Dziwna choroba: 5-latce skóra odpada 14 razy dziennie!

Rzadka choroba genetyczna uprzykrza życie dziewczynki od urodzenia. Jej skóra łuszczy się i odchodzi jak rybia łuska!
Dziwna choroba: 5-latce skóra odpada 14 razy dziennie!
01.10.2010

Płód arlekin, rybia łuska arlekinowa - to polskie nazwy rzadkiej, dziedzicznej choroby skóry, która na pierwszy rzut oka wygląda jak odmiana łuszczycy.  Na czym polega? Powierzchnia ciała jest pokryta grubymi łuskami naskórka w kształcie rombów i wielokątów, rozdzielonymi czerwonymi rozpadlinami, całość przypomina swoim ułożeniem strój arlekina – stąd nazwa schorzenia. Zazwyczaj niemowlę nim dotknięte, ma niską wagę urodzeniową, wywinięte wargi i powieki. W wyniku utraty wody i zakażeń bakteryjnych umiera po tygodniu.

Można zatem powiedzieć, że rodzice małej Annabelle to prawdziwi szczęściarze, bo ich córka żyje wbrew diagnozie. Niestety nie jest to życie usłane różami, raczej bandażami. Dziewczynką wymaga całodobowej opieki i kosztownych kosmetyków, którymi należy pokrywać całe jej ciało. Skóra schodzi z niej 14 razy dziennie, więc mała nie rozstaje się z opatrunkami. Najgorsze jednak dopiero przed nią - gdy będzie dorosła jej ciało będzie się złuszczać nawet 23 razy na dobę!

Annabelle mimo choroby jest dzielna. Bardzo pomogły jej wizyty u psychologa. Teraz wierzy, że jest tak samo piękna i, co najważniejsze, kochana jak inne dzieci.

Majka Kostrzewa

Zobacz także:

Dziecko karmione piersią są odporniejsze! TO UDOWODNIONE!

Karmienia piersią daje cudowne poczucie bliskości i buduje więź matki z dzieckiem. Równocześnie, wspaniale wspomaga odporność maluszka.

Gry i zabawy na ADHD - sprawy!

Odpowiednio dobrane zabawy mogą w pewnym stopniu poprawić jakość życia dziecka, stopniowo ucząc go określonych umiejętności.

Komentarze (73)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2013 22:20
Piękna ta dziewczynka. Ale biedna i chora, szkoda mi jej. A wpiszcie sobie w google płód arlekin, jak mi wyszło wyszedł link do jakiegoś filmu i obrazek. Aż mnie odrzuciło. Zdecydowałam nie klikać w grafikę. To straszne, co przeżywają te dzieci i ich rodzice. To straszne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2012 23:54
to co ona ma to nie płód arlekin. To zupełnie inna choroba. Ludzie!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2011 18:28
Jaka śliczna ona jest..! Ale tak mi jej żal.! ;( Bo ona jest chora. Niech ją bóg ma w sercu.!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2011 19:52
prześliczna dziewczynka, tylko tak cierpi :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2011 03:27
Piękna jestes dziewczynko....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo