest wiedział na co sie pisze mysle że ta dziewczyna miała dosc swojej religij i chciała byc po prostu wyzwolona i podejmowac własne decyzje jak każdy człowiek
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2011 23:56
Muzulmanie to chorzy ludzie... Swiat nie zyskal Nic z tytulu isnienia islamu! Nie stracimy a zapewne zyskamy jesli wybija sie sami miedzy soba! Serce mi sie raduje jak slysze ze kolejne kraje w Europie stawiaja zakazy tym ludziom! Wiem...nie mozna wszystkich do jednego worka ale poki nie slyszalam o ani 1 "osiagnieciu" dla swiata przez muzulmana:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2011 23:20
dziewczyna pierwsza klasa a ten ojciec że się tak wyrażę H*j jak można zrobić coś takiego miała 20 lat i on nie miał prawa się wtrącać do jej życia co za pop*ierdoleniec
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2011 21:07
ale ładna.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie