Prąd zerwał mu twarz! Dallas Wiens potrzebuje transplantacji!

Był w trakcie naprawiania kościelnego okna, gdy w kieszeni jego spodni zadzwoniła komórka. Chciał odebrać… Nic więcej już nie pamięta. Obudził się w szpitalu na oddziale poparzeń. Nie miał twarzy.
Prąd zerwał mu twarz! Dallas Wiens potrzebuje transplantacji!
23.01.2010

24-letni Dallaw Wiens wiódł spokojne życie w Teksasie – opiekował się córeczką, kilkuletnią Scarlett, pomagał rodzicom oraz znajomym. Słynął ze swojej uczynności. Może to dlatego właśnie on został poproszony o pomoc przy naprawie kościelnego okna. Gdy majstrował, stojąc na wysięgniku, schowany w jego kieszeni telefon zadzwonił. Jak czytamy na stronie Faktu, następną rzeczą jaką pamięta był moment, gdy obudził się na oddziale poparzeń szpitala w Dallas. Było to trzy miesiące później.

Od rodziny dowiedział się, że głową dotknął kabla wysokiego napięcia. Prąd z prędkością błyskawicy spalił mu twarz. Stracił oczy, zęby, nos, włosy i skórę twarzy. Lekarze początkowo w ogóle nie dawali mu szans na przeżycie. Przez trzy miesiące pobytu w szpitalu, nieprzytomny w tym czasie Dallas przeszedł 20 operacji. Lekarze spróbowali mu uratować choć odrobinę twarzy. Pobrali mięśnie i skórę z innych części jego ciała i przeszczepili mu je na kości twarzy.

Teraz nadeszła szansa dla Dallasa – być może jako trzeciej osobie w USA, zostanie mu przeszczepiona twarz. Operacja jest niebezpieczna, ale mężczyzna pragnie zaryzykować. Najważniejsze jednak, jak podkreśla, jest to, że nie stracił miłości dwuletniej córeczki. Scarlet nie boi się potwornie zeszpeconej twarzy tatusia. - Kiedy Scarlet daje mi buziaka, słyszę to, czuję pewien nacisk. Ale tak naprawdę nie czuję pocałunku - rozpacza Dallas.

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Straciła twarz w wypadku!

Była jedynaczką i wiodła normalne, szczęśliwe życie młodej dziewczyny. Po ukończeniu liceum podjęła studia na inżynierii, jednak w 1999 roku postanowiła zrobić rok przerwy i wyjechać do Teksasu, aby podszkolić język angielski.

Dzięki chirurgom odzyskała twarz!

Mąż strzelił do Connie Culp z dubeltówki. Jej twarz uległa strasznej deformacji. Tylko dzięki chirurgom może normalnie jeść i oddychać. Jeszcze przez wiele miesięcy powalczy z opuchlizną.

Polecane wideo

Komentarze (95)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2012 13:22
Wspaniała medycyna uratowała mu życie i wiedzie teraz szczęśliwy żywot. Widzi jak dzień za dniem dorasta jego ukochana scarlett...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2012 14:48
cqHkSb muwedgkhwpvq
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.04.2012 08:01
KRU9It nztzqcmrqmms
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.04.2012 04:24
The paragon of udenrstandnig these issues is right here!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2011 20:58
Biedak.. Szkoda że się tak stało.. :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie