Hejterzy radzili jej amputację nogi. „Dziś wierzę, że jestem piękna i dumna z tego, co potrafi moje ciało”

Kiedyś myślała, że Bóg ją przeklął, dziś stawia pierwsze kroki w modelingu.
Hejterzy radzili jej amputację nogi. „Dziś wierzę, że jestem piękna i dumna z tego, co potrafi moje ciało”
Fot. Instagram.com (@model.mahoganyyg)
26.05.2021

Mahogany Geter ma 23 lata i pochodzi z Teksasu. Niedługo po narodzinach lekarze zdiagnozowali u niej wrodzony obrzęk limfatyczny – chroniczne schorzenie polegające na obrzęku tkanek wywołanym zastojem limfy (płynu tkankowego) i prowadzącym do przewlekłego stanu zapalnego. W przypadku Mahogany obrzęk dotyczy jej lewej nogi, która jest wielokrotnie większa niż normalnie. 

Zobacz również: Miała 9 lat, kiedy z jej twarzą zaczęło dziać się coś niepokojącego. Już tego nie ukrywa

Na przypadłość Mahogany nie ma lekarstwa. Dziewczyna może tylko w niewielkim stopniu minimalizować obrzęk poprzez fizjoterapię, okłady i drenaż limfatyczny, czyli masaż wykonywany w celu pobudzenia krążenia limfy (inaczej chłonki). W najgorszym momencie lewa noga 23-latki ważyła prawie 45 kg, przez co jej całkowita masa ciała wynosiła 136 kg. 

Mahogany Geter cierpi na obrzęk limfatyczny. Jej noga waży 45 kg

Z powodu obrzęku Mahogany od najmłodszych lat spotykała się z obelgami i szykanowaniem. Hejterzy mówili, że jej noga wygląda jak szynka, niektórzy “radzili” jej wręcz odciąć kończynę. 

Spotkałam się z wieloma ignoranckimi komentarzami. Jedna osoba powiedziała mi, że moja noga wygląda jak kawałek szynki, a inna dziewczyna w szkole nazwała mnie zdeformowaną s...ką. Trudno było nie przejmować się takimi okrutnymi słowami, ale nie miałam innego wyboru 

- wspominała Mahogany w rozmowie z mediami. 

Na szczęście z czasem dziewczyna zaczęła nabierać pewności siebie, w dużej mierze dzięki wsparciu rodziny oraz społeczności osób cierpiących na chroniczne obrzęki limfatyczne, z którymi zapoznała się za pośrednictwem Internetu. 

Jako dziecko nigdy nie czułam się ładna. Myślałam, że Bóg mnie przeklął. Czułam się brzydka, jak dziwadło i często płakałam w samotności. Ale potem stwierdziłam, że zmagam się z tym schorzeniem, ponieważ jestem silna psychicznie i jestem w stanie to znieść. Od tego czasu zaczęłam się akceptować i cieszyć się sobą. 

Chcę inspirować innych do tego, aby celebrowali to, co czyni ich odmiennymi. Dziś wierzę, że jestem piękna i wewnątrz, i na zewnątrz. Jestem dumna z tego, co potrafi moje ciało. 

Mahogany marzy o karierze modelki i ma na koncie pierwsze sesje zdjęciowe. Poprzez rozpoznawalność chce także zwiększać świadomość na temat obrzęków limfatycznych. Chociaż 23-latka jest dopiero na początku swojej przygody z mediami społecznościowymi, z dnia na dzień na jej kontach na TikToku, Instagramie i YouTubie przybywa fanów, którzy są pod wrażeniem jej działalności. 

Zobaczcie, jak Mahogany pozuje do zdjęć. Prawda, że ma zadatki na modelkę? 

Polecane wideo

Z powodu nosa przezywają ją „Pinokio”. Mimo nieudanej operacji nie zamierza się dłużej ukrywać
Z powodu nosa przezywają ją „Pinokio”. Mimo nieudanej operacji nie zamierza się dłużej ukrywać - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.05.2021 10:20
Problem jest taki, że jej zdjęcia są bardzo mocno wyfotoszopowane. Widziałam jak wyglądają kończyny dotknięte długotrwałym obrzękiem i nigdy nie są takie gładkie i jednolite. Najczęściej mają dużo plam, odparzeń, łuszczeń, tutaj ewidentnie zostało to wymazane. Niby ma podnieść na duchu osoby dotknięte chorobą, ale co one sobie pomyślą jak porównają swoje nieidealne ciała z tym wytworem grafika. Pomysł dobry, wykonanie fatalne.
odpowiedz
Mama (Ocena: 5) 26.05.2021 09:34
O Boże ! Tragedia .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.05.2021 09:31
ja ją podziwiam, że walczy o marzenia mimo nieuleczalnej choroby
zobacz odpowiedzi (7)
Joanna (Ocena: 5) 26.05.2021 09:29
Znając tendencje dzisiejszej mody i rodzaju modelek z wadami i kalectwem idę o zakład ze ta kobieta w krotce zrobi furorę na okładkach modnych gazet . Dziś ładnych dziewczyn jest wiele (przy pomocy chirurgów tym bardziej ) więc ładna buzia i zgrabna figura już twk nie przyciąga czytelników . Wiec szukają cudów i patologii
zobacz odpowiedzi (1)
Frytka (Ocena: 5) 26.05.2021 09:26
Lepiej bym tęgo nie ujęła
odpowiedz

Polecane dla Ciebie