Wyjątkowe bliźnięta syjamskie. „Mają tylko jedną parę nóg, nie można ich rozdzielić”

Maluchy, mimo swojej niepełnosprawności, są bardzo radosne.
Wyjątkowe bliźnięta syjamskie. „Mają tylko jedną parę nóg, nie można ich rozdzielić”
Fot. TikTok (www.tiktok.com/@pandiangan179)
30.06.2023

Statystyki są nieubłagane. Bliźnięta syjamskie mają bardzo małe szanse na przeżycie, często zdarza się, że umierają już w łonie matki. Takie dzieci mogą być zrośnięte w różny sposób i dzielić różne narządy. W przypadku Adama i Maliki z Indonezji, którzy przyszli na świat w listopadzie 2021 roku, wspólne okazały się okrężnica, pęcherz oraz nogi.

Zobacz także: Niesamowita metamorfoza dziewczynki, którą nazywano „batmanem”. Dziś przypomina księżniczkę z bajek Disneya

Bliźnięta syjamskie z jedną parą nóg: Adam i Malika z Indonezji

Półtoraroczne bliźnięta mają osobne serca, płuca, żołądek i wątrobę. Każde z nich ma również swoją parę rąk. Zrośnięte są brzuchami, przez co współdzielą narządy trawienne: okrężnicę i pęcherz. Ciekawy jest fakt, że jedno z bliźniąt kontroluje prawą nogę, drugie zaś – lewą.

- Początkowo lekarze sugerowali ich rodzicom operację rozdzielenia niemowląt, ale wtedy musieliby dokonać wyboru - tylko jedno miałoby szansę na życie. „Jeśli nie można ich rozdzielić, doradzono mi, abym wybrała jedno z nich. Nie chciałam tego. Więc po prostu opiekujemy się obojgiem, nie można ich rozdzielić” – serwis edziecko.pl cytuje mamę bliźniąt, Defi.

Maluchy, mimo wielu ograniczeń, z którymi muszą mierzyć się na co dzień, są niezwykle radosne. Zobaczcie, jak wygląda ich codzienność.

Polecane wideo

Niesamowita metamorfoza dziewczynki, którą nazywano „batmanem”. Dziś przypomina księżniczkę z bajek Disneya
Niesamowita metamorfoza dziewczynki, którą nazywano „batmanem”. Dziś przypomina księżniczkę z bajek Disneya - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.07.2023 07:05
Ytewq
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.07.2023 21:30
Można ich rozdzielić, tylko przeżyje jeden z nich. Ja bym poświęciła jedno dziecko, żeby to drugie miało normalne życie, a teraz możecie hejtować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.06.2023 06:38
Kocham dzieci
odpowiedz

Polecane dla Ciebie