Influencerka pokazała to, co ukrywa każdy z nas. Przełamała wizerunek idealnego Instagrama

„Wszyscy są szczęśliwi, a ty jesteś sam" - pisze.
Influencerka pokazała to, co ukrywa każdy z nas. Przełamała wizerunek idealnego Instagrama
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/amandalekland/)
12.11.2022

Amanda Lekland to szwedzka influencerka, która powiedziała dość idealnemu wizerunkowi na Instagramie. Perfekcyjne zdjęcia użytkowników i wiecznie uśmiechnięte twarze to nie jest prawdziwy obraz rzeczywistości. Każdy z nas ukrywa w sieci swoje problemy, niedoskonałości, słabsze dni i trudne emocje.

Dziewczyna wykorzystała więc swoje zasięgi (ponad 90 tysięcy obserwujących) i zabrała głos w tej sprawie. Przełamała stereotyp i pokazała, czym tak naprawdę nie dzielimy się publicznie. Zaapelowała, aby nie ufać bezkrytycznie wszystkiemu, na co patrzymy.

Zobacz także: Para TikTokerów walczy z body shamingiem. „Myśleli, że nie wytrzymam tygodnia z grubą dziewczyną”

Amanda Lekland: Instagram kontra rzeczywistość

Choć influencerka pochodzi ze Sztokholmu, to na Instagramie obserwują ją fani z różnych zakątków świata. Amanda Lekland wykorzystuje swoją popularność w sieci, aby uświadamiać ludzi w kwestii ciałopozytywności, zdrowia psychicznego oraz miłości do samego siebie.

Kobieta jest właścicielką niezwykle zgrabnej figury i udowadnia, że każde ciało skrywa jakieś mankamenty, których nie należy odrzucać ani ukrywać. Niestety, to, co oglądamy na zdjęciach jest tylko wyidealizowanym obrazem, dalekim od rzeczywistości. A porównywanie się wywołuje często takie emocje jak smutek i lęk. Wydaje nam się, że tylko my doświadczamy trudnych chwil.

Wyobraź sobie coś takiego. Miałeś koszmarny dzień. Płaczesz i czujesz niepokój. Otwierasz Instagram i przeglądasz zdjęcia. Widzisz na nich szczęśliwych ludzi, którzy mają piękne ciała i wspaniałe życie. Masz wrażenie, że nikt nie czuję się tak, jak Ty teraz. Wszyscy są idealni, a Ty jesteś sam. Dlaczego nie możesz być tacy jak oni?

- rozpoczyna swój wpis Amanda. Sytuacja brzmi znajomo?

Niby każdy z nas o tym wie, ale wciąż mało znanych osób mówi o tym publicznie. Gwiazdy chcą stwarzać wrażenie idealnego życia, choć tak naprawdę wszyscy jesteśmy ludźmi i przeżywamy emocje.

Należy zawsze pamiętać, że media społecznościowe to nie jest prawdziwe życie. Dlatego nigdy nie porównuj swojego życia do rzeczywistości z czyjegoś profilu

- podsumowała Amanda.

W galerii zobaczysz jej zdjęcia. Inspirująca osoba?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie