Więziona przez 8 lat nastolatka wydała autobiografię!

Od dziś w księgarniach będzie można znaleźć książkę młodej Austriaczki. Natascha Kampus przez osiem lat była więziona w piwnicy 44-letniego elektryka z Wiednia.
Więziona przez 8 lat nastolatka wydała autobiografię!
08.09.2010

Miała dziesięć lat, gdy Wolfgang Priklopil porwał ją z ulicy i zamknął w dźwiękoszczelnej celi.  Szaleniec przykuwał ją do siebie kajdankami, gdy spali, bił 200 razy w tygodniu, zmuszał ja do pracy półnago i kazał mówić do siebie „mój panie”. Dziewczynie udało się uciec w sierpniu 2006 roku, zaraz potem Priklopil rzucił się pod pociąg w centrum Wiednia.

Tytuł książki „3096 dni”  bezpośrednio nawiązuje do czasu jaki Natascha spędziła z porywaczem. Autorka ze szczegółami opowiada o życiu w niewoli. Oprawca bił ją tak mocno, że aż  łamał kości. - Nienawidził, kiedy płakałam z bólu. Potem łapał mnie za gardło, ciągnął mnie do umywalki, wkładał głowę pod wodę i ściskał moje gardło do czasu, gdy już prawie traciłam przytomność - wspomina dramatyczne chwile.  W dniu, gdy ujawnił swoje nazwisko, dziewczyna zrozumiała, że nigdy nie wyjdzie z tego żywa. Po latach poniżania, prania mózgu i kilku próbach samobójczych pogodziła się z losem i wyszła z piwnicy, by żyć obok Priklopila jak żona. Uciekła, gdy tylko nadarzyła się okazja.

Wydawnictwo liczy, że książka szybko stanie się bestsellerem, a sama autorka na jej wydaniu zarobi milion funtów (ok. 4,7 mln złotych). Ciekawostką jest to, że historia Kampusch zostanie zekranizowana, zaś rolę porwanej zagra prawdopodobnie Kate Winslet. Premierę filmu zaplanowano na 2012 rok.

Oliwia Podlecka

Zobacz także:

Sąd zabrał dziecko rodzicom, bo byli zbyt religijni!

Policja siłą odebrała małżeństwu dziecko, a sąd zawiesił prawa rodzicielskie. Wszystko dlatego, że maka chłopca miała religijne objawienia…

Dostają od państwa 150 tys. zł rocznie, bo mają dużo dzieci!

Aby otrzymać 30 tysięcy funtów rocznie i 5-pokojowe mieszkanie wystarczy urodzić jedenaścioro dzieci, a najlepiej by dwunaste było w drodze.            

Polecane wideo

Komentarze (44)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2011 17:24
Bardzo dzielna dziewczyna. Współczuje i podziwiam.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2010 16:21
Podziwiam tę kobietę. Musi być bardzo silna, by móc opowiadać całemu światu o swojej tragedii. Dobrze że postanowiła opisać to całe zdarzenie, i wydać na podstawie książki, jak i filmu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2010 16:49
Mówisz, ze zarabia na swojej tragedii. Bardzo dobrze, że ją opowiada.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2010 22:39
na własnej tragedii zarabia pieniądze maasakra...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2010 15:12
Nawet jesli zarabia na swojej tragedii, to uważam,że należy jej się. Porywacz zmarnował wiele lat z jej życia. powinna teraz z niego korzystać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie