Siostry syjamskie z Kanady: Mają wspólny mózg, odczytują swoje myśli!

Siostry syjamskie z Kanady mają oddzielne ciała, ale są zrośnięte głowami. Wspólny mózg sprawia, że jedna bliźniaczka może słyszeć myśli drugiej.
Siostry syjamskie z Kanady: Mają wspólny mózg, odczytują swoje myśli!
13.12.2010

W historii medycyny zapisało się jedynie 8 takich przypadków. O tym, że Krista i Tatiana są złączone główkami, matka dziewczynek dowiedziała się dopiero w 5. miesiącu ciąży. Mimo wielu obaw i wątpliwości, zdecydowała się na urodzenie dziewczynek i zapewnienie im kochającego, ciepłego domu.

Bliźniaczki mają jedno wzgórze mózgowe, które odpowiada za tworzenie świadomości takich odczuć, jak ból, ciepło, zimno, dotyk. Jeśli zatem jedna się zadrapie, czuje to także druga. Krista i Tatiana mogą także słyszeć swoje myśli, a do tego każda z nich widzi to, na co patrzy akurat siostra. - Bliźniaczki dzielą wrażenia z dwóch różnych pól widzenia. Jedna bliźniaczka może "widzieć" to, co robi druga, poprzez otrzymywanie impulsów elektrycznych z siatkówki swojej siostry - tłumaczy lekarz, który sprawuje opiekę medyczną nad siostrami.

Mimo wspólnego mózgu, dziewczynki różnią się od siebie charakterami. Zdaniem członków rodziny Tatiana jest bardziej uległa i pozwala dominować siostrze.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Urodziło się dziecko z uzębieniem! Mama nie jest w stanie karmić go piersią!

25-letnia Patricia Caulfield z Liverpool’u musi jednak zmagać się z tym problemem bolesnego karmienia piersią od pierwszych dni życia swojego malucha. Jej córka urodziła się z zębami!

14-letni zabójca! Wziął udział w 4 egzekucjach obcinania głów!

Nastolatek z Meksyku mordował ludzi na zlecenie gangu narkotykowego.

Polecane wideo

Komentarze (138)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2012 22:07
głupi jesteś taka tragedia a Ty o małużeństwie ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2011 20:21
Najważniejsze jest to, że mają kochającą je rodzinę ;** Przesłodkie ;P jednak trochę zadziwiające, widzieć to i to i to i to ? :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2011 22:21
-Tatiana, wiesz co? -Wiem....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2011 21:51
Są CUDOWNE! ;** Najważniejsze, że się uśmiechają maluszki :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2011 23:40
roczne dziecko też nie jest zdolne do samodzielnego życia - według ciebie też można je zaborcjonować?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie