One zmieniają świat - portrety inspirujących kobiet

Za każdą z tych kobiet stoi opowieść o niespotykanej odwadze, determinacji, solidarności i walce z ograniczeniami.
One zmieniają świat - portrety inspirujących kobiet
Fot. mat. prasowe / http://mediapl-ngc.natgeotv.com
08.03.2021

Od medycyny, przez biologię morską i ekologię, po lotnictwo czy technologie wykorzystywane w kosmosie – każda z tych i wielu innych dziedzin rozwija się z udziałem niezwykłych kobiet, które nie tylko kształtują historię i społeczeństwo, ale i inspirują kolejne pokolenia. Z okazji 8 marca, National Geographic prezentuje portrety fascynujących osób, dla których granice istnieją tylko po to, by je przekraczać.

Zobacz także: „Nie tylko idealne ciała mogą tańczyć”. Poznajcie balerinę plus size

Amelia Earhart, pierwsza na świecie pilotka, która samotnie przeleciała nad Oceanem Atlantyckim, badaczka Ella Al-Shamahi zmieniająca oblicze współczesnej paleontologii czy też dr Amani Ballour, która ratuje przed śmiercią ofiary wojny domowej w podziemnym szpitalu w Syrii – choć na co dzień tych nazwisk nie odnajdujemy na pierwszych stronach gazet, ich historie i osiągnięcia stanowią niezbity dowód na to, że kobiety mają w sobie niezwykłą siłę i moc zmieniania sposobu, w jaki postrzegamy świat. W ramach cyklu „Inspirujące kobiety” (od 6 marca w każdą sobotę od godz. 17.00) National Geographic przypomina produkcje dokumentalne przybliżające sylwetki działaczek i kobiecych postaci, stanowiących inspirację dla pokoleń. Za każdą z tych kobiet stoi opowieść o niespotykanej odwadze, determinacji, solidarności i walce z ograniczeniami.

Więcej na ich temat w naszej galerii.

Dzień Kobiet w National Geographic trwać będzie cały miesiąc! Kanał zapowiada szereg niespodzianek, mających podkreślić istotę wspierania kobiecych społeczności i ich osiągnięć, które zmieniają oblicze świata. 
Informacje o wydarzeniach, towarzyszących obchodom Dnia Kobiet w National Geographic, można znaleźć na profilu https://www.facebook.com/ngcpl/

Polecane wideo

Ma 23 lata, 11 dzieci i... plany dalszego powiększania rodziny. W sumie chce ich mieć ponad setkę
Ma 23 lata, 11 dzieci i... plany dalszego powiększania rodziny. W sumie chce ich mieć ponad setkę - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.03.2021 11:10
https://www.vinted.pl/member/1640869-ciuuuszki90 extra ciuszki od 10 pln!
odpowiedz
królowa lodów (Ocena: 5) 08.03.2021 19:30
a gdzie Polki, które połykały arabski kał za grosze?😂
odpowiedz

Polecane dla Ciebie