Papilotki, pomóżmy 13-letniej Agacie zrealizować największe marzenie!

Chora na złośliwy nowotwór kości Agata marzy o podróży do europejskich parków rozrywki. Jeśli chociaż część z Was przekaże dla niej złotówkę, akcja może się udać!
Papilotki, pomóżmy 13-letniej Agacie zrealizować największe marzenie!
17.12.2010

W okresie mikołajkowo-bożonarodzeniowym szczególnie warto zainteresować się losem drugiego człowieka i pomóc potrzebującym. Agata ma 13 lat i od prawie roku życie jej i jej rodziny zmienił mięsak Ewinga, czyli złośliwy nowotwór kości.

Leczenie tej choroby jest skomplikowane i długotrwałe. Agata wiele miesięcy spędziła w szpitalu w Gdańsku, a także w Warszawie, Lublinie i Bydgoszczy. W swoim domu w Elblągu jest tylko gościem. 

Kiedy ekipa SiePomaga.pl i pracownicy Fundacji Trzeba Marzyć spotkali się z nią w Akademii Medycznej w Gdańsku, by poznać jej największe marzenie, Agata nie czuła się najlepiej. Była słaba i zmęczona po chemioterapii, musiała mieć maseczkę ochronną przed bakteriami. 

Podczas rozmowy zdradziła nam, że jej największym marzeniem jest podróż po europejskich parkach rozrywki. Najbardziej na świecie, chciałaby zobaczyć Myszkę Miki w Disneylandzie i niezwykły świat klocków Lego. Choć geografia nigdy nie należała do ulubionych przedmiotów Agaty, pochwaliła się nam jej znajomością, rysując na kartce papieru mapę Europy, a na niej Disneyland we Francji i Legoland w Danii. 

Agata bardzo marzy o wyjeździe do tych miejsc, ale jak do tej pory są to tylko i wyłącznie marzenia. Choroba i długie pobyty w szpitalach są jej codziennością, a walka z nowotworem kosztuje ją wiele wysiłku i energii. Na spełnienie marzenia dziewczynki, czyli kilkudniowy wyjazd Agaty i jej rodziny, potrzebujemy około 5000 złotych.

Być może podróż i możliwość uściśnięcia dłoni Myszce Miki i jej przyjaciołom, sprawi, że łatwiej będzie znieść Agacie kolejne zabiegi. Zaś świat klocków Lego przybliży jej inne wspaniałe miejsca na Ziemi. Mamy nadzieję, że dziewczynka zyska dzięki temu trochę radości i może zapomni choć na krótką chwilę o swojej chorobie. 

Cytując słowa francuskiego pisarza i poety Raoul Follereau "gdy myślimy o realizacji marzeń, nie jesteśmy nigdy sami"  wierzymy, że uda się zrealizować marzenie Agaty, a sam wyjazd będzie dla niej niezapomnianą przygodą, która przesłoni, choć na chwilę, koszmar choroby, jaki teraz dotyka tę przesympatyczną nastolatkę.

Pamiętajcie, każda złotówka to wielki, liczący się dar! Jeśli chociaż 1000 spośród ponad miliona Papilotek, przekaże ją na pomoc Agacie, ona będzie bliżej spełnienia swojego marzenia!

Komentarze (68)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.12.2010 19:47
JEstem za pomaganiem ale czy nieprzeszkodzi to tej dziewczynie w leczeniu. W opowiesci o niej pisze że nie ma nawet kiedy w domu pobyc bo musi przechodzic skomplikowane leczenie. A tu wyjaz ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2010 21:53
:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2010 11:01
Biedna mała :( Oby jej się udało.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.12.2010 16:48
A jak wy k***a wozicie swoje dupy za kase nadzianych rodzicow na wakacje czy ferie to jest dobrze! albo co chwila biegacie po galeriach i jakos nie jest wam zal wydac na siebie chocby tej stowki, a tu taka obrona glodujacych i biednych itd, zupelnie nie na miejscu, co za idiotki z was !!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2010 11:09
kiedys byl umieszczony tu artykul jak pewna dziewczyna udawała że jest chora i bardzo chciała jechac takze do disnaylandu ..
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo