Urodziła się dziewczynka z czterema nogami! SZOKUJĄCE ZDJĘCIA!

I czterema rękoma. Dzisiaj Lakszmi może cieszyć się dzieciństwem jak inne dzieci, ale jeszcze rok temu…
Urodziła się  dziewczynka z czterema nogami! SZOKUJĄCE ZDJĘCIA!
30.01.2010

Lakszmi przyszła na świat w 2005 roku, w małej, indyjskiej wiosce w stanie Bihar. Jej narodziny zainteresowały media z całego świata – dziewczynka miała cztery nerki, dwie jamy brzuszne, dwa połączone kręgosłupy oraz… osiem kończyn (cztery rączki i cztery nóżki). Mieszkańcy wioski uważali, że jest wcieleniem hinduistycznej, czterorękiej bogini i to właśnie na jej cześć nazwali ją Lakszmi.

Z medycznego punktu widzenia, choroba dziewczynki była wynikiem niecodziennej anomalii ciążowej, do której doszło w łonie matki. Lakszmi miała siostrę albo brata bliźniaka - płody dzieci złączyły się i organizm dziewczynki wchłonął część narządów z drugiego ciałka.

Prawdopodobnie Lakszmi nie żyłaby dzisiaj, gdyby nie interwencja doktora Sharana Patila ze szpitala w Banglore. Lekarz przyjechał do jej domu od razu, gdy dowiedział się o narodzinach małej bogini. Wiedział, że życiu dziewczynki zagraża niebezpieczeństwo, a jedynym ratunkiem jest szybka operacja.

Skomplikowany zabieg usunięcia dodatkowych kończyn i narządów odbył się 6 listopada 2007 roku i trwał 27 godzin. Przy stole operacyjnym obecnych było 30 najlepszych lekarzy, którzy nie tylko amputowali nadprogramowe rączki i nóżki, ale również uformowali miednicę i organy płciowe Lakszmi.

Dzisiaj, po dwuletniej rehabilitacji, mała Hinduska może chodzić i cieszyć się  dzieciństwem jak inne dzieci. Jedynym wspomnieniem po operacji są blizny i stałe wizyty kontrolne w okolicznym szpitalu.

Mieszkańcy wioski, w której mieszka, nadal uważają  ją za boginię, choć  odkąd nie ma nadprogramowych rączek, nie proszą jej już o błogosławieństwo i łaski. To ostatnie zresztą jest najbardziej potrzebne samej Lakszmi – lekarze, choć są dobrej myśli, nie wiedzą, jak w przyszłości będzie się rozwijać organizm dziewczynki. Aby zapobiec komplikacjom, regularnie poddają ją specjalistycznym badaniom.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Pijana matka zostawiła dziecko w zaspie śniegu

Obłąkana alkoholem 36-latka zgubiła dziecko i nawet tego nie zauważyła!

Lek przeciwbólowy wypalił jej twarz!

Szwedka, Eva Uhlin, mogła być  do końca życia oszpecona!

Polecane wideo

Komentarze (253)

Ocena: 5 / 5
Ndj6N98BWd (Ocena: 5) 13.08.2013 04:03
We need a lot more inighsts like this!
odpowiedz
QZ3rvCxMk (Ocena: 5) 12.08.2013 15:08
Your cranium must be prnioctteg some very valuable brains.
odpowiedz
anonimka (Ocena: 5) 03.04.2013 13:46
takie rzeczy zdazaja sie wtedy gdy na poczatku ciazy widac dwa jajeczka i lekarz mowi ze jest ciaza blizniacza ale zdarza sie tak ze w ciazy blizniaczej jedno jajeczko wchlania sie w drugie nieraz jest za pozno i niezdazy sie wchlonac powstaje wtedy mutacja bo jezeli pol jajeczka sie wchlnelo a reszte niezdazylo wtedy jedno i drugie jajko zaczyna byc zarodkiem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2012 09:05
Tutaj wpisz treść komentarza do Urodziła się dziewczynka z czterema nogami! SZOKUJĄCE ZDJĘCIA!...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.10.2011 17:57
swpułczuke :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie