„Nie musisz wstydzić się swojego owłosienia”. Eldina Jaganjac to najlepsza nauczycielka samoakceptacji

32-letnia Dunka miała dosyć oczekiwań, jakie społeczeństwo nakłada na kobiety, zwłaszcza w kwestii usuwania włosów z twarzy i ciała.
„Nie musisz wstydzić się swojego owłosienia”. Eldina Jaganjac to najlepsza nauczycielka samoakceptacji
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/eldina_jaganjac/)
25.06.2022

Czy regulując sobie brwi, depilując wąsik nad górną wargą lub goląc nogi zdarzyło ci się kiedyś pomyśleć, że mężczyźni są pod tym względem uprzywilejowani? U nich włosy postrzega się jako coś naturalnego. U nas – wręcz przeciwnie. Kobieta z meszkiem na twarzy, włosami na rękach, czy nieogolonymi pachami uchodzi za wybryk natury.

Tymczasem włosy na ciele to coś absolutnie normalnego. U obu płci. Eldina Jaganjac, 32-latka z Kopenhagi, miała dosyć oczekiwań, jakie społeczeństwo nałożyło na kobiety, zwłaszcza w kwestii usuwania owłosienia. Frustrowało ją, że włosy na twarzy u mężczyzn są powszechnie akceptowane, a kobiety powinny się ich wstydzić i jak najszybciej poddawać się depilacji. Dlatego w marcu 2020 roku powiedziała stanowcze „dość”.

Polecamy także: Model protestuje przeciw monogamii. Ma już 8 żon, marzy o kolejnych dwóch

Eldina Jaganjac nie reguluje brwi i nie goli wąsika

Eldina Jaganjac już od ponad dwóch lat nie poddaje się terrorowi depilacji. Nad jej górną wargą widać ciemny wąsik, a jej brwi są zrośnięte. 32-letnia Dunka nie goli również ciała. Jej przekaz jest jasny: „Nie musisz wstydzić się swojego owłosienia”.

Mimo to kobieta wciąż spotyka się z krzywymi spojrzeniami, a nawet komentarzami ze strony nieznajomych. Wielu mijanych na ulicy mężczyzn na jej widok woła: „Wyskub te brwi!”. Jednak Eldina nic sobie z tego nie robi. Jak sama wyjaśnia, rezygnacja z depilacji pozwala jej stwierdzić, z jakimi osobami ma do czynienia. W ten sposób testuje także potencjalnych partnerów i eliminuje mężczyzn, którzy odrzucają ją tylko ze względu na wygląd.

Podobnie jak wiele innych kobiet nauczyłam się kontrolować mój wygląd. Nie czułam się komfortowo wychodząc z domu jeśli moje brwi były większe niż akceptowalny, mały rozmiar. Nie chodziłam na siłownię dopóki moje nogi nie były idealnie wydepilowane.

Teraz skupiam się na moich celach, a nie na tym, jak postrzegają mnie inni i czy mnie lubią, bo prawdopodobnie więcej już ich nie zobaczę. A nawet jeśli - nie przejmuję się tym.

Naszym zdaniem Eldina jest najlepszą nauczycielką samoakceptacji. Zobaczcie kilka jej zdjęć w naszej galerii. Inspirująca?

Polecane wideo

Waga i wzrost najpopularniejszych modelek na świecie
Waga i wzrost najpopularniejszych modelek na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (23)
Ocena: 4.65 / 5
gość (Ocena: 5) 29.05.2023 17:31
Zgadzam się z tytułem artykułu - nie trzeba sie wstydzić owłosienia, ale nikt nie powiedział, że taka naturalność jest ładna. Wybór każdej z nas....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.05.2023 10:31
Ale zarośnięta małpa.
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 24.08.2022 16:43
Ja tez sie tym nie przejmuje, gole sie wtedy kiedy jak chce , ale problem jest czasami duzo powazniejszy , tu nie chodzi o urode , tylko o zdrowie , wiedze mase kobiet ktore maja owlosinie na twarzy i mase mezczyzn ktorym rosna piersi , od tego jedzenia ludzio rozregulowaly sie hormony, a to juz krotka droga do raka
odpowiedz
(Ocena: 5) 22.07.2022 15:43
Ja sie depiluje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.07.2022 07:50
Jak można tak o siebie nie dbać? Co romantycznego i estetycznego jest w wygładzaniu niczym goryl z dżungli? Spocone pachy, smród jak z wysypiska, owłosione nogi i ręce, błeee.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie