Pokolenie "ani-ani": Ani się nie uczą, ani nie pracują

Dorasta nowa generacja, zwana „pokoleniem ani-ani”. Należą do niej młodzi ludzie, którzy ani się nie uczą, ani nie pracują. Jest ich coraz więcej!
Pokolenie "ani-ani": Ani się nie uczą, ani nie pracują
28.12.2010

W Portugalii jest obecnie blisko 300 tysięcy osób w wieku od 15 do 30 lat, które nic pożytecznego w swoim życiu nie robią. Nie kształcą się, nie pracują i nie zarabiają na swoje utrzymanie. Młodzi, należący do tzw. pokolenia „ani-ani” twierdzą, że ich bierność nie jest wynikiem lenistwa, a smutnych realiów, w których przyszło im żyć. Jak podaje serwis gazeta.pl – osoby z tej generacji twierdzą, że mają utrudniony start w dorosłość, bo chciałyby znaleźć pracę i się usamodzielnić, ale często przerasta to ich możliwości.

Prawda jest jednak zupełnie inna. Badania wykazują bowiem, że portugalska młodzież jest zbyt wygodna, aby się kształcić i pracować. Woli za to żyć bezstresowo na garnuszku swoich rodziców.

Czy sądzicie, że wśród polskiej młodzieży także zapanuje niedługo moda na tak przerażającą bierność?

Maja Zielińska

Zobacz także:

12-letnia dziewczynka w ciąży z 14-letnim kolegą! W Polsce!

Dzieci nie wiedziały, skąd się wzięły...

VIDEO NA DZIŚ: Mistrzyni świata w tańcu na rurze

Tokijska striptizerka, której umiejętności są warte tysiące dolarów! Zobacz jeden z jej zmysłowych tańców…

Komentarze (108)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2012 19:36
Proponowanie tylko umów-zlecenie przez naszych pracodawców i głównie pracy w usługach spowoduje to samo zjawisko w naszym kraju, Młodzieży się coraz mniej chce, bo perspektywy są praktycznie żadne. Ani znajomość języków, ani podwójny fakultet nie pomagają. A przecież nie wszyscy mają predyspozycje do technicznych kierunków. A pracowanie przez pół życia w usługach to nieciekawa perspektywa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2010 14:44
już jest pokolenie ani ani .. niestety sa to ludzie w moim wieku
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2010 23:05
juz zapanowala ...ale niestety u nas jest to faktycznie przyczyna smutnych realiow...tzn jesli chodzi o prace bo ksztalcic mozna sie zawsze bo nie zawsze za nauke trzeba placic, jednak jesli chodzi o prace to jej zwyczajnie brakuje!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2010 14:20
można też ich nazwać NEET w Polsce od dawna są tacy ludzie, sama mam kilku takich znajomych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2010 11:42
Heh ja tez nie chcialam sie uczyc wiec poszlam do pracy.Nie jest latwo,ale pracowac trzeba.Kasy mi nie brakuje,sle przeciez nie bede siedziala w domu jak len:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo