Hejterzy radzili jej amputację nogi. „Dziś wierzę, że jestem piękna i dumna z tego, co potrafi moje ciało”

Kiedyś myślała, że Bóg ją przeklął, dziś stawia pierwsze kroki w modelingu.
Hejterzy radzili jej amputację nogi. „Dziś wierzę, że jestem piękna i dumna z tego, co potrafi moje ciało”
Fot. Instagram.com (@model.mahoganyyg)
26.05.2021

Mahogany Geter ma 23 lata i pochodzi z Teksasu. Niedługo po narodzinach lekarze zdiagnozowali u niej wrodzony obrzęk limfatyczny – chroniczne schorzenie polegające na obrzęku tkanek wywołanym zastojem limfy (płynu tkankowego) i prowadzącym do przewlekłego stanu zapalnego. W przypadku Mahogany obrzęk dotyczy jej lewej nogi, która jest wielokrotnie większa niż normalnie. 

Zobacz również: Miała 9 lat, kiedy z jej twarzą zaczęło dziać się coś niepokojącego. Już tego nie ukrywa

Na przypadłość Mahogany nie ma lekarstwa. Dziewczyna może tylko w niewielkim stopniu minimalizować obrzęk poprzez fizjoterapię, okłady i drenaż limfatyczny, czyli masaż wykonywany w celu pobudzenia krążenia limfy (inaczej chłonki). W najgorszym momencie lewa noga 23-latki ważyła prawie 45 kg, przez co jej całkowita masa ciała wynosiła 136 kg. 

Mahogany Geter cierpi na obrzęk limfatyczny. Jej noga waży 45 kg

Z powodu obrzęku Mahogany od najmłodszych lat spotykała się z obelgami i szykanowaniem. Hejterzy mówili, że jej noga wygląda jak szynka, niektórzy “radzili” jej wręcz odciąć kończynę. 

Spotkałam się z wieloma ignoranckimi komentarzami. Jedna osoba powiedziała mi, że moja noga wygląda jak kawałek szynki, a inna dziewczyna w szkole nazwała mnie zdeformowaną s...ką. Trudno było nie przejmować się takimi okrutnymi słowami, ale nie miałam innego wyboru 

- wspominała Mahogany w rozmowie z mediami. 

Na szczęście z czasem dziewczyna zaczęła nabierać pewności siebie, w dużej mierze dzięki wsparciu rodziny oraz społeczności osób cierpiących na chroniczne obrzęki limfatyczne, z którymi zapoznała się za pośrednictwem Internetu. 

Jako dziecko nigdy nie czułam się ładna. Myślałam, że Bóg mnie przeklął. Czułam się brzydka, jak dziwadło i często płakałam w samotności. Ale potem stwierdziłam, że zmagam się z tym schorzeniem, ponieważ jestem silna psychicznie i jestem w stanie to znieść. Od tego czasu zaczęłam się akceptować i cieszyć się sobą. 

Chcę inspirować innych do tego, aby celebrowali to, co czyni ich odmiennymi. Dziś wierzę, że jestem piękna i wewnątrz, i na zewnątrz. Jestem dumna z tego, co potrafi moje ciało. 

Mahogany marzy o karierze modelki i ma na koncie pierwsze sesje zdjęciowe. Poprzez rozpoznawalność chce także zwiększać świadomość na temat obrzęków limfatycznych. Chociaż 23-latka jest dopiero na początku swojej przygody z mediami społecznościowymi, z dnia na dzień na jej kontach na TikToku, Instagramie i YouTubie przybywa fanów, którzy są pod wrażeniem jej działalności. 

Zobaczcie, jak Mahogany pozuje do zdjęć. Prawda, że ma zadatki na modelkę? 

Polecane wideo

Z powodu nosa przezywają ją „Pinokio”. Mimo nieudanej operacji nie zamierza się dłużej ukrywać
Z powodu nosa przezywają ją „Pinokio”. Mimo nieudanej operacji nie zamierza się dłużej ukrywać - zdjęcie 1
Komentarze (22)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.08.2022 18:29
,vcc vcn do c vdn CC😌🥱😌🤬🥱🤬😚😃😋😚🤩😋😚😁😋😄😚😌😌😏😝😌=-O=-O(+_+)=-O😚😚😚😘😁😚😗😚😪🥶🤢🤢😙😚😚😋😘😘😚😚😋😚🤩😚😚😘🤪😚🥱🤬😙😚😁😚😚😗(+_+)=-O=-O(+_+)(+_+)=-O(+_+)(+_+)(+_+)=-O(+_+)=-O>.<=-O(+_+)(+_+)*\0/*:-O*\0/*:'((+_+)=-O(+_+)=-O:'(=-O:-O(+_+)*\0/*:'(😋😚😽🎊😃😙😋😚😵🤯😬😬😬🤯😚😙😚😙😙😚😁😏🥱🤗🤗🥱🥱🤗😙😙😚😚😚😋🤗🤗😰😰😰😡😡😬😴⭐🌟✨🤓😎🤠😎🤖😈😡😰(+_+)>.<=-O:-O=-O. Dvxcddd =-O(+_+)=-O=-O(+_+)=-O=-O:0(+_+):0(+_+)(+_+)=-O>.<:-(>.<(+_+)(+_+)🥲😋😌🥲😌😋😔😚😚🙂😚😙😌🤭😄😋😋😛😛😱🤗😏😏😌😌🤨😋😋😋(+_+)=-O=-O>.<(+_+)🥲😚😚🥲😌😡😰🥱🙂😋😙😚😁😚😙😋😪🤯😳😪😴😴😪=-O=-O=-O:0=-O=-O=-O😚😚😚😌😚😚😚😚😙🙂😚😘😄😚😗😘😘😚😄:'(=-O=-O=-O(+_+):'(=-O(+_+)😋😚😛😚😛😚😘😚🥲😋😚😛😚😌😛😚😙😛😘😋😋🥲😰😓🤐😰😰😰🤬🤬😚😃😚😚😚🎊🎊🌟😽🎉🙀😽💜🤎😽💁👈👉👈🙋👈💁💁🙆👥🧖🧖🧖🧖=-O😌🥲🥶🤑🥶🥵🥶🤓🤖🤖💜✨🎉✨✨✨🎊🙀😽😼🤚🤚🤚🤚🙂😙😚😚😄😚😚😘😄😙😚😙😛😚😚😘😘😘=-O(+_+)(+_+)=-O(+_+)=-O(+_+)=-O😊😬🤯😰😬😡😰😋😋😚😱🤗😌😚😚😚😁😚😘🤙👉👈✨🤑🎃🤤✨✨(+_+)(+_+)(+_+)=-O=-O=-O=-O=-O=-O=-O:'(=-O(+_+)=-O=-O=-O=-O=-O:'(=-O:‑X:‑X=-O(+_+)=-O>.<(+_+)(+_+)(+_+)>.<:-O:0(+_+)=-O(+_+)=-O(+_+)(+_+)=O_o=-O=-O😙😚😭😚😘🤗😽😽😽😙😝😛😚😋😛😚😄🥲😙😚😄😘😙😚🥲😙😚😛😪😏🥲🤗🥶🥶🥵🥶😙😚😙😚😚😚😚=-O=-O(+_+)=-O(+_+)>.<=-O=-O=-O=-O=-O=-O=-O=-O(+_+)=-O:-O=_==-O=-O=-O=-O=-O=-O(+_+):-O=-O=-O=-O😔😙😨😡🤬🤐😬😪😚😙😚😋😋😙🥲😋🥲😚😄😙😙😚😚😙😁😁😙😃😚😚😗😋-O=-O=-O=-O=-O=-O:0(+_+)=-O(+_+)=-O=-O(+_+)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.05.2021 10:20
Problem jest taki, że jej zdjęcia są bardzo mocno wyfotoszopowane. Widziałam jak wyglądają kończyny dotknięte długotrwałym obrzękiem i nigdy nie są takie gładkie i jednolite. Najczęściej mają dużo plam, odparzeń, łuszczeń, tutaj ewidentnie zostało to wymazane. Niby ma podnieść na duchu osoby dotknięte chorobą, ale co one sobie pomyślą jak porównają swoje nieidealne ciała z tym wytworem grafika. Pomysł dobry, wykonanie fatalne.
odpowiedz
Mama (Ocena: 5) 26.05.2021 09:34
O Boże ! Tragedia .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.05.2021 09:31
ja ją podziwiam, że walczy o marzenia mimo nieuleczalnej choroby
zobacz odpowiedzi (7)
Joanna (Ocena: 5) 26.05.2021 09:29
Znając tendencje dzisiejszej mody i rodzaju modelek z wadami i kalectwem idę o zakład ze ta kobieta w krotce zrobi furorę na okładkach modnych gazet . Dziś ładnych dziewczyn jest wiele (przy pomocy chirurgów tym bardziej ) więc ładna buzia i zgrabna figura już twk nie przyciąga czytelników . Wiec szukają cudów i patologii
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie