Starzejący się 5-latek!

Oto Harry Crowther, 5-letni Brytyjczyk, który cierpi na jedną z najgorszych odmian progerii, czyli tzw. przedwczesną starość.
Starzejący się 5-latek!
07.05.2010
>

Mimo, że Harry ma dopiero kilka lat i w tym wieku powinien być energicznym chłopcem, w żadnym wypadku nie przypomina swoich rówieśników. Na pierwszy rzut oka trudno określić, ile tak naprawdę ma lat. Jest niski (jak to 5-latek), ma wyjątkowo cienką skórę, na której pojawiają się kolejne zmarszczki. Jednak wygląd to jego najmniejszy problem, bo przedwczesna starość przynosi ze sobą także typowe dla staruszków choroby. Już teraz cierpi na zapalenie stawów, ma problemy z poruszaniem palcami u rąk, a skóra coraz słabiej chroni go przed promieniowaniem słonecznym. Harry codziennie musi przyjmować silne leki przeciwbólowe i coraz więcej czasu spędza w łóżku, bo brakuje mu sił.

Chłopiec chciałby żyć jak każde inne dziecko w jego wieku. Sam radzi sobie z wieloma rzeczami, ale bardzo często ból weryfikuje jego zamiary. Cierpi także wtedy, kiedy ludzie na ulicy wytykają go palcami. Lekarze określają jego schorzenie jako "unikalne", bo u nikogo wcześniej nie odnotowano progerii w takim stadium. Dlatego nie wiadomo, co zdarzy się jutro i czy Harry ma jakiekolwiek szanse na normalne funkcjonowanie. Prognozy nie są zbyt optymistyczne, bo średnia długość życia chorych na progerię to 13 lat.

Źródło: Hanter.pl

Zobacz także:

Prawie umarła przez gigantyczne piersi!

Gdyby nie szybka operacja zmniejszenia jej piersi, kobieta już by nie żyła. Jej piersi rosły bowiem z dnia na dzień i dosłownie przygniatały jej płuca.

Obcięli jej nos i uszy, bo uciekła od męża! 

Tragiczny los młodej Afganki poruszył  świat.

Polecane wideo

Komentarze (90)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2010 17:36
Jakie ma niebieskie oczy... takie pełne zycia... ;(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2010 10:43
Dlaczego takie straszne rzeczy dzieją się na świecie :( bardzo przykre:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2010 21:36
Współczuje mu.;(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2010 12:15
biedny naprawde ;( los jest niesprawiedliwy;(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2010 01:07
To, ze papilot nie umie przetlumaczyc zdania z angielskiego to rozumiem, ale osoba majaca 11 lat to ma 11 lat, nie zaleznie od kraju :) a moze to jest tak, ze ja na angielskie lata mam 26? :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie