Ta dziewczynka ma tylko 7 lat!

Jest radosna i pełna życia, uśmiechnięta jak wszystkie siedmioletnie dziewczynki. Ale ma twarz i ciało starej, schorowanej kobiety.
Ta dziewczynka ma tylko 7 lat!
10.06.2010

Ashanti Elliott-Smith z Anglii cierpi na progerię – niezwykle rzadką chorobę genetyczną. Sprawia ona, że ciało dziewczynki starzeje się osiem razy szybciej niż normalnie.

Mając 10 lat, Ashanti będzie musiała walczyć z dolegliwościami, z którymi zazwyczaj mają do czynienia 80-letnie staruszki. A już teraz dziewczynka cierpi na reumatyzm i choroby serca. Opiekujący się nią lekarze powiedzieli, że prawdopodobnie nie będzie żyć dłużej niż 13 lat.

Jej mama postanowiła jednak, że zrobi wszystko, aby Ashanti miała tak normalne i szczęśliwe życie, jak to tylko jest możliwe. dziewczynka chodzi do zwyczajnej szkoły, bawi się z koleżankami. Musi tylko uważać, aby nie zarazić się od nich żadną chorobą. Zwykłe przeziębienie czy wietrzna ospa mogłyby ją zabić.

– Jestem dumna z mojej córeczki. Ona nie pozwala, aby choroba ją przytłaczała – podkreśla Samantha (24 l.).

Ashanti wie, że bardzo się różni od swoich rówieśników. W wieku 7 lat ma ledwie 92 centymetry wzrostu i waży niecałe 13 kilogramów. Już nie urośnie. Jej twarz jest pocięta zmarszczkami, a głowa niemal zupełnie pozbawiona włosów. Ludzie często się za nią oglądają.

Najbardziej nie znoszę tego gapienia się  – denerwuje się jej mama. – Już wolę, kiedy po prostu podchodzą i pytają, co się stało. Sama Ashanti uśmiecha się tylko i mówi: To dlatego, że jestem taka ładna.

Zespół progerii Hutchinsona-Gilforda to choroba nieuleczalna. Na całym świecie cierpią na nią tylko 53 osoby. Nie wiadomo, dlaczego się pojawia. Rodzice Ashanti i jej czteroletnia siostra Brandy Lou są zupełnie zdrowi. – Nie miałam żadnych problemów z ciążą, poród też był normalny – wspomina Samantha. Gdy mała miała 3 tygodnie, dostała silnych drgawek. To był pierwszy objaw schorzenia.

Ale diagnozę postawiono dopiero rok później, gdy zmiany w organizmie dziewczynki były już widoczne gołym okiem. Od tej pory Samantha  i jej mąż Albi (40 l.) starają się spędzać z Ashanti jak najwięcej czasu. Wiedzą, że nie mają go wiele.

Na Fakt przeczytaj również:  Żywioł zabrał jej wszystko

Zobacz także:

Wasze listy: Choroba sprawiła, że każdy mój dzień to pożegnanie

2-latek pali 40 papierosów dziennie! VIDEO!

Polecane wideo

Komentarze (151)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2014 17:51
fotomontarz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2012 20:34
moje biedactwo ja musze jej pomuc tak wiem pisz ez bledami ale ona tak cierpi ja mam 11 lat i mam siosyre w jej wieku
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2012 17:03
Życietych dzieci i ich bliskich stanowi cieżką próę ale też olbrzymią wartość.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2012 14:40
co za ludzie! po pierwsze niech was nie obchodzi ile lat ma matka bo to nie wplywa na dziecko! po drugie lekarze to ludzie a nie cudo tworcy! na niektore choroby poprosu nie da sie znalezc lekarsta bo takiego nie ma! a ta chorobe lekarze diagnozuja juz od 5msc zycia dziecka.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2012 23:18
masakra jaka biedna
odpowiedz

Polecane dla Ciebie