Ma 21 lat i została najmłodszą lekarką w Wielkiej Brytanii!

14 lipca 21-letnia Rachel odbierze dyplom ukończenia studiów medycznych. Tym samym stanie się najmłodszym lekarzem w historii Wielkiej Brytanii!
Ma 21 lat i została najmłodszą lekarką w Wielkiej Brytanii!
02.07.2010

Ten zacny tytuł przekaże jej Heenal Raichura, która dwa lata temu, w wieku 22 lat, ukończyła medycynę na londyńskim St George University.  Rachel Fayle Hill, mimo że w Wielkiej Brytanii większość szkół nie przyjmuje studentów poniżej 18. roku życia, już jako 17-latka została studentką wymarzonej medycyny. – Moja mama jest weterynarzem i patrząc, jak opiekuje się zwierzętami, już w dzieciństwie wiedziałam, że również chcę leczyć. Myślałam jednak o pracy w szpitalu – wspomina świeżo upieczona pani doktor.

Rachel urodziła się na Wyspach Kanaryjskich i od najmłodszych lat wyróżniała się na tle innych dzieci – szybko się uczyła, szczególnie ścisłych przedmiotów. Rodzice nie wysłali jej jednak wcześniej do szkoły i dopiero w wieku 10 lat Rachel została przeniesiona o poziom wyżej. Później wielokrotnie zmieniała klasy, a jako 15-latka z wyróżnieniem skończyła szkołę średnią.

 Już wtedy dziewczyna postanowiła złożyć podanie o przyjęcie na studia medyczne w Wielkiej Brytanii, skąd pochodzi jej matka. Niestety, ciągle otrzymywała pisma z odmową, słysząc, że jest za młoda na naukę na uczelni medycznej. Wtedy Rachel postanowiła poczekać do momentu aż osiągnie wymagany wiek i na stałe wyjechać do Manchesteru. Znalazła tam pracę w przychodni, na stanowisku pomocy medycznej.

Gdy skończyła 17 lat, los się do niej uśmiechnął i przyjęto ją na Manchester University. Jak sama przyznaje, nikt nie traktował jej specjalnie z powodu wieku, ale musiała mieć na przykład specjalne pozwolenie na mieszkanie w akademiku.

Dzisiaj Rachel jest szczęśliwą absolwentką medycyny, choć przed nią jeszcze kilka lat praktycznej nauki. Trzymamy kciuki!

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jak powinny się odżywiać dwudziestolatki?

Porada dietetyczna: Tym razem wskazówki dotyczące komponowania jadłospisu idealnego dla młodych kobiet, które już przekroczyły magiczną 20-stkę i rozpoczęły samodzielne życie z dala od kuchni mamusi…

Straszliwa choroba - musi jeść co 15 minut, żeby przeżyć!

Lizzie zjada 8000 kalorii dziennie, a mimo to waży jedynie 30 kg i jest niemal całkowicie pozbawiona tkanki tłuszczowej. Wszystkiemu winna jest choroba, na którą cierpią tylko trzy osoby na świecie.

Polecane wideo

Komentarze (64)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2010 14:12
Niestety mało jest tak bardzo uzdolnionych ludzi... eeehhh
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2010 17:39
ohh zazdroszczę jej...też marzę o medycynie...jestem dla niej pełna podziwu i życze jej jak najlepiej...chociaż mam tylko 12 lat już wiem co chce robić czyli leczyć...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2010 21:35
Gratuluje :) Milo sie czyta takie artykuly, fajnie kiedy ludzie moga spelniac swoje marzenia. Niestety przez Polakow (chodzi mi o niektore z was) przemawia niesamowita zazdrosc i niechec do ludzi, ktorzy cos osiagneli.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2010 00:16
Również marzę o medycynie !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2010 17:17
u na napewno by nie skonczyla :PP
odpowiedz

Polecane dla Ciebie