Przeleciał z Kenii do Holandii w nadkolu samolotu. Podróżował tak przez 8 godzin

Nie, to nie jest fragment scenariusza filmu akcji.
Przeleciał z Kenii do Holandii w nadkolu samolotu. Podróżował tak przez 8 godzin
Fot. pexels (Monstera)
30.01.2022

Czy można lecieć samolotem na gapę? Trudno sobie taką sytuację wyobrazić. W końcu już na samym lotnisku nasze dokumenty i bilety sprawdzane są kilkakrotnie, a ponadto na pokładzie niełatwo byłoby się ukryć. Niemniej do pewnego – dla nas abstrakcyjnego – zdarzenia doszło kilka dni temu. Pewien Kenijczyk udowodnił, że chcieć to naprawdę móc…

Przeczytaj też: Czy można popchnąć samolot na pasie startowym? Można...

Kenijczyk przeleciał z Afryki do Europy w nadkolu samolotu

Samolot transportowy lecący z lotniska w Johannesburgu (RPA) do Amsterdamu (Holandia) z międzylądowaniem w Kenii miał pasażera na gapę. I to dosłownie, bowiem kenijski obywatel (prawdopodobnie podczas międzylądowania) ukrył się w nadkolu maszyny i w ten sposób w osiem godzin przetransportował się do Europy.

Tuż po wylądowaniu samolotu w miejscu docelowym mężczyzna został zatrzymany przez holenderską żandarmerię wojskową, a następnie przewieziony do szpitala. I choć tego typu podróż wydaje się wręcz niemożliwa do przeżycia, chociażby ze względu na mniejszą ilość tlenu i niskie temperatury, okazuje się, że stan „pasażera” jest nie najgorszy.

To cud, że mężczyzna wciąż żyje – skomentowała rzeczniczka żandarmerii, Joanna Helmonds.

Dodajmy, że nie jest to pierwszy tego typu przypadek. Jakiś czas temu w taki sam sposób podróżował też 16-letni Kenijczyk. Leciał on z Londynu do Amsterdamu. Był przyczepiony do podwozia. Wykończony nastolatek tuż po wylądowaniu został przewieziony do lekarza. Chłopak czuł się całkiem dobrze. 

Polecane wideo

Horoskop anielski na 2022 rok. Co zwiastują Ci aniołowie?
Horoskop anielski na 2022 rok. Co zwiastują Ci aniołowie? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie