16-letnia anorektyczka zmarła po roku odchudzania!

Noworoczne postanowienie przejścia na dietę przez matkę i córkę zakończyło się tragicznie. Obie chciały szybko schudnąć, by wcisnąć się w stare dżinsy. Niestety córka zapadła na anoreksję i zmarła po kilku miesiącach!
16-letnia anorektyczka zmarła po roku odchudzania!
23.11.2010

Anna Wood była wzorową uczennicą prywatnej szkoły Wimbledon, w południowo-zachodnim Londynie, marzyła o tym by zostać architektem. W drodze do szczęścia przeszkadzało jej tylko kilka nadprogramowych kilogramów, dlatego w styczniu, po zeszłorocznym świątecznym obżarstwie, rozpoczęła bardzo skuteczną dietę.

Wszystko działo się tak szybko od momentu kiedy ją zdiagnozowano do chwili kiedy odeszła - mówi matka Anny, Christine - nawet nie zdążyliśmy się dowiedzieć, jak jej pomóc. Paul, ojciec dziewczyny, uważa, że dziewczynka nigdy nie była gruba - Miała typową dla jej wieku figurę z  odrobiną tłuszczyku, z którego zwyczajnie się wyrasta.

Problem jako pierwsi zauważyli nauczyciele. Skuteczna dieta uczennicy ich zaniepokoiła. W lutym poinformowali rodzinę o spadku wagi, a szkolny trener pływania zgłosił ją do pielęgniarki.

Z początku pomyśleliśmy, że przesadzają, nie zwracaliśmy uwagi. Wtedy Anna podjęła drastyczne środki - powiedział ojciec dziewczynki. Nastolatka stosowała typowe triki anorektyczek, które wiedzą doskonale jak szybko schudnąć. Bliscy sądzili, że odżywia się normalnie, ale ona jadła coraz mniej.

Wreszcie matka postanowiła zaprowadzić ją do lekarza rodzinnego, który zgodził się monitorować stan zdrowia dziewczyny. Zalecił także wizyty u psychologa. Niestety żadną metodą nie dało się zmusić Anny do regularnego jedzenia. We wrześniu została odwieziona do szpitala. Była tak słaba, że traciła świadomość. Jej organizm był skrajnie wychłodzony ze względu na zbyt cienką warstwę tłuszczu, a skóra tak przesuszona, że pękała.

jak schudnąć

Po czterech miesiącach leczenia lekarze puścili ją do domu na święta. Dziewczyna nawet rozpoczęła pracę na pół etatu, trzy mile od domu. 11-stego lutego zasłabła i znów trafiła do szpitala. Wtedy jej rodzice dowiedzieli się, że Anna codziennie pokonywała  sześć mil piechotą i ani razu nie zjadła zapakowanego jej lunchu.   

Konieczna była operacja, ale istniało zagrożenie, że nie przeżyje zabiegu. Mimo to trafiła na stół, lecz najważniejsze organy zaczęły zawodzić. Anna cierpiała z powodu uszkodzeń mózgu, paraliżu, zapadniętych płuc. Oddychała tylko dzięki respiratorowi. 26-ego marca zmarła na atak serca.

Rodzice chcą, aby inni usłyszeli ich historię i zdali sobie sprawę ze skutków bagatelizowania rozwijaącego się zaburzenia odżywiania zanim będzie za późno. „Dopóki Anna nie trafiła do szpitala, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jej sytuacja jest tak poważna. Chcielibyśmy, aby rodzice wiedzieli, gdzie szukać pomocy. My byliśmy bezsilni.”

Oliwia Podlecka

Zobacz także:

Najchudsze modelki świata - galeria!

Gwiazdy oszpecone dietą i i treningami

Polecane wideo

Komentarze (170)
Ocena: 5 / 5
o boże (Ocena: 5) 05.12.2015 18:26
o mój boże
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.04.2015 14:56
Żal
odpowiedz
Róża Diana Kwiat :* (Ocena: 5) 27.11.2013 21:13
hej jestem Róża na drugie mam Diana a na nazwisko Kwiat mam 16 lat i jestem chuda i piekna waze tylko 35 kg kto hce ze mnom sie umuwic na RANDEWU ZAPRASZAM PIEKNA DZIEWCZYNA JUZ DZIS ZA 5 MINUT BEDE CZEKAC NA WAS ANONIMKI KOCHANE PAPA ULICA POLNA 23 W ... W KWIACIARNI W MIESCIE KWIATÓW I KWIATECZKOW PRZYNIES KWIATY PAPA ROZA DIANA CALUJE MUAH CMOK CMOK BUZI BUZI ****;
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2013 22:08
dziewczyny macie po 13-14 lat i chcecie być anorektyczkami??? ważycie idealnie !!! problemy zaczynają się dopiero po okresie dojrzewania!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.03.2013 17:11
mam 159cm i waze 41kg. jetem chuda,ale niechcemi sie wiecej jesc.moje kolezanki waza takze po 40kg
odpowiedz

Polecane dla Ciebie