Kobieta zaszła w ciążę bliźniaczą... trzykrotnie! „Za każdym razem nie wierzyłam lekarzowi”

Przez zaledwie 5 lat doczekała się z mężem aż sześciorga dzieci. Taki przypadek zdarza się raz na 1,4 mln przypadków.
Kobieta zaszła w ciążę bliźniaczą... trzykrotnie! „Za każdym razem nie wierzyłam lekarzowi”
Fot. Unsplash.com (Sergiu Valena)
12.10.2021

Wiele kobiet, które zachodzi w ciążę bliźniaczą, określa to mianem „cudu”. Jak zatem nazwać sytuację, gdy urodzenie bliźniąt następuje po sobie aż trzykrotnie? Taka historia przydarzyła się 32-letniej mamie z Brooklynu w stanie Nowy Jork – kobieta w ciągu zaledwie 5 lat została mamą aż 6 dzieci.

Zobacz także: 30-latkowie zostali prawdopodobnie najmłodszymi dziadkami w Wielkiej Brytanii. „Większość ludzi nam nie wierzy”

Jolene i Andrew Mckee trzykrotnie doczekali się bliźniąt

Jolene Mckee i jej mąż Andrew doczekali się w sumie trzech par bliźniąt. Najstarsze maluchy to 5-letnie dziewczynki Peyton i Paige. Abigail i Andrew mają 3 latka, a ich najmłodsze rodzeństwo - Aiden i Jaiden przyszło na świat trzy miesiące temu.

- Podziw wzbudza też fakt, że rodzina ma „każdą z możliwych kombinacji” - jak nazwała to matka: siostry bliźniaczki, braci oraz parę mieszaną. 32-latka żartuje, że z mężem czują się profesjonalistami pod tym względem, ponieważ „bliźniaki to wszystko, co potrafią” - czytamy na serwisie o2.pl.

W rozmowie z „The Mirror” kobieta zdradziła również, że nigdy nie planowała z mężem tak licznej rodziny, a ciąża bliźniacza za każdym razem była dla niej ogromnym zaskoczeniem. Mckee nie mogła uwierzyć w to, co słyszy od swojego lekarza.

Szczęśliwa mama dodała również w wywiadzie, że gromadka dzieci, które dzieli mała różnica wieku, to dla niej i jej męża spore wyzwanie logistyczne. - Czasem trudno jest nadążyć z praniem. Robimy sześć partii tygodniowo – wyznała.

- BBC wylicza, że bliźnięta rodzą się średnio w jednym z 30 przypadków. Prawdopodobieństwo urodzenia bliźniąt zależy od wielu czynników, w tym historii genetycznej i tego, czy stosuje się leczenie niepłodności. BBC ocenia szanse dwóch par bliźniąt na 12,5 tys. do jednego, a szanse posiadania trzech „zestawów” na 1,4 miliona do jednego – podsumowuje o2.pl.

Tym bardziej gratulujemy!

Polecane wideo

Tak wygląda nowa „najpiękniejsza dziewczynka na świecie”. Ma mamę z Afryki i tatę z Wietnamu
Tak wygląda nowa „najpiękniejsza dziewczynka na świecie”. Ma mamę z Afryki i tatę z Wietnamu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie