KOBIECE REKORDZISTKI ŚWIATA: Najdłuższe włosy, największe piersi, najwęższa talia, najdłuższe paznokcie!

Niektóre kobiety żyją po to, by pobijać kolejne rekordy w wybranych przez siebie dziedzinach! Nasze bohaterki mają czym się pochwalić – bujny biust, włosy dłuższe niż do ziemi, mikroskopijna talia!
KOBIECE REKORDZISTKI ŚWIATA: Najdłuższe włosy, największe piersi, najwęższa talia, najdłuższe paznokcie!
16.02.2010

Przed Wami rekordzistki świata w bardzo kobiecych dyscyplinach - wszak wiele z nas nieustannie zapuszcza włosy, pieczołowicie dba o paznokcie, odchudza się i marzy o pięknym biuście słusznych rozmiarów. Nasze bohaterki urodziły się hojnie obdarowane przez naturę albo… zdeterminowane by zdobyć prawo do napawającego dumą przedrostka „naj”.

Biust, to jedna z tych części ciała, z której nigdy nie jesteśmy zadowolone. Za duży, za mały, niedostatecznie jędrny... Każda niedoskonałość naszych piersi wyda się jednak błaha przy problemie pewnej Amerykanki, Annie Hawkins-Turner, a właściwie Normy Stitz, bo tak brzmi jej pseudonim. Ta 51–latka z Atlanty jest właścicielką największego naturalnego biustu świata. Stanowi on 25% całej masy jej ciała, uniemożliwiając normalne życie. Już w szkole podstawowej Norma zauważyła, że jej biust przybrał karykaturalnie ogromny rozmiar i musiała siedzieć w specjalnie przygotowanej przez stolarza ławce. Z biegiem lat nie było jej lżej, a wręcz przeciwnie – jej piersi rosły w zastraszającym tempie, aby dziś ważyć w sumie 40 kg (przy wzroście 168 cm i wadze 160 kg). Ich wielkość utrudnia codzienne funkcjonowanie – Norma nie może biegać, chodzić po schodach, prowadzić samochodu, a nawet… leżeć! Oprócz tego, duże piersi stały się przyczyną poważnych problemów z kręgosłupem. Mimo tych niedogodności, Stitz ani myśli o operacji ich zmniejszenia, ponieważ przysięgła sobie i swoim fanom, że nigdy tego nie zrobi.

W zacnym gronie rekordzistek nie mogłoby zabraknąć Cathie Jung - kobiety, która o gorsetach wie więcej niż ktokolwiek inny! Ma ich w swojej kolekcji ponad 100 i nosi je 24 godziny na dobę od 22 lat, czyli odkąd skończyła 48 lat, bo dziś jest dobrze zakonserwowaną 70-latką. W efekcie tak rygorystycznego podejścia do kwestii modelowania sylwetki oraz hołdowania modowej tradycji z czasów wiktoriańskich, Cathie może się poszczycić tytułem kobiety o najwęższej talii na świecie (38 cm, czyli jak porównują niektórzy, „w przekroju” ma tyle, ile wieczko średniej wielkości słoika) i pewnym miejscem w Księdze rekordów jeszcze przez wiele lat. Czy uzyskany przez lata pracy efekt jest miły dla oka, każdy musi rozstrzygnąć sam. Najważniejsze, że Cathie jest z niego dumna i szczęśliwa z tytułu Królowej Gorsetów. Jak sama przyznaje, tak wąska talia nie sprawia żadnych problemów zdrowotnych, a ona nigdy nie zrezygnuje z walki o kolejne rekordy w swojej dziedzinie.

Ana Hickmann to natomiast modelka o najdłuższych nogach. Przy wzroście 185 cm, mierzą one 123 cm i stanowią ponad 60 procent długości jej ciała. Całkiem niedawno trafiła dzięki nim do Księgi rekordów Guinnessa. Na co dzień Ana, mimo 29 lat, jest jedną z najpopularniejszych modelek w Brazylii obok Gisele Bundchen. Jej rodzice pochodzą z Niemiec, skąd wyemigrowali do Ameryki Południowej. Dzięki swojej urodzie, a przede wszystkim nogom, brała udział w kampaniach Victoria’s Secret, Nivea, L’Oreal czy Bloomingdales. Znalazła się między innymi na okładkach brazylijskiego „Vogue'a”, „Marie Claire” czy „Elle”. Dwukrotnie trafiła na listę 100 najseksowniejszych kobiet świata magazynu "Maxim" - w 2004 była 47., a w 2005 - 85. Ma własną linię ubrań, serię kosmetyków, agencję fotograficzną oraz prowadzi własny program w telewizji. Co prawda daleko jej do międzynarodowej sławy koleżanki po fachu, Gisele Bundchen, jednak w Brazylii cieszy się podobną popularnością.

Jeśli od lat nieustannie marzycie o długim końskim ogonie, albo chociaż małym koczku, a wciąż lądujecie na fryzjerskim fotelu, waszą idolką z powodzeniem mogłaby się stać 59-letnia Xie Qiuping, mieszkanka Chin. Jej włosy mierzą już prawie 6 metrów! Największe kłopoty, jak sama przyznaje, pojawiają się podczas mycia i rozczesywania. Xie potrzebuje wówczas kilkuosobowej świty asystentek do pomocy. Zaczęła je zapuszczać jako 13-latka i od tej pory omija nożyczki szerokim łukiem. „Nożyczkową” fobię miała także właścicielka najdłuższych paznokci na świecie, Lee Redmond z USA. Jej szpony u rąk i u nóg łącznie mierzyły prawie 8 metrów, ale niestety – w wyniku wypadku samochodowego przed rokiem wszystkie się połamały! O tragedii poinformowali Zarządzający Księgą Rekordów Guinessa, jednocześnie dziękując kobiecie za 28-letnią troskę o paznokcie.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Najbardziej zakolczykowana kobieta świata!

Elaine Davidson kolczykuje swoje ciało od 10 lat. W tym czasie poddała się umieszczeniu 6005 ozdób na całym ciele! Nie wszystkie są widoczne - półtora tysiąca jest umieszczonych całkowicie pod skórą.

REKORD: Najszybszy poród świata!

Szczęśliwa mama nie zdążyła nawet wejść do salo porodowej, a było już po wszystkim!

Polecane wideo

Komentarze (878)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2014 08:34
Twoje włosy nie rosną po woli tylko się łamią Ale ty tego nie zauważasz kup w aptece olejek rycynowy i wcielają go po mmyciu włosów jak będą już suche :) 5 cm w miesiąc!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.04.2013 16:36
Ale szpony szok! Kiedy ostatnío obcinała te szpony
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2012 19:57
super! ja bym we wszystkim se nie poradziła :
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2012 01:07
Ciekawe jak ona sie ubiera i je - ta z tymi pazurami
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2012 13:53
Ja bym w takich paznokciach nie umiała wytrzymać LOL
odpowiedz

Polecane dla Ciebie