Chłopiec z gigantyczną głową – czy przeżyje?

Jedyną szansą dla małego Rosjanina z wodogłowiem jest skomplikowana operacja…
Chłopiec z gigantyczną głową – czy przeżyje?
19.07.2010

Żenia Sewostianow to pochodzący z rosyjskiego Czelabińska chłopiec,  który cierpi na wodogłowie – bardzo rzadkie schorzenie polegające na zwiększeniu objętości płynu mózgowo-rdzeniowego w układzie komorowym mózgu. Następstwem choroby jest wzrost ciśnienia śródczaszkowego, który z kolei prowadzi do utrat przytomności, wymiotów, drgawek oraz ogólnego opóźnienia w rozwoju dziecka, również upośledzenia umysłowego.

Dodatkowo, Żenia różni się od swoich rówieśników pod względem wizualnym – ma nienaturalnie dużą głowę, która od pierwszych dni życia uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Lekarze zamówili dla niego specjalną poduszkę ułatwiającą zasypianie, bo inaczej ból nie pozwalałby dziecku na spokojne spędzenie nocy.

Teraz zespół specjalistów z jednego z najlepszych szpitali w Petersburgu przygotowuje się do operacji zmiany kształtu czaszki chłopca. Uznani rosyjscy profesorowie twierdzą, że Żenia ma szansę na powrót do zdrowia. W cud wierzy również jego mama. – Lekarze powiedzieli mi, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia operacji, bo mój syn widzi i słyszy, a to oznacza, że zabieg może się udać. Nie chcę nawet myśleć o najgorszym – wyznaje zrozpaczona kobieta.

Natasza Lasky

Zobacz także:

FENOMEN! Złożyli mu twarz ze 100 części!

Głowa 20–letniego Hindusa prawie rozleciała się na kawałki po tragicznym zderzeniu z ciężarówką.

Dziecko płakało, więc rodzice podawali mu narkotyki – NA USPOKOJENIE!

Właśnie zakończył się proces dwójki rodziców, którzy regularnie faszerowali swoje dziecko narkotykami. Zostali skazani na 1,5 roku więzienia.

Polecane wideo

Komentarze (92)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2012 11:59
Ja mam wodogłowie i mam 11 lat ale juz mi wszczepili zastawke NA SZCZĘŚCIE tuż po chrzcie .. Czytałam dużo o swojej chorobie ale takiego przypadku nie widziałam ... Biedny chłopczyk .. Wiem co on musi czuć chociaż ja nie miałam jeszcze takiej dużej główki . Powodzenia!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2011 13:05
Powodzenia maluchu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2011 18:37
nie łba tylko głowy.! Wiesz jak to boli.?! Widziałam aką malutką osobę z tym.! Bardzo żadko spotykane to jest
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2011 13:22
zbysiu 3maj sie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2010 21:44
Ty pokazałeś "poziom" swojego łba...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie