Nie może cieszyć się ze świąt, bo jej serce przestanie bić!

Dziewczynka, o której mowa, ma tylko dwa latka. Nie może cieszyć się ze świąt, bo to grozi jej śmiercią!
Nie może cieszyć się ze świąt, bo jej serce przestanie bić!
26.12.2010

Większość matek cieszy się, gdy ich dzieci są podekscytowane na widok przystrojonej choinki oraz prezentów, które znajdują się pod drzewkiem. Jednak Tina Cleveland właśnie tego momentu obawia się najbardziej.

Jej dwuletnia córeczka cierpi na rzadką chorobę, która powoduje, że serce dziecka przestaje bić pod wpływem silnych emocji. Dziewczynka zaczyna ponownie oddychać dopiero po 30 sekundach. Ray Cleveland, ojciec chorej, mówi - Zostałem zapewniony przez lekarzy, że za każdym razem serce mojej córeczki zacznie bić po kilkudziesięciu sekundach, ale zawsze kiedy dochodzi do ataku, nie mogę przestać panikować. Boję się, że któregoś dnia Holly już się nie wybudzi po napadzie.

Ataki dziewczynki są wywoływane przez RAS (Reflex Anoxic Seizures), który jest następstwem nadaktywnego nerwu błędnego. Ten natomiast jest główną „ścieżką” komunikacji pomiędzy mózgiem a sercem i płucami. Jego nadaktywność powoduje, że niespodziewanie krew przestaje docierać do mózgu dziewczynki i traci ona przytomność.

Pierwszy atak Holly miała w wieku dziewięciu miesięcy. – W jednej chwili strasznie płakała, a w kolejnej nastała cisza – moja córka zrobiła się sinobiała i przelewała się przez moje ręce – opowiada Tina Cleveland. – To było przerażające.

Ataki powtarzały się co kilka tygodni, więc matka w końcu zdecydowała się zaprowadzić Holly do lekarza. Zdiagnozowano u niej RAS. – Mam do siebie ogromny żal o to, że tak późno zaprowadziłam córkę na badania. Przez ten cały okres swojej niewiedzy tyle razy naraziłam ją na pełne emocji sytuacje! – mówi kobieta i zaraz dodaje: - Boimy świąt, bo jest wtedy wiele ekscytujących momentów: wizyta Św. Mikołaja, prezenty, słodycze, gry… To wszystko może wywołać u niej atak, dlatego jesteśmy zmuszeni nieco całą uroczystość stonować. Nie chcemy, żeby nasze dziecko przestało oddychać w Boże Narodzenie.

Na przypadłość dziewczynki niestety nie ma żadnych leków, jednak większość dzieci zazwyczaj z tej choroby wyrasta.

Maja Zielińska

 Zobacz także:

Najstarsza użytkowniczka Facebooka – ma prawie 104 lata!

Regularnie loguje się na Facebooka, korzystając z iPada. Ma tam około trzydziestu znajomych!

12-letnia dziewczynka w ciąży z 14-letnim kolegą! W Polsce!

dzieci nie wiedziały, skąd się wzięły...

 

Polecane wideo

Komentarze (36)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.04.2012 00:01
Dla czego tak małe dzieci muszą tak cierpieć ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2011 16:17
straszne :
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.01.2011 16:37
Ta dziewczynka jest niesamowicie podobna do mojej 5-letniej kuzynki Natalki. Po prostu wypisz wymaluj. Przez ten fakt jeszcze bardziej się wzruszyłam. Biedne maleństwo- trzymaj się mała ! :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2010 00:33
;( Wspölczuje jej rodzicom...jest to napewno bardzo stresujace !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2010 18:36
bez przesady, sam fakt choinki nie musi wywoływać napadu....
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie