Artyści bez rąk: Zobacz wzruszające zdjęcia!

Mimo że są niepełnosprawni – malują, rzeźbią i grają na instrumentach. Są przykładem na to, że chcieć – to móc.
Artyści bez rąk: Zobacz wzruszające zdjęcia!
27.12.2010

Dla wielu osób malowanie czy granie jest sposobem na zabicie wolnego czasu lub zarobienie pieniędzy. Dla nich – niepełnosprawnych ludzi bez rąk – znalezienie własnej pasji jest ucieczką od smutnej codzienności i możliwością zapomnienia o bólu, cierpieniu i własnej ułomności. To właśnie dlatego potrafią znaleźć w sobie siłę i przezwyciężyć nawet najtrudniejsze przeszkody. Niektórzy z nich są już znanymi twórcami, inni dopiero czekają na uznanie.

kalectwo

Uliczny grajek bez rąk udowadnia, że niemożliwe staje się możliwe. Wielu ludzi, którzy funkcjonują sprawnie, nigdy nie dojdzie do takiej wprawy w graniu, jak on.

niepełnosprawność

Liu Wei stracił ręce w wypadku, gdy miał 10 lat. Grać stopami na pianinie nauczył się w wieku 18 lat. Po pięciu – wygrał chińską edycję „Mam Talent”. Podczas finałowego koncertu zagrał i zaśpiewał ''You are beautiful'' Jamesa Blunta. Dzięki wygranej będzie mógł nagrać własną płytę.

ludzie bez rąk

Stanisław Kmiecik - należy do Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami AMUN w Raciborzu. Urodził się bez rąk. Jako pięcioletni chłopiec zaczął malować za pomocą stóp oraz ust. Zazwyczaj rysuje krajobrazy. Jego ulubioną techniką jest olej, chociaż posługuje się również akwarelą, temperą, ołówkiem i akrylem.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Najstarsza użytkowniczka Facebooka – ma prawie 104 lata!

Regularnie loguje się na Facebooka, korzystając z iPada. Ma tam około trzydziestu znajomych!

12-letnia dziewczynka w ciąży z 14-letnim kolegą! W Polsce!

Dzieci nie wiedziały, skąd się wzięły...

 

ludzie niepełnosprawni

Chiński malarz, choć nie ma rąk – chwyta w usta pędzel i godzinami ćwiczy rysowanie. Swoją pasją dzieli się z ludźmi na ulicy.

Polecane wideo

Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2011 21:29
mypencilarts.dbv.pl/news. php ZOBACZ ! Wielki talent niepełnosprawnego, młodego artysty! PS. Usuń spację przed "php" i dopiesz "www"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2010 15:37
ja nawet rekoma nie potrafie zrobic takich rzeczy. teraz mysle sobie ze mam szczescie majac rece i nogi. Tak jak w komentarzu ponizej: WIELKI SZACUNEK DLA TYCH LUDZI. wiekszosc z nas by sie zalamala strata chociaz palca a oni uswiadamiaja nam jakie mamy latwe zycie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2010 16:52
WIELKI SZACUNEK! Aż mi głupio, że tak często się poddaje :(
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2010 19:23
co do tego co gra na pianinie, to śmiać mi się chce jak nauczyciele mówią komuś, że nie może grać, bo ma za krótkie palce i się nie nadaje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2010 19:05
patrząc na nich uświadamiam sobie jak ja jestem głupia, że tak łatwo się poddaję w wielu sytuacjach życiowych
odpowiedz

Polecane dla Ciebie