Przeszczepili mu twarz! ZDJĘCIA

Hiszpańscy lekarze zaprezentowali na konferencji prasowej pierwszego pacjenta, któremu przeszczepili twarz. Jest dziewiątą osobą na świecie, która miała tego typu zabieg.
Przeszczepili mu twarz! ZDJĘCIA
08.05.2010
>

Rafael, który od dziecka cierpiał na bardzo rzadką chorobę nerwiakowłókniakowatość typu 1, nie rozpoznał się w lustrze. – Wyglądam teraz młodziej – to były pierwsze słowa jakie powiedział po operacji.

Mężczyzna zaczął się już golić i odróżnia temperaturę. Nie jest za to jeszcze w stanie poprawnie mówić, ponieważ ma problemy z językiem. Czeka go długa rehabilitacja.

Zdecydował się na wystąpienie w konferencji prasowej, aby dziennikarze uszanowali jego prywatność i nie bombardowali go telefonami.

Pionierski zabieg przeprowadzono w uniwersyteckim szpitalu Virgen del Rocio w Sevilla. Operacja trwała 30 godzin. Wzięło w niej udział 22 lekarzy.

To druga operacja przeszczepu twarzy w Hiszpanii i dziewiąta na całym świecie.

Na Fakt.pl przeczytaj również news: Zamieszkali w WC!

Zobacz także:

SZOK! Nie je i nie pije od 70 lat!

83-letni pustelnik z Indii, Prahlad Jani, twierdzi, że od 70 lat nic nie jadł i nie pił, a mimo to jest w świetnej formie.

Urzędnicy z chłopca zrobili dziewczynkę

Przez źle wpisaną jedną cyfrę w numerze PESEL rodzice chłopczyka nie mogli iść do lekarza, ponieważ w dokumentach figurował jako dziewczynka.

Polecane wideo

Komentarze (51)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.11.2011 16:20
To sie kur*a dzieci uczy że sie z ludzi nie śmieje a np. mnie nikt nie upominał żebym się nie śmiała a jak miałam 10 lat to moją najlepszą przyjaciułką byłaJola która miała zniekształconą twarz po wypadku. Wszyscy się z niej śmiali a ja zebrałam się na odwagę i się z nią zaprzyjaźniłam chociaż wiedziałam z czym to się wiąże. Wszyscy się z nas śmiali! A ja się z takich ludzi nie śmiałam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.11.2011 16:19
To sie kur*a dzieci uczy że sie z ludzi nie śmieje a np. mnie nikt nie upominał żebym się nie śmiała a jak miałam 10 lat to moją najlepszą przyjaciułką byłaJola która miała zniekształconą twarz po wypadku. Wszyscy się z niej śmiali a ja zebrałam się na odwagę i się z nią zaprzyjaźniłam chociaż wiedziałam z czym to się wiąże. Wszyscy się z nas śmiali! A ja się z takich ludzi nie śmieje!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2010 13:17
zgadzam się, opublikowanie takiego czegoś do niczego dobrego nie proadzi!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2010 12:50
nie powinniscie publikowac takich rzeczy, czytaja to tez dzieci beda wytykac takich ludzi nie ma sie co chwalic ani rozglaszac tego. kim wy jestescie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2010 21:05
Szkoda Mi takich ludzi. ;(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie