Ogromny guz przez wiele lat zniekształcał jej twarz! Teraz 13-latka wróci do normalnego życia

Nastoletnia Afrykanka przez większość swojego życia zmagała się z gigantycznym guzem, który szpecił jej twarz. Londyńscy lekarze postanowili pomóc dziewczynce.
Ogromny guz przez wiele lat zniekształcał jej twarz! Teraz 13-latka wróci do normalnego życia
14.12.2010

13-letnia Regina Addae z Ghany może mówić o wielkim szczęściu w nieszczęściu. Przez wiele lat na jej twarzy rozwijał się ogromny guz, który zupełnie zniekształcił jej oblicze, a co najgorsze - poważnie zagrażał jej życiu. Narośl, nie dość, że ciągle krwawiła (dziewczynka traciła przynajmniej 50 ml krwi każdego dnia), to do tego zaburzyła funkcjonowanie jej układu oddechowego. Regina walczyła o każdy dzień, bo w każdej chwili mogła się udusić. Trwało to wiele lat.

W 2004 roku spotkała ją brytyjska pielęgniarka, która była na pokładzie statku medycznego, w którym przyjmowano potrzebujących Ghanijczyków. Przypadek dziewczynki tak bardzo ją poruszył, że postanowiła jej pomóc. To jednak nie było łatwe, bo koszt takiej operacji w Wielkiej Brytanii oszacowano na 30 tysięcy funtów. Przy okazji ryzyko powikłań było tak duże, że lekarze nie chcieli się podjąć leczenia. Niedawno jednak marzenie Reginy się spełniło.

Lekarze z Londynu postanowili spróbować. O pieniądze również nie trzeba było się martwić, bo klinika zrezygnowała z wszelkich opłat. Twarz dziewczyny nie wygląda może idealnie, ale po kilku miesiącach zaciemnienia i opuchlizna powinny zniknąć. Za kilka dni dziewczynka wróci do swojej ojczyzny i spotka się z najbliższymi. Najważniejsze, że teraz jej życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Więcej podobnych newsów przeczytasz na Hanter.pl

Zobacz także:

Po czym poznać, że on chce odejść?

Są sposoby, żeby poznać, czy twój facet chce dać nogę. Sprawdź, czy przypadkiem ukochany nie wysyła ci właśnie takich sygnałów.

5 gestów kłamcy - rozszyfruj je!

Oto 5 gestów, po których poznasz, że Twój rozmówca kłamie!

 

Komentarze (38)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2012 17:15
to nie bóg tworzy takie choroby tylko diabeł po co bóg miałby robić takie świństwo ludziom a diabeł tylko czych na kogoś żeby zrobić mu źle
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2012 11:45
jak dobrze że ją zoperowali , skoro Bóg nie chce żebyśmy cierpieli to czemu tworzy takie choroby
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.11.2011 16:33
dobrze że jej to wycieli !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.06.2011 15:32
Jak zakryje jej sie prawa strone twarzy to jest ladna :) Biedna Ona jest :( ... Pozdrawiam ta dziewczynke i podziwiam jej chceci do zycia z takim guzem !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2011 20:00
O matko co to za masakra biedactwo!. X.X
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo